Ana sayfa > Sağlık > BÖBREKLERDE TAŞ YAPAN YİYECEKLER HANGİLERİDİR ?

BÖBREKLERDE TAŞ YAPAN YİYECEKLER HANGİLERİDİR ?

Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek taşı, pek çok insanda var olan bir hastalık. Oldukça ğrılı ve ciddi bir rahatsızlık olan böbrektaşı için, en önemli etkenlerin başında besinler gelmekte. Böbrek taşoı oluşumuna neden olan bazı besinler ; 
* Oluşan taşın cinsine göre aşırı protein alımı, tuzlu gıdalar, çikolata, yapraklı bitkiler, aşırı çay ve kahve tüketimi risk faktörü oluşturabiliyor.
* Böbrek taşı oluşumundaki en önemli sebeplerden bir tanesi ; az su tüketilmesi. Taş hastası olsun olmasın herkesin günde en az 10-12(2-2,5 LT)  bardak su içmesi gerekiyor.  Çünkü, oluşmuş bir taşı tedavi etmek oldukça zor, hatta mümkün değil. Sadece, ürik ait taşları, ağızdan alınan ilaçlarla tedavi edilebiliyor. Ama, onun da, başarı şansı % 50. Ve tekrarlama şansı yüksek.
Böbrek taşlarında, en iyi tedavi şekli, hal karasında, `taş kırma` olarak tabir edilen, dışarıdan şok dalgaları ile uygulanan tedavidir. Bu tedavi yönteminde, bir makine tarafından oluşturulan şok dalgaları, vücudun dışından taşa odaklanarak, taşın ufak parçalara ayrılmasını sağlıyor. Bu ufak parçalar, kendiliğinden idrar yolu ile dışarı atılıyor. Bu yöntem, 2 cm küçük böbrek taşları ve böbrek ve mesane arasındaki kanalın üst kısmında olan taşlar uyygulanabilen bir yöntemdir.

  1. Nuray
    Cuma, 18 Nis 2014 zamanında 12:56 | #1

    benim de böbreklerde kum var ,ilaç tedavisi yaptım fakat tekrarlama oldu,arkadaşım gıda takviyesi deneyim dedi ,zaten o kadar şeyler denedikten sonra bunu da deneyim dedim.Kullandım 3 ay ve ağrı yok,bu vitamin çin melek otu içerir ve adı Nutrimax bakındım ve her şey temiz.

  1. Şimdilik geri bağlantı yok