BEBEK KIYAFETİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Moda 10 Mart 2011
BEBEK KIYAFETLERİ
BEBEK KIYAFETLERİ

Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Kıyafetleri,Bebek Kıyafeti Alırken, Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri,Bebek Kıyafeti Satın almanın Püf noktaları, Bebek Kıyafetleri Nasıl Olmalı
Bebek Kıyafetleri alırken Dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalardan bahsetmek istiyorum. eğer, bunlara dikkat ederseniz, bebeğinizin can sıkıcı problemler yaşamasını da engellemiş olursunuz.
Yeni doğan Bebek Kıyafetleri-Yenidoğan bebeğin giysi ihtiyaçları nelerdir?
Nasıl bir iklimde yaşadığınız ve bebeğinizin hangi mevsimde doğacağı önemli. Örneğin bebeğiniz ekim ayında doğacaksa giysilerin çoğu kıs mevsimine uygun olmalı, az sayıda, daha ince birkaç giysi alınmalı.
* Bebeğinizin giysilerini çamaşır ve kurutma makinesi kullanarak mı yıkayacağınıza karar vermelisiniz. Elde yıkama çok fazla pratik olmayabilir.
* Ne kadar miktarda giysi alacağınıza karar verirken size gelecek hediyeleri ve yakınlarınız tarafından verilebilecek giysileri de düşünmelisiniz.
Yenidoğan bebeğiniz için ihtiyacınız olacak giysiler neler?
* 4-6 adet body, bunlardan 1-2 tanesi yenidoğanlar için; diğerleri 0-3 ay olarak seçilebilir.
* Göbek bağı düşene kadar body yerine 1-2 adet t-shirt de alınabilir.
* 4-6 adet pijama ya da tulum alınabilir. Kış aylarında ayak kısımları kapalı olabilir. Ancak yaz ayları için ayak kısımları kapalı olmamalı ya da kolay açılabilmelidir.
* Kış aylarında 2-3 adet uyku tulumu, 1-2 adet battaniye, 2-3 adet sweat shirt gerekebilir.
* Dışarıda giydirmek için kar tulumları, bere, eldivenler olmalıdır.
Bebeğinizin kıyafet seçiminde ve kullanımında dikkat edilecek hususlar neler?
* Bebeğinizin kıyafetlerini yaşa göre değil, kilosuna göre almalısınız. Bebeğiniz doğum ağırlığı 4000 gr olarak bekleniyorsa yenidoğan için olan giysileri çok kısa süre küçük gelecektir.
* Bebekler ilk birkaç ayda çok hızlı büyürler ve giysileri çabucak küçük gelmeye baslar. İlk aylarda 0-6 ay bedenler daha kullanışlı olabilir.
* Boyundan açılmaya başlayarak ayağa kadar fermuarlı ya da çıt çıtlı olanlar tercih edilmelidir. Sık bez değiştirileceği için altı kolaylıkla açılıyor olmalıdır. Geniş yakalı olması baş kısmından kolayca geçmesini sağlar.
* Doğal iplikten ve özellikle pamuklu giysiler bebek cildi için en uygun olanlardır. Ütü gerektirmeyen giysiler daha kullanışlı olacaktır.
* Kıyafet seçerken mutlaka kullanma ve yıkama talimatlarını okuyun. Hem kullanımda hem de kıyafetleri yıkarken size yardımcı olacaktır.
* Bebeğinizi hava sıcaklığını göz önünde bulundurarak giydirin. Özellikle kış aylarında çok kalın giysiler yerine gerektiğinde çıkarılabilecek üst üste giyilebilen giysiler giydirin.
* Bebeğinizi giydirirken baş kısmından giysiyi çabucak geçirmek gerekir. Soyarken de önce ayak ve kollar çıkarılıp, sonra giysi boyunda toplanıp arkadan öne doğru çıkarılmalıdır.
* Bebekler soyunup giyinmekten pek hoşlanmadıklarını unutmayın. Ayrıca aniden ağlamaya başlıyorlarsa bunun nefes almalarının bloke olmasının yarattığı panik olduğunu da bilin.
* Çok sıkı çoraplar ve giysiler hareketlerini engelleyeceği için pek uygun değildir. Özellikle sıkı çoraplar içinde ayak parmakları hareketsiz kalacaktır. Dantelli, saçaklı, bağcıklı giysiler bebekler için uygun olmayabilir.
* Dantelleri kavradığında parmakları arasında sıkışabilir, bağcıklara dolanabilir.
* Bebek kıyafetlerinin dikiş yerleri sert olmamalı, kaşındırmamalı ve kalın olmamalıdır.
* Tüylü, boyası çabuk çıkan, tüyleri kolay çıkabilen kalın kazaklar tercih edilmemelidir. Aynı şekilde bebeğini sürekli kucağına alan anne de kıyafetlerini seçerken buna dikkat etmelidir.
* Bebekler ilk aylarda sürekli kusabilir, bezinden idrar kaçırabilir. Bu nedenle annenin giysileri de kolay yıkanabilen türden olabilir. Ayrıca parfümlü ve renkli deterjanlar yerine daha kokusuz ve parfümsüz deterjanlar kullanılmalıdır.
Bebek Kıyafetleri,Bebek Kıyafeti Alırken, Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri,Bebek Kıyafeti Satın almanın Püf noktaları, Bebek Kıyafetleri Nasıl Olmalı

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“BEBEK KIYAFETİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar