Ana sayfa > Sağlık > Karbonatlı Su İle Zayıflama

Karbonatlı Su İle Zayıflama

Karbonatlı Su İle Zayıflama
Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su İle Zayıflamak, İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır, Karbonatlı Su Kemal Milar, Karbonatlı su İçmenin Faydaları, Karbonatlı Su İçmek Zararlı mı,Karbonatlı su Mideye İyi Gelirmi
Son günlerde pek çok yayın organında ve internette dilden dile dolaşan karbonatlı su içmek konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz bu gün.. Çok iyi bilinen bir konu olmadığından dolayı karbonatlı su içmek konusunda merak edilen de çok tabiki.. Bu gün sizlere karbonatlı su içmenin faydaları konusunda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını vereceğiz. Tabi bir de karbonatlı su içmek zararlı mı sorusunun yanıtını da sizlerle paylaşacağız..

Karbonatlı Su İçmek Zayıflatırmı 150x150 Karbonatlı Su İle Zayıflama

Karbonatlı Su İçmek Zayıflatırmı

Öncelikle kullanılacak olan karbonat, Sodyum Bikarbonat, İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat gibi isimlerle satılmaktadır. İngiliz karbonatı nereden alınır derseniz hemen cevaplayalım. Mutlaka ve mutlaka eczaneden temin etmelisiniz. Aktarlarda ve marketlerde de satılabilen sodyum bi karbonat en gvenilir olarak eczanelerde bulunmaktadır.

Karbonatlı su Kemal Milar tarafından gündeme getirilmiş bir konu.. Sonrasında pek çok kişi, televizyonlarda karbonatlı suyun faydaları konusunda bilgiler verdi tabiki.. Bu gün sizlere ingiliz karbonatı nasıl kullanılır konusunu Kemal Miların tarifleri ile vereceğiz..
Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su Nasıl Kullanılır,İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır,Sodyum Bikarbonat Kullanımı
* Öncelikle karbonatlı su içmeyi, hasta olmamak için kullanmak gerekir. bunun için ; her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Bunu yarım çay kaşığı sabah, yarım çay kaşığı akşam 1 bardak suya karıştırıp 3 dakika bekleyip iyice karışmasını bekleyin. Sonra tekrar karıştırıp için. Karbonatlı su içmek konusunda herkesin vücut reaksiyonu farklı olacaktır. Çünkü bireylerin beslenme alışkanlıkları farklıdır.Herkesin kendi vücudunu dinleyip, kullanacağı dozu ona göre ayarlaması gerekmektedir. Karbonatlı su ile zayıflamak isteyen okurlarımız da aynı formülü kullanabilirler.
* Kış boyu yakamıza yapışıp bize musallat olan, grip nezle gibi hastalıklarda da karbonatlı su içmek fayda sağlar. Eğer grip, nezle gibi rahatsızlıklar olursa günde 3 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Fazla gelirse o zaman günde 3 kere yarım çay kaşığı içerek buna devam edebilirsiniz.
* 3 yaşından büyük çocuklarda hastalık olursa yarım çay kaşığı karbonatı 1 bardak suya karıştırıp içirebilirsiniz.
* Eğer Karbonatlı su içmekte zorlanıyorsanız, boş ilaç kapsülleri temin edip içlerine sodyum Bikarbonatla doldurup bol suyla hap olarak içebilirsiniz.
* Özellikle tansiyon hastaları için kullanım şekli biraz farklıdır. Eğer yüksek tansiyon problemizniz var ise, hazırlamış olduğunuz karbonatlı suyu, bir seferde değil, gün içerisinde yudum yudum içmeniz çok daha faydalı olacaktır. Karbonatlı suyu içtikten sonra 15-20 dakika kadar yatarak dinlenmeniz gerekir. Çnkü Karbonatlı su içmek kısa süreli tansiyon yüksekliğine sebep olabilir..
* Karbonatlı su içmek kanser hastaları için çok faydalıdır.
Eğer kanser hastalığınız var ise, Kemal Miların önerisi kemoterapi almamanız yönünde. (Tabi burada karar sizin. Bu konuyu doktorunuza da danışmanızda fayda var, mutlaka doktorunuzla görüşün.) Gidip dijital pH ölçer alıp idararınızı sabah akşam kontrol edip pH ı 8 in üzerine çıkarmanız ve bu seviyede en az 2 hafta tutmanız gerekir. Buna bağlı olarak karbonat içimi günde 5 – 6 çay kaşığı karbonatlı su içmeniz gerekebilir. 1 çay kaşığı karbonatlı suyu bir miktar içip yatağa yada kanepeye uzanıp 360 derece sağa sola dönerek haraket etmelisiniz . Bu haraketleri yaparken ara ara bardaktaki karbonat tüketilmelidir.
* Kemal Miların anlattığına göre, tıptak pek çok hastalığa karbonatlı su kürü ile çözüm bulan insanlar var. Bu sebeple de karbonatlı suyu kullanmaya başlayıp sizin vücudunuza ne gibi faydaları olduğunu kendiniz görmelisiniz..
* Kemal Miların ağzından Karbonatlı su içmenin kendi vücuduna faydaları ; Eğer şu zamana kadar çok asidik beslendiyseniz, vücudunuz asit tutmuşsa ishal olup sıvi şeklinde wc’ye çıkarabilirsiniz. Ben abartarak 5 gün günde 5 defa içerek her gün 5 -6 defa wc e gittim sırf asitli su çıktı. O 5 gün devamlı salatalık edim, bitkisel beslenmeye ağırlık verdim. 6 cı gün normal sağlıklı bir şekilde dışarı çıktım ve vücut biriktirdiği asitleri attı, 10 cu gün laktik asitler eridi kuluçlar kalmadı. 15 ci gün sigara içtiğim için alt ciğerlerime nefes almakta zorluk çekiyordum ama nefes alma sorunum yoktu sadece derin nefes almakta zorluk vardı, o kalktı derin nefes alabilmeye başladım.
* Hangi hastalık olursa olsun, her hastalıkta ayrıca kolloidal gümüş suyu kullanılmasını tavsiye ederim. D vitamini almayı unutmayın çünkü zamanınızın çoğu kapalı alanlarda geçiyor. Kanser dahil pek çok hastalığın nedeni D vitamini eksikliği. Türkiye Cumhuriyetinde eczanelerde Devit-3 ampul satılıyor 300.000 İU bunu ayda 1 kere şekere yada ekmeğe emdirip tüketmeniz gerekir. Bunu hasta olsanızda olmasanızda herkese tavsiye ediyorum. Yetişkinler için 1 ampul 1 aylık D Vitamini ihtiyacınızın hepsini karşılar.
Sodyum Bikarbonatın Önemi
Tükrük bezlerinin yoğun miktarda karbonat iyonları salgılayarak yediklerimizi alkali yapar. Midemizin çevresi kandan alınan sodyum klorür’le çevrilidir.Sodyum su ve karbon dioksitle birleşerek alkali TUZ yani SODYUM BİKARBONAT OLUŞTURUR. Biyokimyada bu şu şekilde formüle edilir: H20 + CO2 + NaCl = NaHCO3 + HCL. Bundan dolayı midemiz aslında yediklerimizi ALKALİ yapmaktan sorumludur. BRUNNER BEZLERİ (12 PARMAK BAĞIRSAĞINDA BULUNUYOR) yüksek miktarda karbonat salgılayarak yediklerimizin alkali halde sindirilmesini sağlıyor. Pankreasımız Yüksek miktarda Sodyum Bikarbonat salgılayarak mideden gelen asitleri nötralize etmek ve yediklerimizi alkali yapmaktan sorumlu. Karaciğerde safra salgısındada yüksek miktarda karbonat içerir. Bedenimiz çürümemek için (kanser olmamak için) kendisini hep karbonatla alkali hale getiriyor. Böbreklerimizin kendisi karbonat ürettir. Böbreklerimiz kanın pH seviyesini alkali tutmakla sorumludur.
Sodyum Bikrbonatın Faydaları
İştahı açar. Mide ve bağırsak şikayetlerine karşı faydalı olan karbonat, mide ekşimesine iyi gelir. Mide ve bağırsak ağrılarını ve gazlarını giderir.
Karbonatlı su İçmeni Zararları,Karbonatlı su İçmek Zararlı mı
Karobonatı az miktarda kullanmak, ülsere karşı faydalı olabilmekle birlikte, fazla kullanımı ülser yaralarının kanamasına yol açabilir. Bu nedenle ülser problemi olan kişilerin kullanmaması çok daha sağlıklı olacaktır.
Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su İle Zayıflamak,İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır,Karbonatlı Su Kemal Milar, Karbonatlı su İçmenin Faydaları,Karbonatlı Su İçmek Zararlı mı,Karbonatlı su Mideye İyi Gelirmi

 1. mediha şen
  Salı, 22 Eki 2013 zamanında 18:12 | #1

  Ben hamurlu yiyeceklerimi karbonatla yoğururum(çörek.hamur kızartması v.s.) aynı etkiyi gösterir mi? Haftada en az 3 kez bir çeşit yaparım

  • admin
   Salı, 22 Eki 2013 zamanında 20:27 | #2

   Bildiğim kadarı ile hamur işlerinde kullanılan karbonat çok etkili değil. O sebeple suyun içerisine karıştırılıp içilmesi çok daha faydalı

 2. mediha şen
  Salı, 22 Eki 2013 zamanında 18:16 | #3

  ayrıca vücudumuz bu kadar karbon üretiyorsa bu kadarına neden ihtiyacımız olur

  • admin
   Salı, 22 Eki 2013 zamanında 20:29 | #4

   Vucutta üretilan karbon yanlış beslenme sonucu vücuda yeteri kadar faydalı olamıyor.. Özellikle de çok asitik beslenen kişilerde vücutta olışan karbon vücudu koruyamıyor. O sebeple de dıarıdan alınması gerekiyor

 3. ertan
  Perşembe, 23 Oca 2014 zamanında 19:53 | #5

  23,1,2014 bugun
  ozafagus kanseri ve akcigerde de 3 tane kanserli kitle görüldü .toplam 7 yıl sigara içtim
  yasım 53
  30 yıldır sigara içmiyorum.
  dogal besleniyorum.
  altınolukta yasıyorum.aynı zamanda profesyonel av ve dagcılık yapıyorum.
  ailemde genel bir kanser alt yapısı yok
  yani bildiğimiz dede ve babamız kanserden ölmedi.
  persembe günü kemoterapi için gün verdiler.
  yemek borunda en büyüğü 0,5 cm ve 0,1 cm 6 tane kitle tesbit edildi.
  bu konuda yasanmıs bir karbonat tedavisi olan arkadasımdan yardım bekliyorum.
  kematerapi almak istemiyorum.
  ama eger cabuk yayılıyor ise de korkuyorum.
  bu konuda aynı sorunları paylasan bir arkadasım var ise
  lütfen irtibata girelim.
  ertan.ygt@gmail.com mail adresim
  simdiden tesekkür ederim.

 4. Nezir
  Perşembe, 13 Şub 2014 zamanında 20:22 | #6

  Dr Aidin salihten faydalanın

 5. sercan
  Pazartesi, 21 Nis 2014 zamanında 08:13 | #7

  herkeze acıl şifa dilıyorum ben 10 gun oldu başlayalı çokmu çok menunum ve öncelikle panık ataaktım şü an onu bıle yendım ödem atım ve çok daha sağlıklı hıs edyorum kendımı nefes darlığım vardı astım onun bıle şü an hiç kalmdığını dıye bılırım

 1. Şimdilik geri bağlantı yok