AŞKIN VE SEVGİNİN GÜCÜ

Aşk ve Cinsellik 27 Eylül 2009

Aşk, Taaaaa, Ademle Havvaya kadar uzanan, eski bir hikayedir. bu da, aşkın tarihiyle, insanlığın tarihinin aynı olduğunun göstergesidir. Aşk bedensel bir ihtiyaç olmasına rağmen, insan ihtiyaçları sıralamasında ilk sırada yer almaz. Fakat bu insanların sevgisiz, aşksız yaşadığı anlamına da gelmez.
Önemli olan kime aşık olduğun değil, kalbindeki duyguyu taşıyabilmektir. Çünkü, gönül kime severse güzel odur. Hayat onun etrafında döner.
Sevgi insana, kendini ve çevresindekileri mutlu etmeyi öğretir. Hayat daha sıkı tutunmayı sağlar. Olaylara daha farklı ve pozitif yaklaşmayı sağlar.Bu kadar değerli davranış biçimleri, tüm yaşama neler katar siz düşünün. Aşkın insanda bıraktığı tek kötü hal, biraz dünyadan uzaklaşma isteğidir. Hayal kurmak, konsantre olmakta zorlanmak, dünyayı pembe gözlüklerle seyretmek ve biraz dalgınlık, aşkın yan etkisidir. Ruhunu ve kalbini sevgiye vermiş biri de ilk zamanlar, bu kadarcık şimarmayı hak ediyor demektir.
Aslında, etraftaki pek çok kişiye bakınca, sıkıntı ve karışıklık içinde olduğu görülür. ama bu da aşkın ve svginin sorunu değil, İlişkilerin sorunudur. aşk sırasında meydana gelen beklentiler, insanları çözümü zor durumların içerisine sokabilir. Oysa sevgi tek başına, paha biçilmez  mücevher gibidir. Karşılık ve çıkar hesapları işin içine girdiğinde, onun adı artık aşk değildir.
Aşka inanmak, hayatın ve ilişkilerin daha kolay olmasını sağlar. Çünkü, aşk hayatta insanlara verilen en değerli ve pahabiçilmez bir hediyedir. Aşkın ve sevginin gücüne inanmak, hayatın zor ve kapalı olan kapıların bir anahtarına sahip olmak demektir. Sevgiyle, aşkla kalın…

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“AŞKIN VE SEVGİNİN GÜCÜ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar