Ana sayfa > Sağlık, Şifalı Bitkiler > SARIMSAK LİMON KÜRÜ NASIL YAPILIR ?

SARIMSAK LİMON KÜRÜ NASIL YAPILIR ?

Sarımsak Limon Kürü 150x150 SARIMSAK LİMON KÜRÜ NASIL YAPILIR ?
Sarımsak Limon Kürü

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır ?

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı
Bir önceki yazımızda, sarımsak limon karışımının faydalarından bahsetmiştik. Bu Makalemizde ise, Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır konusunu anlatmak istiyoruz.  Öncelikle Gerekli Malzemelerimizi Sayalım.
Sarımsak Limon Karışımı Gerekli Malzemeler ;
* 2 Litre limon suyu,
*  40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak,
* Kavanoz ve Aleminyum Folyo,
Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı
* Limonları suyunu sıkıp, 2 litre limon suyu elde ettikten sonra, soyulmuş olan 40 diş sarımsağı yıkamadan, ezerek, limon suyunun içerisine ilave edin. Kavanozun içerisine koyarak, ağzını sıkıca kapatın ve ışık almaması için, aleminyum folyo ile, kavanozoun, her tarafını iyice sarın. 25 Gün boyunca, oda ısısında bir yerde saklayın. Ama yapmanız gereken şey, her gün şişeyi çalkalamak. Bu süre içerisinde, sarımsakların, limon içerisinde, iyice erimiş olması gerekmektedir.  25 günlük sürenin sonunda, kavananozu açın. Her sabah aç karınına, yarım veya 1 çaybardağı için Kavanozdaki karışım bitene kadar içilmesi gerekiyor. Tabiii, kavanozun ağzının kapalı olması ve içerisine başka biç bir madde katılmaması gerekli.  Karışımı içtikten sonra, yarım saat bir şey yememk gerekli. Ve her sabah aynı saatte içemek, çok daha faydalı olacaktır.  yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.
Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı

 1. Saliha
  Salı, 24 Eyl 2013 zamanında 12:42 | #1

  sarimsak limon kurunu ne kadr sure kullanmak gerekiyor bana bildirirseniz sevinirim

 2. orhan öztürk
  Pazar, 08 Haz 2014 zamanında 07:49 | #2

  Sarımsak limon kürü senede kaç defa tekrarlana bilir ve her kür arasından ne kadar zaman geçmesi gerekiyor,yada sene boyunca aralıksız kullanıla bilirmi ?,cevabınız için şimdiden teşekkürler,sağlıcakla kalın.

  • admin
   Salı, 10 Haz 2014 zamanında 19:15 | #3

   hayır bu kür yaptığınız karışım bitene kadar kullanılmalıdır. sürekli kullanılmaz. İlk kullanımdan sonra ihtiyaç halinde diğer yıl tekrarlanabilir. Sürekli kullanım için uygun değildir..

 3. drgazel
  Pazartesi, 21 Tem 2014 zamanında 07:14 | #4

  peki çalkalamayı unutmuşsak ne yapmalıyız? 35 gün geçmiş yeniden çalkalayıp içmeli miyiz yoksa dökmeli miyiz?

  • admin
   Çarşamba, 23 Tem 2014 zamanında 13:41 | #5

   Hayır dökmeyin. Çalkalamanın amacı içinde erimeyen sarımsak kalmaması.. Unuttuğunuzda ertesi gün çalkalayın. Sorun olmaz..

 4. serdar kara
  Cumartesi, 26 Tem 2014 zamanında 18:39 | #6

  Dediğiniz gibi yaptım. 25 gün oldu fakat biraz kararma olmuş. acaba bozulmuş olabilirmi ?

 5. aynur
  Salı, 07 Eki 2014 zamanında 18:19 | #7

  Kara cigere ziyani yokmu?

 6. ELİF
  Salı, 16 Ara 2014 zamanında 21:16 | #8

  @Saliha
  bitene kadar cnm

 1. Şimdilik geri bağlantı yok