Bel Bölgesindeki Yağlardan Kurtaran 10 Mucize Adım

Bel bölgesinde birken yağlar, sadece kadınlar için değil erkekler için de en büyük kabuslardan bir tanesidir. Estetik görüntünün bozulmasının yanında, sağlık açısından da ciddi sorunlar yaratan bel bölgesi yağlarından acilen kurtulmak gerekir. Obezitenin tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de insan hayatını tehdit ettiğini göz önüne alırsak, bel gölgesinde biriken yağlardan kurtulmanın çarelerini acilen aramak ve bir an önce harekete geçmek gerekir. Bu gün sizlere bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için 10 mucize adımdan bahsetmek istiyorum. Bu önerilerim sayesinde siz de hem sağlıklı olmanızı hem de dilediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayacak sihirli reçeteye sahip olacaksınız.  Ödem ve şişkinlik yapan yiyeceklerden uzak durun

Bel Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak için

Margarinler, bitkisel yağlar. mısır, işlenmiş tahıllar, margarinler, bitkisel yağlar ve soyadan uzak durmanız bel bölgesinde yağ birikimini önemli ölçüde azaltacaktır.

bel_bolgesindeki_yaglardan_kurtulmak_icin

Sürekli Olarak Toksin Almayı Bırakın

Yemeklerde veya çay saatlerinde tükettiğiniz hazır içecekler bol miktarda yapay tatlandırıcı ve şekerin yanı sıra glikoz şurubu ve  toksin içermektedir. Tahmin edebileceğiniz gibi bu tatlandırıcı ve şekerler de direkt olarak bel bölgesinde yağ olarak size geri dönüş yapmaktadır. Bu tür içeceklerden uzak durmak bel çevrenizin kalınlaşmasını önlemek açısından en iyi adım olacaktır.

dogal_beslenme

Doğal Beslenin

Günümüzde gıda terörü olmasına rağmen, siz yine de doğal beslenmeye gayret edin.  Tarım ilaçlarının da obezitede büyük etkisi olduğunu unutmayın. Bu sebeple de beslenmenizde, elma kereviz, kapya biber, çilek, şeftali, ıspanak, fasulye, üzüm, marul, salatalık, yaban mersini ve patates gibi, daha az tarım ilacına maruz kalmış olan besinleri tercih edin. Ayırca özellikle zayıflama isteyenerin sık sık tükettiği tahılların fazlası da bel bölgesinde yağlanmaya neden olur. Bu sebeple de günlük tahıl tüketiminizi 1-2 porsiyon ile sınırlı tutun.

hindistan_cevizi_sutu

Süt Ürünlerini Tüketmeli mi Yoksa Tüketmemeli mi?

Süt ürünlerinin çok faydalı olduğu ve özellikle içerdiği protein ve vitaminler sayesinde tok tuttuğu bilinmektedir. Hatta pek çok diyet listesinin en başında süt ürünleri yer almaktadır. Fakat pek çok kişinin süte karşı intoleransı vardır. Ama insanlar bunu bilmeden süt ürünlerini tüketmeye devam eder. İntoleransı olan kişiler sütü ve süt ürünlerini tükettiğinde hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık gibi istenmeyen sorunlar yaşayabilir. Eğer sizinde süte karşı intoleransınız var ise, evde hazırlayacağınız hindistancevizi sütünü tüketebilirsiniz. Bu şekilde hem günlük süt ihtiyacınızı karşılamış olursunuz hem de bel bölgesinde ciddi incelme sağlarsanız.

su_icmenin_faydalari

Bol Miktarda Su Tüketin

Her daim uzmanlar tarafından hatırlatılan bol su içmek, vücudun ihtiyaç duyduğu dengeyi kurmasını sağlar. Özellikle de bel çevresinde oluşan yağların hızla yakılmasını sağlar.

plank_egzersizi

Karın Bölgesini Sıkılaştırıcı Egzersizler Yapın

Karın bölgesindeki yağlanmayı önlemek ve karın bölgesini sıkılaştırmak için en iyi egzersiz plank hareketidir. Plank hareketini yapmak için, yere uzanın. Kollarınızı dirseklerinize kadar yere yaslayın. Bu pozisyonda ayak parmaklarınızın ucunda dengede durmaya çalışın. Vücudunuzu omuzlarınızdan topuklarınıza kadar dümdüz bir çizgide tutmaya gayret edin. İlk gün 10 saniye ile başlayıp günlük bu süreyi 5 er 10 saniye uzatın. 3 hafta gibi bir sürede olumlu sonuçlar almaya başladığınızı göreceksiniz.  İlk zamanlar biraz zorlanabilirsiniz ama, egzersize devam ettiğiniz sürece alışacaksınız ve çok daha kolay yapacaksınız.

et_urunleri

Sizin Yedikeleriniz Ne Yiyor Aceba ?

Makalemizin bir bölümünde gıda teröründen bahsetmiştik. İşte yine aynı konuya döndük. Et ürünleri beslenmemizde olmazsa olmaz yiyeceklerin başında yer alıyor. Pek sizin yedikleriniz ne yiyor sizce. Doğal beslenen hayvanları bulmak elbette oldukça zor. Ancak doğal bitkilerle beslenen hayvanların etinde vücuttaki zararlı yağların yakımını sağlayan Omega 3 ve CLA (conjugated linoleic acid) bulunmaktadır. Bu sebeple de kendinize güvenilir bir kasap bulmanız şart. Bu arada size küçük bir püf noktası da hatırlatalım. Dana eti yerine hormon verilemediği için kuzu etini tercih edin. Tavuk eti yerine ise, eti hormon tutmayan hindi etini tercih edebilirsiniz.

hindistan_cevizi_yaginin_faydalari

Organik İşlenmemiş Hindistan Cevizi Yağını Sofranızdan Eksik Etmeyin

Hindistan cevizi yağının faydaları ülkemizde çok fazla bilinmiyor. Ama artık hak ettiği değeri bulması gerekiyor. Hindistan cevizi yağı her konuda mucizevi bir yağ. Metabolizma hızını artıran ender besinlerden bir tanesi. Bu sebeple de Hindistan cevizi yağını sofranızdan eksik etmeyin.

stres

Stresi Hayatınızdan Çıkarın

Stresten uzak durmak günümüz şartlarında pek kolay olmasa da, bel bölgesinde biriken dirençli yağların büyük bir kısmının sorumlusu olduğunu hatırlatayım istedim. Stresi hayatınızda çıkarmak için mutlaka size iyi gelecek bir uğraş bulun. Siz hayat kalitenizi yükselttiğinizde bel bölgesindeki yağların da azalmaya başladığını fark edeceksiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bel Bölgesindeki Yağlardan Kurtaran 10 Mucize Adım” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar