Aman Dikkat! Meteoroloji Uyardı

Günce/Aktuel 29 Ekim 2015

Ekim ayı bitmek üzere bildiğiniz gibi. Havalar mevsim normallerinin üzerinde giderken, birden soğudu ve neredeyse kara kış geldi. Ama Meteorolojinin uyarısına göre bunlar daha iyi günlerimiz. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, Kuzey Ege, Marmara ve Karadeniz’de kuvvetli fırtına beklentisi var. Bu fırtına beklentisi Cuma günü akşam saatlerinde başlayacak ve Pazartesi öğleden sonra etkisini kaybedecek. Kuzey ve Kuzeydoğu yönlerinden esecek olan fırtınanın şiddeti 6-8 kuvvetinde olacak. Yani bu da demek oluyor ki, saatte 60-75 km arasında bir hızı olacak. Cumartesi öğleden sona ise, fırtınanın şiddeti daha da artacak ve 7-9 şiddetinde, saate 75-90 km hız ile esecek.

Frtına 3 Gün Sonra Etkisini Kaybedecek !

meteoroloji_uyardi

Cuma akşamı başlayacak olan kuvvetli fırtınanın pazartesi öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ayrıca, Batı Karadeniz’de Cumartesi günü, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden esecek olan rüzgar 6-8 şiddetinde olacak. Saatteki hızı ise, km hızda olacak ve fırtına şeklinde esecek. Batı Karadenizde’ki fırtınanın pazar akşamı etkisini kaybetmesi bekleniyor. 

siddetli_firtina

Doğu Karadeniz’de Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra, bölgenin kuzeyinde ;rüzgarın  kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 7-9 kuvvetinde saatte  75-90 km hızla kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda; batı ve güneybatı yönlerden 6-8 kuvvetinde saatte  60-75 km hızla  fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın Pazar akşam saatlerinden sonra burada da etkisini kaybetmesi bekleniyor.

denizde_siddetli_firtina

Bir kaç gün içerisinde şiddetli fırtınalara sebep olacak hava olaylarının özellikle denizciler ve balıkçılar başta olmak üzere tüm vatandaşlar açısından tehlikeli olacağı ve dikkatli/tedbirli olunması gerektiği de özellikle hatırlatılıyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Aman Dikkat! Meteoroloji Uyardı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2155

Sponsor Bağlantılar