Balık Yağı Maskesi ve Faydaları

Balık yağı, sağlık açısından mucizevi faydaları sahip ve herkesin, büyük küçük ayrımı yapmadan mutlaka kullanması gereken bir ürün. Balık yağının salık açısından olduğu kadar cilt açısından da inanılmaz faydaları var. Özellikle cildin elastikiyet kazanması ve kırışıklıkların önlenmesi için birebir. Erken yaşlarda kullanmaya başlayacağınız balık yağı maskesi sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olabileceğiniz gibi, ilerleyen yaşlar için de cildinizin kırışması konusunda önlem almış olacaksınız. Balık yağının cilde faydaları gördüğünüz gibi, oldukça fazla. Cildi besleyen ve nemlendiren balık yağı maskesi, önemli oranda omega vitamini içermektedir. Bu sayede de güzel bir cilde sahip olmak için gereken her şeyi cildinize sağlamış olacaksınız. Ergenlik döneminden itibaren kullanabileceğiniz balık yağı maskesi sayesinde, ergenlik döneminde oluşan sivilcelerden de rahatlıkla kurtulma imkanına sahip olabileceksiniz. Balık yağı maskesinin cilde faydaları konusunda sizleri kısaca bilgilendirdikten sonra, balık yağı maskesi nasıl yapılır konusuna geçelim hemen.

balik_yagi_yuz_maskesiBalık Yağı Maskesi İçin Gerekli Malzemeler ;

  • 1 kaşık balık yağı,
  • 1 kaşık pirinç unu,
  • çeyrek muz püresi,
  • 1 çay kaşığı çay ağacı yağı,

Balık Yağı Maskesi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle cildinizi temizlemenizde, maskenin daha etkili olabilmesi için büyük yarar vardır. Yukarıda verilen tüm malzemeleri bir cam kabın içerisinde, tahta bir kaşık ile karıştırın. Ardından hazırlamış olduğunuz maskeyi hiç bekletmeden yukarıya doğru uygulama yapmak kaydıyla cildinize, boyun ve dekolte bölgenize sürün. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra, cildinizi ovalayarak bol ılık su ile temizleyin. Balık yağı maskesini, düzenli olarak haftada 1 defa uygulayın. Eğer isterseniz maskenin içerisine 1 çay kaşığı bal koyarak da kullanabilirsiniz. Balı ve balık yağı besleyici özelliğe sahip olan bir maske elde etmenizi sağlayacaktır. Bu maskeyi de haftada 1 defa düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Maskeyi hazırladığınızda hiç bekletmeden uygulama yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlar. Bekleyen maskenin bir faydası olmaz. Her seferinde taze hazırlanması gerekir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Balık Yağı Maskesi ve Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3711
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1882
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1578

Sponsor Bağlantılar