Bağırsak Temizliğinin Bitkisel Yolları

Sağlık 07 Mayıs 2017

Bağırsaklar sağlığımız açısından inanılmaz önemli organlar. Öyle ki, vücudun ikinci beyni gibi görev yapıyorlar. Bağırsak sağlığı bozulduğunda vücut sağlığı da ciddi anlamda bozuluyor. Sağlıklı birey olmanın ilk şartı bağırsakları sağlıklı tutmaktan geçiyor anlayacağınız. Bu günkü makalemde sizlere bağırsak temizliğinde kullanılabilecek 3 bitkisel yöntemden bahsedeceğim. Bu yöntemler sindirim sistemi problemlerini gidermeye de yardımcı olacaktır.

Elma Suyu İle Bağırsak Detoksu

elma_suyunun_faydalari

Elma suyunun içinde bulunan vitamin, mineral ve lifler sayesinde, karaciğer ve bağırsaklar üzerinde etkili bir temizlik sağlanabilir. ( Elma Suyunun Faydaları ) Elma suyu detoksu için, günde 1 bardak elma suyu ile başlayın. aç karnına 1 bardak elma suyunu içtikten sonra 30 dakika bekleyin ve 1 bardak ılık su için. 2. gün ve 3. gün günde 2bardak elma suyu için ve yine üzerine 30 dakika sonra 1 bardak ılık su için. Bu detoks işlemini 3 gün uygulayın. Detoksu yaparken aşırı katı beslenmeden uzak durun. Gün içerisinde bol su tüketmeyi unutmayın.

Yoğurt İle Bağırsak Detoksu

yogurdun_faydalari

Yoğurdun içinde bulunan bakteriler vücudumuza dost bakterilerdir. Sindirim sistemimizde bulunan yararlı bakterilerle aynı özelliği taşımaktadır. Probiyotik olarak adlandıran bu bakteriler sindirim sistemini düzenler ve bağırsaklarda kötü bakterilerin oluşmasını önler. Yoğurt ve probiyotik ile bağırsak detoksu yapmak için, her gün mutlaka yoğurt yenilmesi şarttır. Eğer yoğurdu tek olarak yiyemiyorsanız, çeşitli meyvelerle tatlandırarak tüketebilirsiniz.

Su İçerek Bağırsak Detoksu

su_icmek_faydalari

Gün içinde en az 8 bardak su içmeniz vücut sağlığı olduğu kadar bağırsak sağlığı açısından da son derece faydalıdır. Su içmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde, bağırsaklar nemlenecek, daha düzenli çalışmaya başlayacak ve bu sayede vücutta biriken toksinler de dışarıya atılabilecektir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bağırsak Temizliğinin Bitkisel Yolları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar