Benzer KonularİBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN BÖBREK TAŞLARI İÇİN AVAKADO YAPRAĞI KÜRÜ

Prof Dr İbrahim Saraçoğlu

23 Ocak 2009 yazan admin

Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek taşı hastalarına, son derece fayda sağlayan avakado yaprağı kürümüzün tarifi, Dr. İbrahim Saraçoğlundan.
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 yemek kaşığı kurutulmuş avakado yaprağı (kurutulmuş olması şarttır.)
* 1 çay bardağı su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Suyu kaynatın. avakado yaprağını içine atıp, 8 dak kaynatın. Günde 1 çaybardağından fazla olmamak kaydıyla, 15 gün kullanın.Yorumlar (43)

siz ne düşünüyorsunuz?

 • GÖKBEN diyor ki:

  8 AYLIK BEBEİĞİMDE 4 çarpı 4 büyüklüğünde taşlar bulunmaktadır bir çok ilaç tedavisi yapıldı ama taşlarını düşüremedi lazer ile parçalanacakmış hocam bende bebeğimin ameliyat masasına yatmasını istemiyorum avokadonun yaş yaprağından yapsam olurmu her hangi bir zararı olurmu ?

  • admin diyor ki:

   Bitkisel kürlerin 15 yaşın altında kullanılması çok sakıncalıdır. O sebeple bu kürü bebeğinize uygulamanız kesinlikle önerilmez. Doktorunuzun yönlendirmelerini dinleyerek çok daha sağlıklı bir tedavi süreci geçiririsiniz. Allah acil şifalar versin..

 • merve diyor ki:

  böbreğimde taş var ayrıca idrar yolu enfeksiyonu için cipro kullanıyorum antibiyotik alırken avokado kürü uygulayabilir miyim??

 • yusuf silgan diyor ki:

  hocam annem 76 yaşında böbreklerinde bir gittigimizde 6 mm daha sonra gittigimizdeyse 8 mm capında taşlar oldugu söylenmiştiler lazere gelmez ameliyatta demiyorlar ama annem de çok ağrı ve sık idrara cıkmak sorununu yaşıyor sizin avakado kürünü bu durumda kullana bilirmiyiz. Şimdiden çok teşekürler vereceginiz tafsiyeniz için ALLAH razı olsun.

  • admin diyor ki:

   Sayın okurumuz önceliki olarak geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bu sayfa Sayın İbrahim Saraçoğlunun resmi sayfası değildir. Sadece bilgilendirme amaçlı hazırlanmış şahsi bir sitedir. Doktorunuzla göeüşüp kürü uygulamanızın uygun olup olmadığını sormanız annenzin sağlığı açısından son erece önemlidir. Hekiminiz onay verdikten sonra kürü uygulamanız daha doğru olur.

 • İrem diyor ki:

  15 yaşındayım.Sağ böbreğimde7,5 ve 6 mm , sol böbreğimde 3 ve 3,5 mm taşlar bulunuyor.Avakado yaprağı kürünü uygulamak istiyorum.Bu kürde yaş sınırlaması var mıdır? Teşekkür ediyorum

  • admin diyor ki:

   bitkisel kürler 13 yaş ve üzerinde kullanılabilir.. Ama kürü uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Doktorunuzun onay vermesi halinde kullanın

 • bayram diyor ki:

  hocam benim çocuğum 1 yaşında 5m çapında 2böbreğindede taş var doktorumuz bize su tedavisi verdi fakat oğlum bu suyu içemiyor bizde avakado yaprağının iyi geldiğini duyduk ve içirdik bir sakıncası olurmu birde grebolu suyu içirmemizi söylediler bir zararı olur mu

  • admin diyor ki:

   15 yaş altındaki çocuklara kesinlikle bitkisel kür uygulamsa yapmayınız. son derece sakıncalıdır

 • ismet diyor ki:

  Hocam ben 19yaşında üniversite öğrencisiyim böbregimde taş ve sizin dediğiniz gibi avokado yaprağını günde 8 dk kaynadıpp 10 dk demlendikten sonra içiyorum 3 gün oldu herhangi. Bir şey olmadı böyle değilmiş yoksa eğer böyle değilse siz tarif eder misiniz hocam

 • sema diyor ki:

  hocam benim safra taşımda en büyüğü 23 mm bir kaç adet taş var. avakado yaprağını safra taşı için kullanılır mı? ne yapmalıyım?

  • admin diyor ki:

   Sayın okurumuz öncelikle geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Kür böbrek taşları için kullanılan bir kür olduğu için kullanmanızı önermiyorum.

 • Muharrem diyor ki:

  Bu cayi herzaman icsek zarari olurmu. Yani illa belli gün ve aralar mi olmali?? Teşekkürler

  • admin diyor ki:

   sürekli olarak kullanılması zararlıdır. Günde 1 çay bardağından fazla olmamak kaydıyla, 15 gün kullanın.Tarifte de aynen bu şekildedir.