Ayva Çekirdeği Jelinin İnanılmaz Faydaları

Sağlık, Şifalı Bitkiler 25 Mart 2017

Ayva sağlık açısından gerçekten de şifa kaynağıdır. Fakat ayvanın içinde bulunan çekirdekleri de ayrı bir şifa kaynağıdır. Bu sebeple ayva çekirdeklerini sakın atmayın ve bir yerde biriktirin. Bu ayva çekirdekleri inanılmaz faydaları ile izlere hizmet edecektir. Ayva çekirdeğini jel haline getirmelisiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, Ayva 15-20 adet ayva çekirdeğinin üzerine bir miktar su koyarak 1 gün bekletin. Ayva çekirdeği jelini elde etmiş olacaksınız. Peki bu ayva çekirdeği jeli ne işe yarar? Hep birlikte görelim.

Ayva Çekirdeğinin Faydaları

ayva_cekirdegi_jeli

 • Cilt hastalıklarına iyi gelir.
 • Enfeksiyonu azaltır.
 • Çocuklarda ishali önler.
 • Öksürüğü önler.
 • Yanık lekelerini ve izlerini azaltır.
 • Gırtlak kanserinde durumu stabil tutar ve iyileşmeyi sağlar.

Ayva Çekirdeği Jelinin Faydaları

ayva_cekirdegi_jelinin_faydalari

 • Taze ayvadan çıkardığınız ayva çekirdeklerini, temiz bir su veya gül suyu ile jel haline getirin. Elde ettiğiniz bu jel, peeling, cilt temizliği, cilt lekelerinin giderilmesi, doğum sonrasında ciltte ve meme ucunda meydana gelen çatlakların giderilmesi için son derece faydalı olacaktır.
 • Su ile hazırlayacağınız ayva çekirdeği jelinin içerisine 1 kaşık bal karıştırıp yerseniz, öksürük ve solum yolu enfeksiyonlarından kurtulursunuz.
 • Ayrıca ayva çekirdeği jeli, ilaçlardan dolayı vücutta oluşan zararları da onarmak için çok fayda sağlar.

ayva_cekirdegi_jeli_maskesi

 • Su ile hazırlanan ayva çekirdeği jeli, cilt temizliğinde ve cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılır. 15-20 adet ayva çekirdeğinin üzerine bir miktar su koyup 1 gün bekletin. Elde ettiğiniz jeli yüzünüze sürüp, 15-20 dakika beklettikten sonra, bol su ile cildinizi temizleyin. Bu işlem cilt lekelerini tedavi ettiği gibi, ciltte siyah nokta oluşumunu da engeller. ayrıca kırışıklıkları azaltarak cilde doğal bir parlaklık sağlar. Sivilce lekelerinin azaltılması için son derece faydalıdır.
 • Gül suyu yıllardır cilt güzelliği için kullanılır. Ayva çekirdeği jelini su yerine gül suyu ile de hazırlayabilirsiniz. Gül suyuyla hazırlanan ayva çekirdeği jeli daha etkili olacaktır. Gül suyunun doğal tonik etkisinden dolayı daha sıkı ve daha yumuşak bir cilde sahip olursunuz. Üstelik yan etkisi olmaması nedeniyle kullanımı da son derece kolay ve etkilidir. Günlük olarak veya haftada bir kaç defa uygulanabilir.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ayva Çekirdeği Jelinin İnanılmaz Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar