SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN BİTKİSEL KÜRLER

Sağlık 27 Ekim 2008

Kış mevsiminin en meşhur hastalığı, soğuk algınlığı. Her ne kadar basit br hastalık gibi görünsede, aslında ciddi ve insanı sarsan bir hastalık. Soğuk algınlığı için, sizlere, 3 ayrı bitkisel kür önerimiz var. Sırayla kürlerimizi anlatmaya başlayalım.
1.TARİF :
GEREKLİ MALZEMELER :  Akasya çiçeği, ardıç tohumu, kekik otu, civan perçemi, ıhlamur çiçeği, ayva yaprağı, portakal çiçeği, mine çiçeği, okaliptus yaprağı, oğul otu, karabaş otu, gül çiçeği, defne yaprağı, alıç, hünnap, aynı sefa çiçeği, mürver çiçeği, lavanta çiçeği, sığır dili,söğüt yaprağı, bamya çiçeği, gelincik çiçeği, mentollü nane ve turunç kabuğu.
KULLANIM ŞEKLİ : Bitkilerin bir kısmı veya ayrı ayrı kaynatılıp aç ve tok karnına çay yerine ballı ve limonlu olarak içilir.
2. TARİF :
😛  Lahana, turp, havuç, portakal, limon, greyfurt, soğan, sarımsak, kereviz, pazı, pancar,tere otu, roka, ayva, elma bol miktarda yenir.
3. TARİF :
GEREKEN MALZEMELER :
  100 gr. zencefil,100 gr. zerdeçal, 50 gr. darı fülfül, 50 gr. çörek otu, 50 gr. kebabiye, 50 gr. tarçın, 50 gr. havlucan50 gr. hardal tohumu, 50 gr. turp tohumu, 50 gr. karanfil, 2 kg. bal
KULLANIM ŞEKLİ :bütün malzemeleri balın içine (dilerseniz aynı miktar pekmez de olur)  karıştırıp, 3 öğün aç karnına, 1 bardak ılık süte veya portakal suyuna karıştırılarak içilir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN BİTKİSEL KÜRLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar