Ana sayfa > Sağlık, Şifalı Bitkiler > SARIMSAK LİMON KÜRÜ NASIL YAPILIR ?

SARIMSAK LİMON KÜRÜ NASIL YAPILIR ?

Sponsorlu Bağlantılar

Sarımsak Limon Kürü
Sarımsak Limon Kürü

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır ?

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı
Bir önceki yazımızda, sarımsak limon karışımının faydalarından bahsetmiştik. Bu Makalemizde ise, Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır konusunu anlatmak istiyoruz.  Öncelikle Gerekli Malzemelerimizi Sayalım.
Sarımsak Limon Karışımı Gerekli Malzemeler ;
* 2 Litre limon suyu,
*  40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak,
* Kavanoz ve Aleminyum Folyo,
Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı
* Limonları suyunu sıkıp, 2 litre limon suyu elde ettikten sonra, soyulmuş olan 40 diş sarımsağı yıkamadan, ezerek, limon suyunun içerisine ilave edin. Kavanozun içerisine koyarak, ağzını sıkıca kapatın ve ışık almaması için, aleminyum folyo ile, kavanozoun, her tarafını iyice sarın. 25 Gün boyunca, oda ısısında bir yerde saklayın. Ama yapmanız gereken şey, her gün şişeyi çalkalamak. Bu süre içerisinde, sarımsakların, limon içerisinde, iyice erimiş olması gerekmektedir.  25 günlük sürenin sonunda, kavananozu açın. Her sabah aç karınına, yarım veya 1 çaybardağı için Kavanozdaki karışım bitene kadar içilmesi gerekiyor. Tabiii, kavanozun ağzının kapalı olması ve içerisine başka biç bir madde katılmaması gerekli.  Karışımı içtikten sonra, yarım saat bir şey yememk gerekli. Ve her sabah aynı saatte içemek, çok daha faydalı olacaktır.  yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.
Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır,Sarımsak Limon karışımı Nasıl Hazırlanır, Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Tarifi,Sarımsak Limon Kürü Yapılışı

 1. Zeynep
  Cumartesi, 14 Mar 2015 zamanında 05:59 | #1

  Merhabalar şuan tam karışımı açma günüm 26. günde içmeye başladım ki kokusu ve tadı çok ağır geldi ekşimsi kokuyor sizce bu normal midir yoksa bozulmuş mu?
  Karışımın tadı nasıl olmalı ve sarımsaklar tam anlamıyla erimemişse doğru hazırlanmış diyebilir miyiz?

  • admin
   Cumartesi, 14 Mar 2015 zamanında 16:33 | #2

   Limon olduğundan ve bekleme süresi uzun olduğundan dolayı tadı biraz ekşi olacaktır bir sorun yok

 2. A.kerim
  Cumartesi, 14 Mar 2015 zamanında 09:43 | #3

  limon ile 40 diş sarmısağı ezerek bir cam kavanoza koydum. 25 gün boyunca düzenli olarak karıştırdım.ama sarmısaklar tam olarak erimedi.bu gün içtim. sarmısaklar tam erimemişse sorun varmı. birde içmeye başladıktan sonra kavanozun ağzı kapalı halde gün ışığı görse bir şey olurmu.

  • admin
   Cumartesi, 14 Mar 2015 zamanında 16:32 | #4

   Hazırldığınız karışımı süzüp cam bir kavanoza koyun ve güneş görmeyen bir yerde muhafazaedin

 3. nurettin ayvaz
  Pazartesi, 16 Mar 2015 zamanında 17:19 | #5

  @Zeynep
  her bir diş sarmısaka iki limonolmak koşulu ile(hazır limon suyu kullanmayın) sarmısakları iyice ezin cam kavanoza her ikisini koyduktan sonra ortalama 20ila25 gün karanlık bir ortamda bekletin hergün kavanozu çalkalayın,istersenz bir tülbentten süzerekde tüketebilirsiniz.

 4. sbhttnmrsk
  Pazartesi, 23 Mar 2015 zamanında 09:04 | #6

  bu kürü cam kavanozda yapmak şart mı? mesela pet, plastik kavanozlarda da olur mu? Ayrıca bende (yemek borusunda yanma)reflüğ rahatsızlığı var, kullanırsam bir sakıncası var mı?

  • admin
   Pazartesi, 23 Mar 2015 zamanında 14:16 | #7

   cam kavanozda yapın. Cam kavanoz en sağlıklısıdır. Pet şişide yaparsanız plastiğin zararlı etkilerini de almış olursunuz.

 5. sbhttnmrsk
  Salı, 24 Mar 2015 zamanında 07:34 | #8

  Bende (yemek borusunda yanma) reflü rahatsızlığı var, kullanırsam bir sakıncası var mı?

  • admin
   Salı, 24 Mar 2015 zamanında 13:46 | #9

   Sayın Okurumuz. Eğer reflü probleminiz var ise mutlaka doktorunuza danışın ve doktorunuzun önerisine göre hareket edin. Sağlık problemleri olan kişilerin doktora danışmadan kullanması doğru değildir.

Yorum Sayfası
1 2 3 3408
 1. Şimdilik geri bağlantı yok