Ana sayfa > Sağlık, Sağlıklı Beslenme/Zayıflama ve Diyet > Karbonatlı Su İle Zayıflama

Karbonatlı Su İle Zayıflama

Sponsorlu Bağlantılar

Karbonatlı Su İle Zayıflama
Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su İle Zayıflamak, İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır, Karbonatlı Su Kemal Milar, Karbonatlı su İçmenin Faydaları, Karbonatlı Su İçmek Zararlı mı,Karbonatlı su Mideye İyi Gelirmi
Son günlerde pek çok yayın organında ve internette dilden dile dolaşan karbonatlı su içmek konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz bu gün.. Çok iyi bilinen bir konu olmadığından dolayı karbonatlı su içmek konusunda merak edilen de çok tabiki.. Bu gün sizlere karbonatlı su içmenin faydaları konusunda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını vereceğiz. Tabi bir de karbonatlı su içmek zararlı mı sorusunun yanıtını da sizlerle paylaşacağız..

Karbonatlı Su İçmek Zayıflatırmı

Karbonatlı Su İçmek Zayıflatırmı

Öncelikle kullanılacak olan karbonat, Sodyum Bikarbonat, İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat gibi isimlerle satılmaktadır. İngiliz karbonatı nereden alınır derseniz hemen cevaplayalım. Mutlaka ve mutlaka eczaneden temin etmelisiniz. Aktarlarda ve marketlerde de satılabilen sodyum bi karbonat en güvenilir olarak eczanelerde bulunmaktadır.

Karbonatlı su Kemal Milar tarafından gündeme getirilmiş bir konu.. Sonrasında pek çok kişi, televizyonlarda karbonatlı suyun faydaları konusunda bilgiler verdi tabiki.. Bu gün sizlere ingiliz karbonatı nasıl kullanılır konusunu Kemal Miların tarifleri ile vereceğiz..

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır ?

Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su Nasıl Kullanılır,İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır,Sodyum Bikarbonat Kullanımı

 • Öncelikle karbonatlı su içmeyi, hasta olmamak için kullanmak gerekir. bunun için ; her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Bunu yarım çay kaşığı sabah, yarım çay kaşığı akşam 1 bardak suya karıştırıp 3 dakika bekleyip iyice karışmasını bekleyin. Sonra tekrar karıştırıp için. Karbonatlı su içmek konusunda herkesin vücut reaksiyonu farklı olacaktır. Çünkü bireylerin beslenme alışkanlıkları farklıdır.Herkesin kendi vücudunu dinleyip, kullanacağı dozu ona göre ayarlaması gerekmektedir. Karbonatlı su ile zayıflamak isteyen okurlarımız da aynı formülü kullanabilirler.
 • Kış boyu yakamıza yapışıp bize musallat olan, grip nezle gibi hastalıklarda da karbonatlı su içmek fayda sağlar. Eğer grip, nezle gibi rahatsızlıklar olursa günde 3 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Fazla gelirse o zaman günde 3 kere yarım çay kaşığı içerek buna devam edebilirsiniz.
 • 3 yaşından büyük çocuklarda hastalık olursa yarım çay kaşığı karbonatı 1 bardak suya karıştırıp içirebilirsiniz.
 • Eğer Karbonatlı su içmekte zorlanıyorsanız, boş ilaç kapsülleri temin edip içlerine sodyum Bikarbonatla doldurup bol suyla hap olarak içebilirsiniz.
 • Özellikle tansiyon hastaları için kullanım şekli biraz farklıdır. Eğer yüksek tansiyon problemizniz var ise, hazırlamış olduğunuz karbonatlı suyu, bir seferde değil, gün içerisinde yudum yudum içmeniz çok daha faydalı olacaktır. Karbonatlı suyu içtikten sonra 15-20 dakika kadar yatarak dinlenmeniz gerekir. Çünkü Karbonatlı su içmek kısa süreli tansiyon yüksekliğine sebep olabilir..

Karbonatlı Su İçmenin Kansere Faydaları

Eğer kanser hastalığınız var ise, Kemal Miların önerisi kemoterapi almamanız yönünde. (Tabi burada karar sizin. Bu konuyu doktorunuza da danışmanızda fayda var, mutlaka doktorunuzla görüşün.) Gidip dijital pH ölçer alıp idararınızı sabah akşam kontrol edip pH ı 8 in üzerine çıkarmanız ve bu seviyede en az 2 hafta tutmanız gerekir. Buna bağlı olarak karbonat içimi günde 5 – 6 çay kaşığı karbonatlı su içmeniz gerekebilir. 1 çay kaşığı karbonatlı suyu bir miktar içip yatağa yada kanepeye uzanıp 360 derece sağa sola dönerek haraket etmelisiniz . Bu haraketleri yaparken ara ara bardaktaki karbonat tüketilmelidir.
* Kemal Miların anlattığına göre, tıptak pek çok hastalığa karbonatlı su kürü ile çözüm bulan insanlar var. Bu sebeple de karbonatlı suyu kullanmaya başlayıp sizin vücudunuza ne gibi faydaları olduğunu kendiniz görmelisiniz..

Kemal Miların ağzından Karbonatlı su içmenin kendi vücuduna faydaları 

Eğer şu zamana kadar çok asidik beslendiyseniz, vücudunuz asit tutmuşsa ishal olup sıvi şeklinde wc’ye çıkarabilirsiniz. Ben abartarak 5 gün günde 5 defa içerek her gün 5 -6 defa wc e gittim sırf asitli su çıktı. O 5 gün devamlı salatalık edim, bitkisel beslenmeye ağırlık verdim. 6 cı gün normal sağlıklı bir şekilde dışarı çıktım ve vücut biriktirdiği asitleri attı, 10 cu gün laktik asitler eridi kuluçlar kalmadı. 15 ci gün sigara içtiğim için alt ciğerlerime nefes almakta zorluk çekiyordum ama nefes alma sorunum yoktu sadece derin nefes almakta zorluk vardı, o kalktı derin nefes alabilmeye başladım.
* Hangi hastalık olursa olsun, her hastalıkta ayrıca kolloidal gümüş suyu kullanılmasını tavsiye ederim. D vitamini almayı unutmayın çünkü zamanınızın çoğu kapalı alanlarda geçiyor. Kanser dahil pek çok hastalığın nedeni D vitamini eksikliği. Türkiye Cumhuriyetinde eczanelerde Devit-3 ampul satılıyor 300.000 İU bunu ayda 1 kere şekere yada ekmeğe emdirip tüketmeniz gerekir. Bunu hasta olsanızda olmasanızda herkese tavsiye ediyorum. Yetişkinler için 1 ampul 1 aylık D Vitamini ihtiyacınızın hepsini karşılar.

Sodyum Bikarbonatın Önemi

Tükrük bezlerinin yoğun miktarda karbonat iyonları salgılayarak yediklerimizi alkali yapar. Midemizin çevresi kandan alınan sodyum klorür’le çevrilidir.Sodyum su ve karbon dioksitle birleşerek alkali TUZ yani SODYUM BİKARBONAT OLUŞTURUR. Biyokimyada bu şu şekilde formüle edilir: H20 + CO2 + NaCl = NaHCO3 + HCL. Bundan dolayı midemiz aslında yediklerimizi ALKALİ yapmaktan sorumludur. BRUNNER BEZLERİ (12 PARMAK BAĞIRSAĞINDA BULUNUYOR) yüksek miktarda karbonat salgılayarak yediklerimizin alkali halde sindirilmesini sağlıyor. Pankreasımız Yüksek miktarda Sodyum Bikarbonat salgılayarak mideden gelen asitleri nötralize etmek ve yediklerimizi alkali yapmaktan sorumlu. Karaciğerde safra salgısındada yüksek miktarda karbonat içerir. Bedenimiz çürümemek için (kanser olmamak için) kendisini hep karbonatla alkali hale getiriyor. Böbreklerimizin kendisi karbonat ürettir. Böbreklerimiz kanın pH seviyesini alkali tutmakla sorumludur.

Sodyum Bikarbonatın Faydaları

İştahı açar. Mide ve bağırsak şikayetlerine karşı faydalı olan karbonat, mide ekşimesine iyi gelir. Mide ve bağırsak ağrılarını ve gazlarını giderir.

Karbonatlı Su İçmeni Zararları,Karbonatlı su İçmek Zararlı mı

Karobonatı az miktarda kullanmak, ülsere karşı faydalı olabilmekle birlikte, fazla kullanımı ülser yaralarının kanamasına yol açabilir. Bu nedenle ülser problemi olan kişilerin kullanmaması çok daha sağlıklı olacaktır.

Karbonatlı Su Kürü,Karbonatlı Su İle Zayıflamak,İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır,Karbonatlı Su Kemal Milar, Karbonatlı su İçmenin Faydaları,Karbonatlı Su İçmek Zararlı mı,Karbonatlı su Mideye İyi Gelirmi

 1. Büşra Taşkın
  Cuma, 13 Şub 2015 zamanında 19:10 | #1

  Merhaba 17 yaşındaym 172 boyundayım 78 kiloyum 18kg fazlam var ve bu durum psikolojimi bozdu karbonatlı diyeti iyice araştırdm ve umutlandım benim yaşım ve kilom için uygun mudur

  • admin
   Cumartesi, 14 Şub 2015 zamanında 12:59 | #2

   Sevgili okurumuz, karbonatlı su yaşınız için uygundur. Ama karbonatlı su ile birlikte diyet ve egzersiz uygularsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. İnternetten youtubeden ev yürüyüşü olarak arama yaparsanız evde yapabileceğiniz ve gerçekten zayıflamanızı sağlayacak harika egzersiz videoları var. onları uygulamanızı tavsiye ederim. Karbonatlı su bir kaç kilo vermenizi sağlar ama 18 kilo vermek biraz zor ev yürüyüşü egzersizlerini yaptığınızda bir ayın sonunda gerçek anlamda sıkılaşıp kilo verebilirsiniz. Yakın çevremde deneyen ve çok olumlu sonuçlar alan pek çok arkadaşım var.

 2. eda
  Pazar, 15 Şub 2015 zamanında 15:03 | #3

  Benim bir sorum olcakti. Evdeki karbonati yani pastalarda kulandigimiz karbonat la da uygulabilirmiyim? Yoksa eczaneden mi almam gerekiyor karbonati?

  • admin
   Pazar, 15 Şub 2015 zamanında 15:37 | #4

   eczaneden ingiliz karbonatı olarak isteyip alırsanız daha faydalı olacaktır.

 3. edda
  Perşembe, 12 Mar 2015 zamanında 15:12 | #5

  23 yaşındayım benim sekiz kilo fazlam var karbonatlı su, diyet ve günlük 30dklık kardiyo egzersizi ile 40 günde yaklaşık kaç kilo verebilirim daha önce hiç diyet yapmadım

  • admin
   Cumartesi, 14 Mar 2015 zamanında 16:35 | #6

   Karbonatlı su ve egzersizle ile ayda 2-3 kilo verebilirsiniz. Ama elbette bu sizin metabolizma hızınızda bağlı.Uygun bir diyet ile 40 günde 5 kilo civarında verebileceğinizi düşünüyorum. Bu benim şahsi fikrim. Dediğim gibi zayıflamak sizin metabolizma hızınıza da bağlı.

 4. Esma
  Perşembe, 26 Mar 2015 zamanında 13:23 | #7

  23 yaşındayım boyum 1.58, kilom 60. İngiliz karbonatı içerek 1 ayda kaç kilo verebilirim?

  • admin
   Perşembe, 26 Mar 2015 zamanında 14:00 | #8

   Düzenli kullanırsanız 3 kilo verebilirsiniz. ama bu kürle beraber eğer günlük yarım saat yürüyüş yaparsanız 5 kilo civarından verebilirsiniz.

 5. Esma
  Perşembe, 26 Mar 2015 zamanında 14:13 | #9

  Teşekkür ederim. Günlük kaç litre içmem gerekir?

 6. aybars
  Çarşamba, 15 Nis 2015 zamanında 10:44 | #10

  bende karbonatlı su kullananlardanım ama ben normal karbonat kullanıyorum. aktardan aldım. ayrıca sordum ingiliz karbonatı alsam dahamı iyi olur acaba dedim oda siz bilirsiniz ingiliz karbonatıda verebilirim ama hiçbir farkı yok dedi. bende bu konuşulanları söyledim normal karbonatta kimyasal var diyolar falan dedim karbonat zaten kimyasal bir maddedir dedi. ingiliz karbonatıda öyle dedi. daha çok ihracatı olsun diye bu lafı çıkardıklarını söyledi. valla ben normal karbonat içiyorum çokta faydasını görüyorum.
  sizce devam etmelimiyim?

  • admin
   Çarşamba, 15 Nis 2015 zamanında 13:36 | #11

   Sevgili okurumuz. Karbonatı sürekli kullanmak sıkıntı yaratacağından dolayı 21 gün kullandıktan sonra biraz ara verin.

 7. gulsah
  Cumartesi, 18 Nis 2015 zamanında 09:12 | #12

  Merhaba ben 1 aylık hamıleyım karbonatli suyun bi zararı olurmu

  • admin
   Cumartesi, 18 Nis 2015 zamanında 15:39 | #13

   Sayın okurumuz gebelik ve emzirme döneminde karbonatlı su tavsiye edilmiyor o sebeple kulanmayınız.

 8. Aysen
  Çarşamba, 22 Nis 2015 zamanında 09:35 | #14

  Merhaba 38 yasındayım bende basladım 2 haftadır sürekli yemeklerden yarım saat önce alıyorum sürekli 3 lt tüketiyorum ama bir sonuc alamadım 88 kiloyum 75 olmalıyım ekmek pilav yemiyorum akşam yemiyorum egzersiz yapıyorum 50 cc lik şiseye su koyup 1 cay kasıgı karbonat atıyorum bir kerede içiyorum yanlış bir şeymi yapıyorum acaba

  • admin
   Çarşamba, 22 Nis 2015 zamanında 12:42 | #15

   sayın okurumuz. Karbonatlı suyu sabah akşam 1 su bardağına 1 çay kaşığı şeklinde deneyiniz

 9. fevziye
  Perşembe, 11 Haz 2015 zamanında 12:38 | #16

  Merhabalar

  Ben troid hastasıyım.Her sabah 1 mg etinox içiyorum.Karbonat içmemin zararı olur mu ?

  Kolay gelsin

 10. kübra
  Pazartesi, 06 Tem 2015 zamanında 12:11 | #17

  merhaba ben 17 yaşındayım 64 kiloyum ingiliz karbonatı kulanarak 1 ayda kaç kilo verebilirim

  • admin
   Pazartesi, 06 Tem 2015 zamanında 20:52 | #18

   düzenli kullandığınız taktirde 1 ayda 2-3 kilo verebilirsiniz. Eğer karbonatlı su ile birlikte tempolu yürüş de yaparsanız 4 kilo verebilirsiniz.

Yorum Sayfası
1 2 3 5555
 1. Şimdilik geri bağlantı yok