Akıllı Telefonunuzdaki Rehberinizi G Maile Yedekleyin

Günce/Aktuel 26 Ocak 2017

Akıllı telefonlar hayatımızın pek çok alanında bizlere kolaylık sağlıyor. Adeta küçük bir cep bilgisayarı görevi gören akıllı telefonlardaki en büyük sorun, işletim sisteminin bozulması veya telefonun başına olmadık bir iş gelmesi sonucunda,tüm rehberdeki numaraların gitmesi. Peki bu durumun bir çaresi yok mudur? Elbette var. eğer bir G Mail hesabınız var ise, akıllı telefonunuzda bulunan tüm numaraları G Mail hesabınıza entegre ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu gün sizlere akıllı telefonunuzu G Mail hesabınıza nasıl senkronize edeceğinizi anlatacağım.

rehberi_gmail_hesabina_aktarma

G mail hesabına senkronize işi, android, ve İOS için yapılabilen bir işlem. G mail hesabınız ile akıllı telefonunuzu senkronize ederek tüm rehberinizi güvene alabilirsiniz. Telefonunuz kaybolsa, sim kartınız kırılsa ya da telefonunuzu evde unutsanız bile ihtiyaç duyduğunuz anda tüm rehberiniz mail adresinde ulaşılabilecek durumda olacak. Şimdi adım adım G Mail hesabına senkronize işlemini anlatmaya başlayalım.

Akıllı Telefondaki Rehberi Ve Bilgileri G Maile Senkronize Etme

akilli_telefon_rehberini_gmail_hesabina_aktarma

  • Öncelikle telefonunuzdan ayarlar kısmına gelin.
  • Hesap ekle bölümüne tıklayın. Orada karşınıza gelecek olan hesap isimlerinden Google olan yere tıklayın. Eğer telefon kurulumu sırasında bir g mail hesabı kullanmışsanız mevcut hesap yazan yere, başka bir hesap kullanacaksanız yeni hesap yazan yere tıklayın. G Mail adresini ve şifresini girerek oturum açın. Hizmet politikası ve gizlilik şartlarını kabul için Tamam’a basın.
  • Tekrar Hesap ekle yazan kısma tıklayın ve girmiş olduğunuz mail adresinin bulunduğu alana tıklayın. Karşınıza gelecek işlemlerde yapılan tüm işlemler ve detayları yer alacaktır. Burada özellikle Senkron Rehber yazan yer çok önemlidir. Onun karşısında mutlaka tik işareti olması gerekir.
  • Rehbere yeni kayıt eklemek istediğinizde ise, kayıt yeri olarak Google hesabını işaretlerseniz, telefona kaydettiğiniz numarayı aynı zamanda yedeklemiş olursunuz.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Akıllı Telefonunuzdaki Rehberinizi G Maile Yedekleyin” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2158

Sponsor Bağlantılar