Ayağı Vuran Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürünür?

ayakkabi 28 Mart 2017

Topuklu ayakkabı ilk alındığında ayağı vurması kadınlar açısından son derece olağan bir durum olarak karşılansa da son derece acı veren ve gerçekten de uzun zaman alan bir süreçtir. Bu süreç korkunç bir süreç olmasının yanı sıra, kadınlar topuklu ayakkabı tutkularından bir türlü vazgeçemezler. Ama artık topuklu ayakkabı vurmasını dert etmenize gerek yok. Bilim adamları kadınların bu korkunç ve acılı süreci yaşamamaları için bir çalışma yaptı ve sevindirici haberler verdiler.

vurmus_ayakkabi_ile_nasil_yurunur

 Topuklu ayakkabı tutkunları için en büyük sorun ayakların şişmesi ve ayakkabı vurmasıyla baş etmeye çalışmaktır. Bilim Adamları da bu sorunlara çözüm bulmak için kolları sıvamışlar ve bir çok çalışmalar yapmışlar.  Standord Üniversitesi’nde 128 denek üzerinde yapılan araştırmalara göre, vuran ayakkabılara en kolay çözüm kalım çoraplar veya kremler değil. Eczanelerden kolaylıkla alabileceğiniz kalın/geniş ameliyat bantları ayakkabı vurması için son derece pratik ve etkili bir çözüm.

vurmus_topuklu_ayakkabi_ile_nasil_yurunur

Clinical Journal of Sports Medicine’da yayınlanan makalede, geniş ameliyat bantlarının sorunu %50 oranında azalttığına dikkat çekiliyor. 128 denekten 81 inde bant yapıştırılan yerlerde yara izi olmadığı ama 30 denekte yaralar olduğu gözlenmiş. Araştırmayı yapan Grant Lipman’a göre yara bantları pürüzsüz ve ince olduklarından dolayı hassas olan alanlarda sürtünmeden kaynaklanan stresi azaltıyor. Bu durumda yara ya da şişlik meydana gelmiyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ayağı Vuran Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürünür?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı Adları

Topuklu Ayakkabı Adları

26 Şubat 2017
1466

Sponsor Bağlantılar