BÖBREK TAŞLARI İÇİN MISIR PÜSKÜLÜ

Mısır püskülünün faydaları artık pek çoğumuz öğredik. Mısır püskülü, mısırın üzerinde bulunan, kahverenkli, ipliksi görüntüdeki uzantılardır. Aslında bu püsküller mısırın, şekil değiştirmiş çiçekleridir. Mısır püskülleri, hem çok iyi bir yatıştırıcı, hem de bulunmaz bir idrar söktürücüdür. İçeriğinde bulunan, glikoz, maltoz gibi şekerler, steroller ve bol miktarda potasyum tuzu bulunan mısır püskülü; mide, bağırsak ve idrar yolları için, en küçük bir sakınca görmeden, rahatlıkla kullanılabilir.
Bu püsküller en zorlu böbrek ve idrar kesesi taşlarını harekete geçirir, romatizma ve gut hastalıkları sancılarını yatıştırır. Kum veya taş sancısı başladığında, bol bol idrara çıkmak, bu dayanılmaz acılardan bir an önce kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYININ HAZIRLANIŞI : Böbrek taşları,idrar kesesi taşları, romatizma ve gut (damla) hastalığı için hazırlanabişlecek mısır püskülü çayı için ; iki tutam veya bir avuç mısır püskülünü bir litre suya atın ve 15 dakika kadar kaynatın. Süzdükten sonra elde edeceğiniz çaydan, günde 5-6 çay fincanı içebilirsiniz. İçerken içine bir parça şeker atıp tadlandırabilirsiniz.İdrarı çoğaltarak organizmayı temizleyen mısır püskülü, toksinleri dışarı atmaya da yardımcı olur. Karaciğer ve kalp çalışmalarını düzenler. Beyin dahil tüm organların verimlerini artırır. Yalnız idrar yolları hastalıkları için değil, zehir üretici, özellikle iltihaplı hastalıklara karşı gelmesiyle de doktorların değerli ve önemli bir yardımcısıdır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“BÖBREK TAŞLARI İÇİN MISIR PÜSKÜLÜ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar