Alaza Taşı ve Faydaları Nedir ?

Sağlık 06 Mayıs 2015

Günümüzde tüm dünya üzerinde oldukça yaygın olan kanser ve hepatit hastalıkları için kullanılan alaza taşı, doğal tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Peki Alaza taşı nedir? Alaza Taşı Ne işe yarar, Alaza taşı nasıl kullanılır ? Alaza taşının fiyatı nedir ? Alaza taşının zararları/yan etkileri nelerdir Tüm merak ettiğiniz sorulara makalemizde cevap vereceğiz. Öncelikle Alaza taşı nedir sorusunun yanıtını vererek başlayalım.

Alaza Taşı Nedir ?

Alaza taşı, hayvanların öde kesesi içinde kendiliğinden oluşan maddedir. Fakat alaza taşı her hayvanda bulunmaz. Halka arasında pek bilinmeyen alaza taşı genellikle mezbaha kasapları tarafından bilinen doğal bir panzehirdir. Safra kesesine benzeyen alaza taşı tüm hayvan alemi içerisinde en fazla 1000-1500 hayvanda rastlanabilen bir maddedir.

Alaza Taşı Ne İşe Yarar ?

Alaza taşı son dönemlerde, kanser hastalığı ve hepatit başta olmak üzere pek çok karaciğer hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Parmak ucu büyüklüğünde olan bu alaza taşı son derece de kıymetli bir maddedir.

alza_tasinin_faydalari_ve_zararlari

Alaza Taşının Faydaları Nelerdir?

Alaza taşının faydaları konusunda aslında makalemizin ilk başlarında bilgi verdim ama buradan yine bilgilendirmek isterim. Alaza taşının faydaları kanser hastalığı ve karaciğer hastalıkları üzerine. Alaza taşının kansere faydaları konusunda ve hepatit hastalıklarına karşı faydaları konusunda pek çok yorum mevcut. Bu yorumları buradan yazmıyorum. Ama kanser hastalı ve başta hepatit hastalıkları olmak üzere karaciğer hastalıklarında fayda sağladığı belirtiliyor. Fakat bazı uzmanlara göre de alaza taşının kanser veya karaciğer hastalıklarına hiç bir faydası bulunmuyor. Sadece şehir efsanesinden ibaret olduğunu söylüyorlar. Konu hakkında kesin bir bilgiye sahip olmadığımdan dolayı, her iki bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedim. Yüce Rabbim dert verip derman aratmasın kimseye.

Alaza Taşı Nasıl Kullanılır ?

Alaza taşı nedir ve faydaları nelerdir sorularına cevap verdikten sonra alaza taşı nasıl kullanılır sorusunu da cevaplayalım. Alaza taşı havanda dövülerek un haline getirilir. 1 mercimek tanesi büyüklüğündeki unu 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırın, içine limon sıkılır. Bu şekilde sabahları aç karnına tüketilir. Dilerseniz 5-6 tatlı kaşının içine her kaşık için 1 mercimek tanesi kadar alaza taşı ununu karıştırıp, içine 1 tam limonu sıkarak dolapta saklayabilir ve yaklaşık 10 gün boyunca hazırladığınız karışımı kullanabilirsiniz.

Alaza Taşının Zararları

Okurlarımızın merakını gidermek amacı ile alaza taşının zararları konulu bir bölüm de hazırladık. Aslında alaza taşının zararları değil alaza taşının yan etkileri şeklinde bir söylemde bulunsak daha doğru olur sanırım. Alaza taşının yan etkileri konusunda en çok bilinen ilk kullanım sırasında cilt üzerinde kızarıklıklar oluşabiliyor olması geliyor. Fakat bunun normal bir durum olduğunu ve kullanmaya devam edilmesi gerektiği de söyleniyor. Bütün bu bilgileri verdikten sonra da doğal uygulamaları kullanmadan önce, mutlaka doktorunuza danışıp doktorunuzun onayını almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Acil Şifalar ..

Alaza Taşının Fiyatı Nedir ?

Makalemizin bu bölümünde merak eden okurlarımız için alaza taşının fiyatı konusunda da bilgi verelim. Alaza taşının parmak ucu büyüklüğünde bir madde olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Alaza taşının tanesi genellikle 50-60 TL arasında satılıyor. Daha aşağıda ya da daha yukarıda fiyatlara rastlayabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma

Sevgili okurlarımız. Bu makaleyi sadece bilgilendirme amaçlı yayınlıyorum. Alaza taşının satışını ya da pazarlamasını yapmıyorum. Bilginiz olsun.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Alaza Taşı ve Faydaları Nedir ?” hakkında 5 yorum var

 • ahmet

  slm kardeş ben de 100 grm var ne kadara alırsınız

  1. admin

   sayın okurumuz. buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır.

  2. Haluk

   100 gramı ne kadara veriyosun

 • Sevim

  Bizde var almak isteyene gr 1000tl

 • Metin

  ALAZA TAŞI almak isteyene uygun fiyat 5060236235 Ulaşın bize

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar