7’den 70’e Herkesin Elinde Gördüğümüz Stres Çarkı Nedir?

Günce/Aktuel 25 Nisan 2017

Son zamanlarda küçük büyük herkesin elinde stres çarkı denilen bir şey var. Herkes elinde bu stres çarkını döndürüyor. Pek nedir bu stres çarkı ? Yeni nesil stres çarkı, bir dönemin stres topu ile aynı görevi görüyor aslına bakarsanız. Adından da anlaşılacağı gibi 7’den 70’e herkes stres atmak için çeviriyor bu çarkı.

Stres Çarkı Nasıl Çalışır ?

stres_carki

Yeni nesil stres topu ya da stres çarkı içinde bulunan küçük bilyeler sayesinde dönüyor Aslına bakarsanız son 6 aydır yurt dışında oldukça yaygın olan stres çarkı bir iki aydır da ülkemizde oldukça popüler oldu. Stres çarkının rulmanlarından çıkan sesin kişiyi rahatlattığı söyleniyor.

Stres Çarkı Nasıl Kullanılır ?

stres_carki_nedir

Stres çarkının merkezinde bulunan rulmandan tutularak çevrilen bu alet 30 saniyeden 4 dakikaya kadar dönebilme kapasitesine sahip. Merkez dışında bulunan rulmanlar yedek rulman olarak tasarlanmış. Eğer merkezdeki rulman yıpranarak dönme işlemini yapamaz ise, diğer rulmanları çıkarıp merkeze takabiliyorsunuz. Yedek rulman gres yağı , yağ çözücü gibi bir maddenin içinde 15 dakika bekletilerek temizlenebilir. Stres çarkı kullandıkça hızlanır. Bu sebeple normal şartlar altında yağ kullanılmaması önerilir.

Stres Çarkı Fiyatı Nedir ?

stres_carki_fiyati
Bir kez deneyenin elinde düşüremediği stres çarkının internette bulunan ortalama fiyatları 6 TL ile 42 TL arasında değişiyor.

Stres Çarkı Bazı Ülkelerde Yasaklandı

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“7’den 70’e Herkesin Elinde Gördüğümüz Stres Çarkı Nedir?” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2155

Sponsor Bağlantılar