AFRODİZYAK ETKİLİ BESİNLER

Yiyecekler ve besinler sadece karın doyurmak için değil aynı zamanda şifa bulma isteyenlere de derman kaynağı.Doğa sanki kocaman bir eczane gibi. Doğada bulunan her bitkinin her besinin ve her canlının şifa verci bir yönü mutlaka var. Ama bunların içinde bazıları var ki tam bir afrodizyak. Doğada bulunan bitkileri araştıran uzmanlar bakın hangilerini cinsel güç artırıcı olarak belirlemişler.Çin’de yapılan bir araştırmaya göre, Viagra etkisi yapan ve uzmanların cinsel istekleri arttırmak için tavsiye ettiği yiyecekler kadın ve erkeğe göre şöyle sıralanıyor:Erkekler için; maydanoz(bol c vitamini içerdiğinden aynı zamanda kadın ve erkek için gençlik ve sağlık kaynağı) nane, tarçın, kekik, vanilya, sivri biber, hardal, kereviz, ayçiçeği, greyfurt, susam, yumurta, kuşkonmaz, enginar, bezelye, badem, ceviz, hindi (çinko ihtiva ediyor üstelik daha ucuz ve protein açısından da zengin), roka (Bolca demir ve C vitamini içeriyor), şalgam, Antep fıstığı ve fındık (İçerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini nedeni ile afrodizyak olarak kullanılırlar), salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, fesleğen, karpuz, Hindistan cevizi, bal, pekmez, kivi, mango.Kadınlar için önerilen cinsel güç artırıcı
besinlerden bazıları ise ; çikolata (Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve keyif verici. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini de artırıyor ve mutluluk hissi veriyor. Ve kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlı), ahududu, yoğurt, kırmızı biber, köri ve diğer baharatlarla, baharatlı yiyeceklerin de kadınlar üzerinde cinsel açıdan faydalı olduğu söyleniyor.
REZENE: Bilinen en eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılır.
BİTKİ ÇAYLARI: Vücuttaki sıvıların akışını hızlandıran bitki çayları içilince, kan dolaşımı hızlanır tutkularda ve heyecanlarda artış olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırır.
GİNSENG: Binlerce yıllardır Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek güçler verir.
LİMON: Yemeklerde kullanılan limon tuzu ve limon suyu, seks gücünün artması için olumlu etki yapar.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“AFRODİZYAK ETKİLİ BESİNLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar