Akciğerleri Temizleyen 6 Mucize Besin

Sağlık, Şifalı Bitkiler 22 Eylül 2014

Akciğerleri Temizleyen 6 Mucize Besin Akciğerleri Temizleyen Bitkiler,Akciğerleri Temizleyen 6 Besin,Akciğerleri Temizlemek,Akciğerleri Temizleyen,Akciğerleri Temizlemek İçin Ne Yapmalı,Akciğerleri Temizlemek İçin Bitkiler Başta sigara olmak üzere, çevre koşulları ve çalışılan ortamın durumuna göre akciğerler zarar görür. Özellikle sigaradan dolayı akciğerlerde biriken kartan ve diğer zehirli maddelerin temizlenmesi amacı ile kullanılabilecek bitkiler mevcuttur. akciğerleri temzileyen 6 mucize besin konusunda sizleri bilgilendirmek istedik. Eğer siz de başta sigara kullanımı olmak üzere, çalışma ortamındaki zehirli maddelerden ve olumsuz çevre koşullarından dolayı akciğerlerde meydana gelen dolgunluğu ve diğer zehirli maddeleri temizlemek isterseniz önerilerimize kulak verin deriz..

Akciğerleri Temizleyen 6 Besin
Akciğerleri Temizleyen 6 Besin

Akciğerleri Temizleyen Bitkiler,Akciğerleri Temizleyen 6 Besin,Akciğerleri Temizlemek,Akciğerleri Temizleyen, Akciğerleri Temizlemek İçin Ne Yapmalı, Akciğerleri Temizlemek İçin Bitkiler

Zencefil

 Kış mevsiminde özellikle soğuk algınlığı ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için kullanılan zencefil, akciğerleri temizleme konusunda da uzmandır. Son derece kuvvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri temizler.. Çeşitli toksinleri, mukus ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcı olur. Bu sebeple zencefil çayı içmek veya zencefili direk olarak yemek yeterli olacaktır.

Sarımsak :

Kokusundan dolayı pek tüketilmek istenmeyen sarımsak, çok iyi bir antioksidan ve içerisinde barındırdığı alisin kimyasalı ile akciğerleri en iyi temizleyen bitkilerin başında gelmektedir. Alisin kimyasalı akciğerlerde ki mukusu temizler, grip ve soğuk algınlığı ve solunum problemlerine iyi gelir. Sarımsağı günde 3 diş çiğ olarak tüketebilirsiniz. Eğer çiğ olarak tüketmek istemiyorsanız sarımsak çayı içebilirsiniz.

Sarımsak Çayı Tarifi İçin ;

  • 3 bardak su,
  • 3 diş taze sarımsak
  • Yarım çay bardağı bal ,
  • Yarım çay bardağı limon suyu,
  • Zencefil ,

Sarımsak Çayının Yapılışı ;

Sarımsak çayına başlamadan önce 1 adet zencefil parçasını soyun, daha sonra 3 bardak suyla 7-8 dakika kaynatın.Kaynatıp altını kapattığınız suyun içine , soyulmuş taze zencefil parçasını, 3 diş ezilmiş sarımsak, limon suyu ve balı ilave dip karıştırın. 2-3 dk demlenmeye bırakın. Süzün. Günde 2-3 defa yarım bardak için çayı ılık olarak için. Daha fazla tüketilmesi zararlı olabileceği için önerilen miktar dışında tüketmeyin.

Okaliptüs ;

Okaliptüs doğal bir antibiyotik görevi gören bitkilerin başında gelmektedir.İçerisinde çok güçlü maddeler bulunan yalar içeriri. Zaten ilaç sanayiinde de en sık kullanılan bitkilerin başında gelmektedir. Bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir, kan basıncını arttırarak kanın çoğalmasını sağlar.

Ebegümeci ;

Ebegümeci de çok iyi bir temizleyicidir. O sebeple akciğer temizliğinde rahatlıkla kullanılabilir. Kaynar suda 1 miktar ebegümeci kaynatılır ve 5-6 saat sonra aç karına 1 bardak içilir. Bu uygulama ile, akciğerlerde ki sigara etkileri yavaşlatılır. Ebegümeci, balgam attırır, akciğer kanserini engeller.

Keçiboynuzu ;

Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu kürü çok faydalıdır. 5 adet keçiboynuzu 1litre suda kaynatılır ve aç karna içilirse sigara etkileri yavaşlar. 6 ayda bir 20 gün kadar tekrarlanmalıdır. Keçiboynuzu kürü aynı zamanda nefes darlığı problemlerini de çok iyi gelir.

Ekinezya;

Yine kış mevsiminde çok fazla tüketilen bir bitki olan ekinezyayı daha çok soğuk algınlığı için faydalı olarak biliriz. Evet, ekinezya souk algınlığı için en faydalı bitkilerin başonda geliyor. ama bunun yanı sıra, ekinezya akciğerleri çok güzel temizliyor. Aynı zamanda öksürük tedavisinde de kullanılıyor. Bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcı oluyor. Akcierleri Temizleyen Bitkiler,Akciğerleri Temizleyen 6 Besin,Akciğerleri Temizlemek,Akciğerleri Temizleyen,Akciğerleri Temizlemek İçin Ne Yapmalı,Akciğerleri Temizlemek İçin Bitkiler

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Akciğerleri Temizleyen 6 Mucize Besin” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar