1 Yıl Boyunca Zerdeçal Suyu İçerseniz Vücudunuzda Neler Olur?

Gün geçmiyor ki zerdeçalın başka bir faydası gündeme gelmesin. Son dönemlerin en popüler ve en kullanılan bitkilerinden bir tanesi olan zerdeçal, aslına bakarsanız mutfaklarınızdan eksik etmemeniz gereken bir baharat. Besin değeri çok yüksek olan zerdeçalın, çok iyi bir antioksidan olduğunu da hatırlatmak isterim. Başta iltihap söktürücü ve yaşlanma karşıtı olmasının yanı sıra pek çok mucizevi faydası bulunan  zerdeçalı 1 yıl boyunca düzenli olarak kullanmanız sizler için gerçekten de mucizevi faydalar sağlayacaktır. Bu makalemizi 1 yıl boyunca zerdeçal suyu içerseniz ne gibi faydalar görebilirsiniz konusuna ayırdım.

Zerdeçal Suyunun Hazırlanması

zerdecal_suyu

1 bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı toz zerdeçal ve bir fiske karabiber ekleyip iyice karıştırın. Su halen ılıkken için. Bu karışımı her sabah içmeniz gerekmektedir.

1 yıl Boyunca Zerdeçal Suyu İçerseniz Vücudunuza Ne Gibi Faydalar Sağlar?

zerdecal_suyu_faydalari

  • Zerdeçala sarı rengini veren ve en aktif maddesi olan kürkimin sayısız faydası olan etken maddelerden bir tanesidir. Zerdeçal üzerine yazılmış olan 7 binden fazla makalede bunu desteklemektedir. Bu sebeple de bulabileceğiniz en güzel içecek zerdeçal suyu olacaktır.
  • Zerdeçalın PH seviyesi mükemmeldir. Bu sebeple 1 yıl boyunca her sabah zerdeçal suyu içerseniz vücudunuz alkalize olur. Sindirim sisteminiz düzene girer. Eklem ağrılarınız ve bundan kaynaklı sıkıntılarınız da ortadan kalkar. Zerdeçal yüksek derecede baziktir. PH seviyesi çok iyidir. Vücudu alkalize eder. Kanser hücrelerinin oluşmasını ve barınmasını önler. Kanser sadece asidik vücutta yaşar. Zerdeçalın bazik olması kanseri önlemek için çok faydalıdır.

Zerdeçal suyu Kalp sağlığı için çok faydalıdır.

zerdecal_suyu_kalbe_faydalari

Zerdeçal suyu kan damarlarındaki plakları temizler ve kan pıhtısı oluşumunu önler. Japon bilim adamlarının yaptığı bir araştırma sonucunda 3 hafta boyunca zerdeçal suyu içen erkek farelerin kalp sağlıklarının daha iyi olduğu gözlenmiştir.

Zerdeçal Suyu  Tip 2 Diyabeti İyileştirir ve Beyini Korur

zerdecal_suyu_seker_hastaligina_faydalari

2009 yılında Auburn Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada zerdeçalın diyabet tedavisinde büyük faydalar sağladığı kanıtlanmıştır. Bilim adamlarına göre, zerdeçalın etken maddesi olan kürkümin büyüme hormonunun seviyesini düzenlediği için, ilerleyen yaşlarda yaşlanmaya bağlı beyin fonksiyonlarının gerilemesini ve beyin hastalıklarını önler.

Zederçal Suyu Vücutta İltihabı Önler

zerdecal_suyunun_yararlari

Vücuttaki pek çok hastalığın temeli iltihaplanmalardır. Kürkümin iltihapları önlemede son derece başarılıdır. Vücudu ve bağışıklık sistemini korur.

Zerdeçal suyu Kanser İlacı Özellikleri Taşımaktadır

zerdecalin_kansere_faydalari

Kürkümin çok güçlü antioksidanlar içeren bir bir madde olmasından dolayı, hücrelerin hasar görmesini ve kanseri başarılı bir şekilde önler. Ayrıca zerdeçalın yaşlanmayı geciktirdiği,daha uzun bir hayat sürmeyi sağladığı da araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.

Zerdeçal Suyu Eklem Yangısı Semptomlarını Azaltır

zerdecal_eklem_agrilari

2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre, zerdeçalın etken maddesi olan kürkümin son derece etkili bir steroid  olmayan antiinflamatuar ilaç ve dahası iltihap ve ağrı kesici ilaçlardan bile daha etkilidir.

Zerdeçal Suyu Sindirim Sistemini ve Karaciğeri Korur

zerdecalin_karacigere_faydalari

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucu, düzenli olarak zerdeçal tüketiminin sindirimi düzenlemeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca zerdeçalın safra kesesinin daha düzgün çalışmasına, karaciğerde biriken zararlı toksinlerin atılmasına ve karaciğer hücrelerinin etkin bir şekilde yenilenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.

Zerdeçal Karışımlı Altın sütün Faydalarına İnanamayacaksınız!

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“1 Yıl Boyunca Zerdeçal Suyu İçerseniz Vücudunuzda Neler Olur?” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar