17 GÜN DİYETİ

Sponsorlu Bağlantılar

Dr Mike Moreno 17 Gun diyeti

Dr Mike Moreno 17 Gun diyeti

17 Gün Diyeti

Dr Mike Moreno,Dr. Moreno,Dr Moreno Diyeti,17 gün Diyeti,17 günde Zayıflatan Diyet,17 Günde 5 kilo,17 Gün 5 kilo diyeti,17 Gün Zayıflama diyeti
17 gün diyeti adında bir diyet duydunuz mu ? 17 gün Diyeti Sayesinde, 5-6 kilo vermek mümkün. Amerikalı Uzman Dr Mike Moreno, hazırlamış olduğu beslenme sistemi ile, obezite problemi olan hastalarına, 17 günde  5 kilo verdirmeyi başardı.  Üstelik bu beslenme düzeni ile, hem kilo vermek, hem de kilokalıcı kilo kontrolü sağlamak mümkün.
Dr Moreno, 17 gün diyetinin yanısıra, metabolizmayı hızlandıracak şekilde, günlük 17 dakika yürüyüşle desteklenen, karbonhidrat, protein ve meyveden oluşan zengin diyetini 4 ana evreye oturtuyor. İşte o dört evre.
1. Evre Hızlandırma : İlk evrede kandaki fazla şekerin atılımıyla, yağ yakımı hızlandırılıyor ve yağ depolanmasının önüne geçiliyor. Günlük en fazla 1200 kalorilik bir beslenmeyi kapsayan ilk evrede, genelde verilen 5-7 arası kilo, vücuttaki sudan gidiyor.
Birinci evreye örnek günlük diyet:
– Yağsız olmak kaydıyla bol protein
– Nişasta içermeyen bol sebze
– 2 porsiyon düşük şekerli meyve
– 2 porsiyon probiyotik (az yağlı yoğurt gibi)
– 1-2 porsiyon doymamış yağ ürünü
– Yeşil çay
– 2 litre su
2. Evre Çalıştırma : Kalori tüketimini artırarak ve azaltarak kurulan zikzaklı dengeyle yağ yakımının sürekli hale getirildiği ikinci evre. Günlük alınan kalori 1500’e çıkıyor fakat amaç en fazla 2-3 kilo verdirmek. Yağlı ürünlerden bir porsiyon kesilerek, karbonhidrat 2 porsiyona çıkarılıyor.(Baklagil, esmer pirinç, bulgur, kuskus, mısır, kabak, tatlı patates)
3. evre Gerçekleştirme : İstenen kiloya yaklaşma evresi. Diyet, meyve, protein, yağ ve nişastadan zenginleştirilebilir. 2’nci evredeki diyetten farkı, protein miktarının azaltılmış olması ve 100 kalorilik abur cubura izin verilmesi.
4. evre Varış ve Devamı : İstenen kiloya gelindiğinde bunu korumak için tüm hafta sağlıklı beslenerek, hafta sonlarında sevilen yiyeceklerle ödüllendirme stratejisini benimsemek.
Dr Moreno, gece 2’den sonra meyve yenilmesine karşı çıkarak, içerdikleri şekerin yakılmamasından dolayı yağ olarak depolanacağı konusunda uyarıyor.
Dr Mike Moreno, En yeni bulgular, ne kadar hızla ‘fazla’ kilolar verilirse, o ölçüde istenilen kiloda kalmanın daha mümkün olduğunu göstermiş oluyor.
Dr Mike Moreno,Dr. Moreno,Dr Moreno Diyeti,17 gün Diyeti,17 günde Zayıflatan Diyet,17 Günde 5 kilo,17 Gün 5 kilo diyeti,17 Gün Zayıflama diyeti

 1. sisko
  Salı, 07 Şub 2012 zamanında 17:47 | #1

  1.evreden 2. ye ne kadar sure sonra sonra gecmeliyiz?tesekur ederim

 2. Deniz
  Pazartesi, 28 May 2012 zamanında 12:18 | #2

  Sisko her evre icin 17 gun süre Veriyor. Kitabi var piyasada 20 lira orada herseyi tüm detaylariyla anlatmis

 1. Şimdilik geri bağlantı yok