Ana sayfa > Şifalı Bitkisel Yağlar > ALABALIK YAĞININ FAYDALARI

ALABALIK YAĞININ FAYDALARI

Sponsorlu Bağlantılar

Alabalalık çoğu insanın severak yediği oldukça yararlı ve kuvvetlli bir besin. Alabalıktan elde edlen halis yağ içerisinde emiştirilmesiyle elde edilen hayvansal ve bitkisel karışımlı bir yağ olan
alabalık yağı özellikle romatizmal ağrılarda oldukça etkili. Alabalık yağının kullanım alanları şunlardır.Romatizma ve bel ağrılarına, bel fıtığı,kas ağrılarında kullanılır. Ayrıca kas gevşetici olarak ve kreçlenmeler,mafsal ağrılarında etkilidir.Cilde masaj yapmak suretiyle kullanılır.
KULLANIM: Hindistan cevizi yağı ,kakao yağı,ceviz yağı ile karıştırılarak cilde tatbik edilebilir
İçilmez, haricen masaj yapılarak olarak kullanılır. Fazla uzun süre kullanılması kemikleri yumuşattığından istenmeyen kemik kırıklarına sebep olabilir.
Ağrıyan bölgeler sürmeniz için size bir reçete tarigfi vermek istiyorum.
Hardal tohumu dövülüp, bal ile karıştırılarak yenir. Ayrıca, ağrılı bölgeye sürülür.
Aşağıdaki yağlar belli oranlarda karıştırılıp ağrılı bölgeye tatbik edilir ;
· Pelesenk yağı : 100g.
· Kekik yağı : 70g.
· Alabalık yağı : 50g.
· Karanfil yağı : 25g.

 1. pelin
  Cuma, 24 Ağu 2012 zamanında 19:13 | #1

  daha denemedim umarım işe yarar arkadaşım tavsiye etti bel fıtığı var bende çok ağrıyorr ayağımı basamıyorum bu ağrı dayanılacak gibi değil inşallah işe yarar…

 2. şeyma
  Pazartesi, 23 Mar 2015 zamanında 22:56 | #2

  ben bikac yagın karasımı olarak içiyorum hekimzade var alternatif tıpda çok iyiler gunde 15ml olarak uzerine limon sıkıyorum kas ve iltihaplı romatızmam var o kadar kotuydum kı yuruyemıyordum ama suan cok ıyıyım kortızon baslıyacaktık artık ama ALLAH(CC)’ a çok şükür araştırırken buldum çokkkkkkkkkkkkkk tavsiye ederim :)

 3. ayse
  Pazar, 26 Nis 2015 zamanında 09:34 | #3

  slm bende özel bıryerde masajla bırlıkte yaptırdım ıkıncı gunumdeyım fıtık olan yerlerımde rahatlama hıssedıyorum sanırım işe yarıyor:)

 1. Şimdilik geri bağlantı yok