Ardıç Yağı

Ardıç Yağı pek çok sağlık sorununda kullanılabilen şifalı bitkisel yağlardan bir tanesidir.Ardıç yağı belkide çoğumuzun ismini duymadığı bir şifalı yağ. Ama, Ardıç Yağının Faydası O kadar çok ki, kullanan ve şifa bulanların, bırakamadığı vazgeçemediği bir alternatif tıp yardımcısı. Özellikle ardıç yağının saça faydaları ve sinüzit için faydaları gerçekten de oldukça fazla. Ardıç Yağının Faydaları Hakkında, sizlere bilgi vermek istiyorum.Ardıç Yağı Faydaları,Ardıç Yağının Faydaları,Ardıç Yağının saça faydaları,Ardıç Yağının Zararları,Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır,Ardıç Yağı Sinüzit,Ardıç Yağı Sinüzitte Nasıl Kullanılır konularını tek tek sizlere anlatalım.  Öncelikle ardıç yağının faydaları nedir konusundan başlayacağız. Ardından özellikle sinüzit için ardıç yağı nasıl kullanılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Ardıç Yağının Faydaları

ardic_yaginin_faydalari

 • Ardıç yağı kanı temizler, kandaki zehirli maddeleri dışarı atar.
 • Kan yoluyla oluşan hastalıklara da engel olur.
 • Ayrıca kansızlığa iyi gelir.
 • Vücuttaki toksinleri temizlediği, iltihapları söktüğü, tıkanıklıkları açıp temizlediği için arındırıcı bitkisel kürlerde yer almaktadır.
 • İdrar söktürücü, iştah açıcıdır.
 • Mide ağrısına iyi gelir.
 • Boğaz iltihabının giderilmesi için yarar sağlar.
 • Saç dökülmesinde çok faydalıdır.
 • Kandaki şeker miktarının düşürülmesinde yardımcı olaması nedeniyle alternatif tıpta sıkça kullanılan bir materyaldir ardıç yağı.
 • Deri hastalıklarının tedavisinde,
 • Selülitlerin giderilmesinde,
 • Ayrıca romatizma ve kramplarda da kullanılır.
 • Sinüzit İçin Çok Faydalıdır.

Ardıç Yağı Sinüzit-Ardıç Yağı Sinüzitte Nasıl Kullanılır ?

ardic_yagi_nasil_kullanilir

Sinüzit tedavi edilmedi taktirde, kronikleşebilecek bir hastalıktır. Sinüzit soğuğu hiç sevmez ve en ufak bir üşütmede kendini gösterir. Burun tıkanıklığıyla birlikte görülen baş ağrıları dayanılmaz olabilir. Tıkanık burnunuzu açmayı çoğu zaman başaramazsınız. Ardıç Yağı Sinüzit Tedavisinde, büyük yardımcınız olacak türden. Burundan teneffüs edildiğinde tıkalı burnu açıyor, sinüsleri boşaltıyor, iltihabı söküyor. Sinüslerin boşalmasıyla büyük rahatlama sağlandığı gibi, buna bağlı baş ağrıları da sona eriyor. Sinüzit tedavisinde ardıç yağı burundan teneffüs edilerek uygulanır. Bunun yanında dahilen almak da, iltihap sökülmesine yardım edeceğinden etkiyi artırır.

Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır-Ardıç Yağı kullanımı

Dahilen; 2-3 damla bir fincan suya damlatılarak kullanılır. Haricen; uygulanacak yer kolanya ile temizlenir, ve bol miktarda yedirilerek tatbik edilir. Ayakta oluşan mantar hastalıklarında da sürülerek kaşıntı önlenir. Haricen; masaj yapılarak cilt altında toplanan yağ ve toksik maddelerin terleme yolu ile dışa atılmasını sağlayıp, tedavisine yardımcı olmaktadır.Ardıç Yağı Faydaları,Ardıç Yağının Faydaları,Ardıç Yağının saça faydaları,Ardıç Yağının Zararları,Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır,Ardıç Yağı Sinüzit-Ardıç Yağı Sinüzitte Nasıl Kullanılır

Ardıç Yağı Zararları-Ardıç Yağının Zararları

Pek çok yararı olan yağın fazla miktarda kullanılması ise yarar yerine zarar verecektir. Gereğinden fazla kullanılması özellikle de böbreklerde tahrişe neden olabilmektedir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ardıç Yağı” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar