Ana sayfa > Sağlık, Şifalı Bitkiler > SARIMSAK LİMON KÜRÜ NASIL YAPILIR ?

SARIMSAK LİMON KÜRÜ NASIL YAPILIR ?

Sponsorlu Bağlantılar

Sarımsak Limon Kürü
Sarımsak Limon Kürü

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır ?

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı
Bir önceki yazımızda, sarımsak limon karışımının faydalarından bahsetmiştik. Bu Makalemizde ise, Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır konusunu anlatmak istiyoruz.  Öncelikle Gerekli Malzemelerimizi Sayalım.
Sarımsak Limon Karışımı Gerekli Malzemeler ;
* 2 Litre limon suyu,
*  40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak,
* Kavanoz ve Aleminyum Folyo,
Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı
* Limonları suyunu sıkıp, 2 litre limon suyu elde ettikten sonra, soyulmuş olan 40 diş sarımsağı yıkamadan, ezerek, limon suyunun içerisine ilave edin. Kavanozun içerisine koyarak, ağzını sıkıca kapatın ve ışık almaması için, aleminyum folyo ile, kavanozoun, her tarafını iyice sarın. 25 Gün boyunca, oda ısısında bir yerde saklayın. Ama yapmanız gereken şey, her gün şişeyi çalkalamak. Bu süre içerisinde, sarımsakların, limon içerisinde, iyice erimiş olması gerekmektedir.  25 günlük sürenin sonunda, kavananozu açın. Her sabah aç karınına, yarım veya 1 çaybardağı için Kavanozdaki karışım bitene kadar içilmesi gerekiyor. Tabiii, kavanozun ağzının kapalı olması ve içerisine başka biç bir madde katılmaması gerekli.  Karışımı içtikten sonra, yarım saat bir şey yememk gerekli. Ve her sabah aynı saatte içemek, çok daha faydalı olacaktır.  yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.
Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

 1. tekin
  Çarşamba, 28 Oca 2015 zamanında 21:01 | #1

  ben bu kürü yaptım ve 20 gündür kapağını açarak karıştırıyorum ama son günlerde üzerinde bir posa birikmeye başladı ne yapmalıyım ( 1 er litre 2 kavanozda yaptım ) posayı tahta kaşıkla tekrar karıştırınca ağır bir sarımsak kokusu ve hafif köpürme oluyor bozulmuş olabilir mi ?

  • admin
   Perşembe, 29 Oca 2015 zamanında 20:14 | #2

   Sayın okurumuz karıştırma işini ağzını açmadan kavanozu çalkalama yöntemi ile yapmanız gerekiyordu. Ağzını açarak karıştırdığınız için büyük ihtimal ile karışım bozulmuştur.

 2. Perşembe, 12 Şub 2015 zamanında 13:51 | #3

  Merhaba limonlarl kubuqu ile maslnan kermek olurmu

  • admin
   Perşembe, 12 Şub 2015 zamanında 13:57 | #4

   Limonun suyunu sıkıp kullanmanız gerekmektedir.

 3. ayşe
  Çarşamba, 18 Şub 2015 zamanında 23:52 | #5

  merhabalar benim babam 8 yıl önce beyin kanaması geçirdi.şu an hem kolestrolü hem tansiyon hastalığı var.bu kürü ona uygulamak istiyorum ama beyin ameliyatından sonra kan sulandırıcı ilaçlar yasaklandı tekrar kanama riski nedeniyle…limonunda kan sulandırıcı etkisi olduğu için acaba tekrar kanama riski olabilrmi sizce beyin kanaması geçiren biri bu kürü kullanabilrmi şimdiden teşekkürler..

  • admin
   Cuma, 20 Şub 2015 zamanında 13:54 | #6

   Sarımsak ve limon kan sulanırıcı özelliği olan bitkilerdir. Babanızın kullanması çok sakıncalıdır. Lütfen babanızın sağlığı açısından bur kürü uygyulamayınız.

 4. lilo
  Perşembe, 19 Şub 2015 zamanında 14:47 | #7

  Hamile bayanlar icebilir mi lütfen cvp

  • admin
   Cuma, 20 Şub 2015 zamanında 13:53 | #8

   Hamile ve emzikli kadınların kesinlikle ve kesinlikle kullanmaması gerekir. Bebek için zararlı olabilir. Emzirme dönemi bittikten sonra kullanmanız önerilir.

 5. Adsız
  Pazartesi, 23 Şub 2015 zamanında 19:55 | #9

  Merhaba rozaseya yani yüzdeki kılcal damar genişlemesine bi faydası olurmu acaba kullanabilirmiyim

 6. Nermin
  Cumartesi, 28 Şub 2015 zamanında 02:22 | #10

  Merhaba eşim tansiyon ilacı kullanıyor bu kürü ona uygulayabilir miyiz teşekkürler

  • admin
   Cumartesi, 28 Şub 2015 zamanında 13:18 | #11

   Sayın okurumuz. Öncelikle geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bu kürü uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışın. Doktorunuzun onay vermesi durumunda kullanın.

 7. Orhan Yücel
  Cumartesi, 28 Şub 2015 zamanında 12:56 | #12

  Bendede tansiyon ve kollostor var aynı zamanda cor aspirin alıyorum bu kürü kullanabilirmiyim saygılar

  • admin
   Cumartesi, 28 Şub 2015 zamanında 13:17 | #13

   Sayın okurumuz. Öncelikle geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bu kürü uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışın. Aspirin kullanıyor olmanızdan dolayı ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan kullanmak sizi ciddi sağlık problemleri ile başbaşa bırakabilir.

Yorum Sayfası
1 2 3408
 1. Şimdilik geri bağlantı yok