Ana sayfa > Sağlık, Sağlıklı Beslenme/Zayıflama ve Diyet > Karbonatlı Su İle Zayıflama

Karbonatlı Su İle Zayıflama

Karbonatlı Su İle Zayıflama
Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su İle Zayıflamak, İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır, Karbonatlı Su Kemal Milar, Karbonatlı su İçmenin Faydaları, Karbonatlı Su İçmek Zararlı mı,Karbonatlı su Mideye İyi Gelirmi
Son günlerde pek çok yayın organında ve internette dilden dile dolaşan karbonatlı su içmek konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz bu gün.. Çok iyi bilinen bir konu olmadığından dolayı karbonatlı su içmek konusunda merak edilen de çok tabiki.. Bu gün sizlere karbonatlı su içmenin faydaları konusunda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını vereceğiz. Tabi bir de karbonatlı su içmek zararlı mı sorusunun yanıtını da sizlerle paylaşacağız..

Karbonatlı Su İçmek Zayıflatırmı

Karbonatlı Su İçmek Zayıflatırmı

Öncelikle kullanılacak olan karbonat, Sodyum Bikarbonat, İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat gibi isimlerle satılmaktadır. İngiliz karbonatı nereden alınır derseniz hemen cevaplayalım. Mutlaka ve mutlaka eczaneden temin etmelisiniz. Aktarlarda ve marketlerde de satılabilen sodyum bi karbonat en güvenilir olarak eczanelerde bulunmaktadır.

Karbonatlı su Kemal Milar tarafından gündeme getirilmiş bir konu.. Sonrasında pek çok kişi, televizyonlarda karbonatlı suyun faydaları konusunda bilgiler verdi tabiki.. Bu gün sizlere ingiliz karbonatı nasıl kullanılır konusunu Kemal Miların tarifleri ile vereceğiz..

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır ?

Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su Nasıl Kullanılır,İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır,Sodyum Bikarbonat Kullanımı

 • Öncelikle karbonatlı su içmeyi, hasta olmamak için kullanmak gerekir. bunun için ; her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Bunu yarım çay kaşığı sabah, yarım çay kaşığı akşam 1 bardak suya karıştırıp 3 dakika bekleyip iyice karışmasını bekleyin. Sonra tekrar karıştırıp için. Karbonatlı su içmek konusunda herkesin vücut reaksiyonu farklı olacaktır. Çünkü bireylerin beslenme alışkanlıkları farklıdır.Herkesin kendi vücudunu dinleyip, kullanacağı dozu ona göre ayarlaması gerekmektedir. Karbonatlı su ile zayıflamak isteyen okurlarımız da aynı formülü kullanabilirler.
 • Kış boyu yakamıza yapışıp bize musallat olan, grip nezle gibi hastalıklarda da karbonatlı su içmek fayda sağlar. Eğer grip, nezle gibi rahatsızlıklar olursa günde 3 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Fazla gelirse o zaman günde 3 kere yarım çay kaşığı içerek buna devam edebilirsiniz.
 • 3 yaşından büyük çocuklarda hastalık olursa yarım çay kaşığı karbonatı 1 bardak suya karıştırıp içirebilirsiniz.
 • Eğer Karbonatlı su içmekte zorlanıyorsanız, boş ilaç kapsülleri temin edip içlerine sodyum Bikarbonatla doldurup bol suyla hap olarak içebilirsiniz.
 • Özellikle tansiyon hastaları için kullanım şekli biraz farklıdır. Eğer yüksek tansiyon problemizniz var ise, hazırlamış olduğunuz karbonatlı suyu, bir seferde değil, gün içerisinde yudum yudum içmeniz çok daha faydalı olacaktır. Karbonatlı suyu içtikten sonra 15-20 dakika kadar yatarak dinlenmeniz gerekir. Çünkü Karbonatlı su içmek kısa süreli tansiyon yüksekliğine sebep olabilir..

Karbonatlı Su İçmenin Kansere Faydaları

Eğer kanser hastalığınız var ise, Kemal Miların önerisi kemoterapi almamanız yönünde. (Tabi burada karar sizin. Bu konuyu doktorunuza da danışmanızda fayda var, mutlaka doktorunuzla görüşün.) Gidip dijital pH ölçer alıp idararınızı sabah akşam kontrol edip pH ı 8 in üzerine çıkarmanız ve bu seviyede en az 2 hafta tutmanız gerekir. Buna bağlı olarak karbonat içimi günde 5 – 6 çay kaşığı karbonatlı su içmeniz gerekebilir. 1 çay kaşığı karbonatlı suyu bir miktar içip yatağa yada kanepeye uzanıp 360 derece sağa sola dönerek haraket etmelisiniz . Bu haraketleri yaparken ara ara bardaktaki karbonat tüketilmelidir.
* Kemal Miların anlattığına göre, tıptak pek çok hastalığa karbonatlı su kürü ile çözüm bulan insanlar var. Bu sebeple de karbonatlı suyu kullanmaya başlayıp sizin vücudunuza ne gibi faydaları olduğunu kendiniz görmelisiniz..

Kemal Miların ağzından Karbonatlı su içmenin kendi vücuduna faydaları 

Eğer şu zamana kadar çok asidik beslendiyseniz, vücudunuz asit tutmuşsa ishal olup sıvi şeklinde wc’ye çıkarabilirsiniz. Ben abartarak 5 gün günde 5 defa içerek her gün 5 -6 defa wc e gittim sırf asitli su çıktı. O 5 gün devamlı salatalık edim, bitkisel beslenmeye ağırlık verdim. 6 cı gün normal sağlıklı bir şekilde dışarı çıktım ve vücut biriktirdiği asitleri attı, 10 cu gün laktik asitler eridi kuluçlar kalmadı. 15 ci gün sigara içtiğim için alt ciğerlerime nefes almakta zorluk çekiyordum ama nefes alma sorunum yoktu sadece derin nefes almakta zorluk vardı, o kalktı derin nefes alabilmeye başladım.
* Hangi hastalık olursa olsun, her hastalıkta ayrıca kolloidal gümüş suyu kullanılmasını tavsiye ederim. D vitamini almayı unutmayın çünkü zamanınızın çoğu kapalı alanlarda geçiyor. Kanser dahil pek çok hastalığın nedeni D vitamini eksikliği. Türkiye Cumhuriyetinde eczanelerde Devit-3 ampul satılıyor 300.000 İU bunu ayda 1 kere şekere yada ekmeğe emdirip tüketmeniz gerekir. Bunu hasta olsanızda olmasanızda herkese tavsiye ediyorum. Yetişkinler için 1 ampul 1 aylık D Vitamini ihtiyacınızın hepsini karşılar.

Sodyum Bikarbonatın Önemi

Tükrük bezlerinin yoğun miktarda karbonat iyonları salgılayarak yediklerimizi alkali yapar. Midemizin çevresi kandan alınan sodyum klorür’le çevrilidir.Sodyum su ve karbon dioksitle birleşerek alkali TUZ yani SODYUM BİKARBONAT OLUŞTURUR. Biyokimyada bu şu şekilde formüle edilir: H20 + CO2 + NaCl = NaHCO3 + HCL. Bundan dolayı midemiz aslında yediklerimizi ALKALİ yapmaktan sorumludur. BRUNNER BEZLERİ (12 PARMAK BAĞIRSAĞINDA BULUNUYOR) yüksek miktarda karbonat salgılayarak yediklerimizin alkali halde sindirilmesini sağlıyor. Pankreasımız Yüksek miktarda Sodyum Bikarbonat salgılayarak mideden gelen asitleri nötralize etmek ve yediklerimizi alkali yapmaktan sorumlu. Karaciğerde safra salgısındada yüksek miktarda karbonat içerir. Bedenimiz çürümemek için (kanser olmamak için) kendisini hep karbonatla alkali hale getiriyor. Böbreklerimizin kendisi karbonat ürettir. Böbreklerimiz kanın pH seviyesini alkali tutmakla sorumludur.

Sodyum Bikarbonatın Faydaları

İştahı açar. Mide ve bağırsak şikayetlerine karşı faydalı olan karbonat, mide ekşimesine iyi gelir. Mide ve bağırsak ağrılarını ve gazlarını giderir.

Karbonatlı Su İçmeni Zararları,Karbonatlı su İçmek Zararlı mı

Karobonatı az miktarda kullanmak, ülsere karşı faydalı olabilmekle birlikte, fazla kullanımı ülser yaralarının kanamasına yol açabilir. Bu nedenle ülser problemi olan kişilerin kullanmaması çok daha sağlıklı olacaktır.

Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su İle Zayıflamak,İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır,Karbonatlı Su Kemal Milar, Karbonatlı su İçmenin Faydaları,Karbonatlı Su İçmek Zararlı mı,Karbonatlı su Mideye İyi Gelirmi

 1. mutlu
  Perşembe, 03 Tem 2014 zamanında 12:19 | #1

  merhaba bende göğüs kanseri tedavisi gördüm edremit körfezinde yaşıyorum ve zeytin özü ektraktı kullanıyorum başta kanser olmak üzere birçok hastalığa iyi geliyor. kullanmak isteyenlere tel:5348670709 her zaman şifa Allahtan deyip herkese şifa diliyorum….

 2. sıdıka
  Cuma, 18 Tem 2014 zamanında 00:54 | #2

  merhaba benim çok kilom var karbonat kullamsam zayıflarmıyım ne olur yardımcı olun

  • admin
   Çarşamba, 23 Tem 2014 zamanında 13:43 | #3

   Öncelikle sağlıklı günler dilerim. Karbonatlı su taek başına zayıflamak için yeterli olmaz. Karbonatlı su içerek bir kaç kilo vermeniz mümkün. ama esas önemli olan düzenli ve sağlıklı beslenmek ve size uygun egzersizler yapmaktır. Bu sebeple kilo kontrolü için öncelikle bir diyetisyenden yardım almanızı öneririrm. Çünkü, kilo probleminin ne sebepten olduğunu öğrenmeniz ve ona fgöre bir beslenme ve egzersiz programı uygulamanız gerekir.

 3. Tülay
  Perşembe, 23 Eki 2014 zamanında 14:47 | #4

  Sıdıka Hanım merhaba, biz alkali beslenerek ve besin destekleri kullanarak, karbonatlı su içerek oldukça fazla kilo verdik. ben 10 kilo, arkadaşım ise daha fazla verdi.

 4. mehtap kardaş
  Perşembe, 20 Kas 2014 zamanında 12:27 | #5

  merhabalar meme ca tedavisini yeni tamamladım, çok erken evrede olduğu için sadece RT tedavisi aldım.henüz 3 gün oldu bitireli.Sodayı önerdiler ama bazıları da zararlı olabileceğini söylüyor her kafadan bir ses anlayacağınız ne yapmalıyım .Şimdi hormon tedavisi uygulanacak. iyi günler…

  • admin
   Pazar, 23 Kas 2014 zamanında 12:10 | #6

   Sayın okurumuz geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Karbonat kullanmak konusunda hekiminize danışmanızı önereceğiz. En doğru yolu hekiminiz gösterecektir. Bu sayfa sadece bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Hekiminizin onay vermesi durumunda kullanabilirsiniz..

 5. Ayse
  Pazartesi, 24 Kas 2014 zamanında 21:35 | #7

  Merhaba. Ben 17 yaşımdayım çok abartılacak kadar kilom yok ama normalden biraz kiloluyum acaba ergenlik dönemimden dolayı beni etkiler mi karbonatlı su?

 6. sevim kaynar
  Pazartesi, 05 Oca 2015 zamanında 11:28 | #8

  bu karbonatlı suyu ne kadar süre kullanabiliriz acaba bana 1 litre suya 1 şeker kaşığı ölçüsü verdiler acaba doğrumudur teşşekkür ederim

  • admin
   Salı, 06 Oca 2015 zamanında 09:49 | #9

   Sevgili okurumuz karbonatlı suyu 1 ay kullanmanız gerekli. Kullanım Şekli ; her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Bunu yarım çay kaşığı sabah, yarım çay kaşığı akşam 1 bardak suya karıştırıp 3 dakika bekleyip iyice karışmasını bekleyin. Sonra tekrar karıştırıp için. Karbonatlı su içmek konusunda herkesin vücut reaksiyonu farklı olacaktır. Çünkü bireylerin beslenme alışkanlıkları farklıdır.Herkesin kendi vücudunu dinleyip, kullanacağı dozu ona göre ayarlaması gerekmektedir. Karbonatlı su ile zayıflamak isteyen okurlarımız da aynı formülü kullanabilirler. Bir ay sonunda ise, size verilen tarifi arada ara uygulayabilirsiniz.

 7. derya
  Perşembe, 22 Oca 2015 zamanında 11:58 | #10

  gerçektende zayıflanılıyor mu

  • admin
   Pazar, 25 Oca 2015 zamanında 15:16 | #11

   Deneyenler sonuçtan memnun. Kullandığınız süre zarfında 10-20 kilo vermek için uygun bir yöntem değil ama, bir kaç kilo fazlası olanlar için kullanılabilir bir yöntem. Benim de çevremde kullanan ve kilo veren pek çok kişi oldu.

 8. Dilek
  Salı, 27 Oca 2015 zamanında 18:03 | #12

  Merhaba babam akciğerlerinden rahatsız akciğerleri tam olarak çalışmıyor karbonatlı su kullanması onun için iyi mi ? Çok fazla kilo kaybı var İngiliz karbonatı kullanmaya başlarsa daha fazla zayıflar mı acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim

  • admin
   Salı, 27 Oca 2015 zamanında 20:01 | #13

   İngiliz karbonatının zayıflatıcı özelliği var. Kullanması doğru olur mu konusunu doktorunuza danışmanız daha yerinde olur. Ancan eğer facebook hesabınız var ise, oradan kemal milar diye yazın. Orada akciğer hastalıklarında nasıl kullanıldığı konusunda bilgiler var.

Yorum Sayfası
1 2 5555
 1. Şimdilik geri bağlantı yok