ARI SÜTÜ

Sağlık 02 Nisan 2012
Arı Sütü ve Faydaları
Arı Sütü ve Faydaları

Arı Sütü

Arı Sütü Nedir,Arı Sütünün Faydaları,Arı Sütünün Cilde Faydaları,Arı Sütü Faydaları,Arı Sütü ve Polen Faydaları,Arı Sütü ve Kanser,Arı Sütünün Zararları,Arı Sütünün Yan Etkileri
Arı Sütü Nedir ?
Arı sütü, 5-15 günlük işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları bir maddedir. Kraliçe arının besini olup, besin değeri son derece yüksektir. Tüm yaşamı boyunca arı sütü ile beslenen kraliçe arının ömrünün uzun olması yapılan araştırmalar sonuncunda kanıtlanmış bir gerçektir. Diğer arılar, sadece 2 ay yaşarken, kraliçe arının ömrü 6 yıldır. Arı sütüyle beslenen, kraliçe arı inanılmaz büyük, uzun ömürlü, verimli diğer arılara göre daha enerjilidir. Kraliçe arı, sadece arı sütü ile beslenerek günde 3.000 yumurta üretir ve arı sütü kraliçe arıyı sağlıklı ve güçlü tutmak için gerekli besinleri de sağlar. Hayatlarının ilk 2 günü bebek arılar (lavra), işci arılar tarafından yapılan özel bir karışımla beslenirler. İşci arıların yutmadan çiğnedikleri, çiçek tozlarından yaptıkları ve başlarının üstündeki bir bezede sakladıkları özel bir madde ile karıştırdıkları bu maddeye arı sütü denilir. İlk 2 günde, bu kuvvetli protein gıdası bebek arıları (larvaları) küçük bir arıya dönüştürür. Bu işlem gerçekleştikten sonra, işci arılar arı sütü üretimini azaltırlar ve sadece mevcut kraliçe arı ve bir sonraki sefer kraliçe arı olarak seçilen arı için üretime devam ederler. Hem kraliçe arı hem de gelecekteki kraliçe arı olacak arı bu gıda ile beslenmeye devam eder.
Araştırmalar, arı sütünün insan vücuduna da, en az kraliçe arıya sağladığı yayar kadar yarar sağladığını ortaya koymaktadır. Arı sütü, bir çok çeşit etken madde; enzimler, amino asitler, vitamin ve mineraller içermekle kalmayıp, metabolizma için çok önemli olan panteik asit asetilkolin, protein, bağışıklık sistemini güçlendiren ve ruhsal-fiziksel dayanıklılığı artırıcı bir yağ asidi olan 10-HDA, sepanin asit , hastalıkların iyileşme döneminden sonra sindirimi düzenlemek ve iştahı açmak için çok ideal olan oleik asit içermektedir..
Arı Sütünün Faydaları,Arı Sütünün Cilde Faydaları,Arı Sütü Faydaları
* Vücudu strese ve dış etkenlere karşı güçlü kılar.
* Anti-bakteriyel ve antibiyotik özelliği bulunması nedeni ile, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı korunmamıza yardımcı olmaktadır.
Arı Sütü ve Kanser
Yapılan son araştırmalarda, arı sütü anti-tümör etkiler gösteriyor. Tümör büyümesini yavaşlatan ve durduran bu etkilere ek olarak arı sütünün etkin maddelerinden olan HDA-10 kanser hücrelerinin yaygınlaşmasını ve yer değiştirmesini yani metastaz yapmasını  kısmen engelliyor.
Arı Sütünün Cilde Faydaları
Arı Sütü cildi yeniler ve toparlanmasını sağlar. Onarıcı etkisi vardır.
Arı Sütünün Kullanıldığı hastalıklar ;
* Bronşiyal Astım ,
* Akciğer Hastalıkları ,
* Uykusuzluk ,
* Mide Ülseri ,
* Böbrek Hastalıkları,
* Kırıkların daha hızlı iyileştirilmesi ,
* Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi,
* Saç, cilt ve tırnakların beslenmesi ve güçlendirilmesi,
*  Sindirim sistemini sağlıklı tutmak,
* Üreme ve boşaltım sistemini korumak,
* Ruhsal ve zihinsel dayanıklılığı artırmak,
* Düşük Tansiyon,
* Metabolizmayı canlandırmak, enerji vermek,
* Yorgunluk,
Arı sütü, hem erkek hem de kadınların kullanabilecekleri bir doğal ürün olup, ruhsal ve fiziksel vücudunu dengede tutmak isteyen herkes, özellikle orta yaş ve üzerinde olanlar, menopoz dönemindeki kadınlar, en yüksek fiziksel dayanıklılığı arzu eden sporcu veya vücut geliştiriciler arı sütünü rahatlıkla kullanabilirler.
Arı Sütünün Zararları,Arı Sütünün Yan Etkileri
Arı sütü bazı kişilerde allerjik reaksiyonlara neden olabilir.Arı sütü 1000 mg’lık softgeller halinde sunulmuş olup, gıda takviyesi olarak günde 1-2 defa 1 softgel alınabilir.
Arı Sütü Nedir,Arı Sütünün Faydaları,Arı Sütünün Cilde Faydaları,Arı Sütü Faydaları,Arı Sütü ve Polen Faydaları,Arı Sütü ve Kanser,Arı Sütünün Zararları,Arı Sütünün Yan Etkileri

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ARI SÜTÜ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar