Bohem Giyim Tarzı Nedir ?

Moda 07 Mayıs 2014

Bohem Giyim Tarzı Nedir ?
Bohem Nedir,Bohem Giyim Tarzı,Bohem Tarzı Kıyafetler,Bohem Giyim Tarzı Ne Demek,Bohem Giyim Tarzı Nasıl Olur,Bohem Yaşam Tarzı Nedir,Boho Chic Tarzı Nedir
2014 yazında sıklıkla göreceğimiz ve en gözde giyim şekillerinden bir tanesi olacak olan bohem tarzı nedir, bohem giyim tarzı nasıl olur konularında sizlere ufak tüyolar verecğiz. Öncelikle bohem giyim nedir konusunu açıklamakla işe başlayalım. Bohem giyim, 1960’ların sonlarında ve 1970’li yıllarda ortaya çıkan bir hayat tarzının yansıma şeklidir. Aslında Bohemianden gelen bohem, kelimesi çingenelerden gelmektedir.. Bohem Yaşam tarzı,  tıpkı çingeneler gibi özgür, rahat, anı yaşamayı seven ve gezgin ruhlu insanların benimsediği bir hayat tarzıdır. Bohem giyim tarzında ise, giyim kuşama fazla para ayıramak istemeyen fakat bir stili ve şıklığı olsun siteyenlerin düşük bütçelerle şık görünme şeklidir.

Bohem Tarzı Kıyatfet
Bohem Tarzı Kıyatfet

Bohem Nedir,Bohem Giyim Tarzı,Bohem Tarzı Kıyafetler,Bohem Giyim Tarzı Ne Demek,Bohem Giyim Tarzı Nasıl Olur,Bohem Yaşam Tarzı Nedir,Boho Chic Tarzı Nedir
Günümüzdeki bohem tarzında daha çok Boho Chic  kavramı kullanılmaktadır. Boho Chic tarzı; son moda parçaların Bohem stiliyle kaynaştırılması anlamına geliyor. Bohem stilinin moda kaygısı yoktur, fakat günümüzde yorumlanan Bohem tarzı parçaların Bohem parçalarla birlikte giyildiğini görüyoruz ve bohem felsefesine aykırı olarak bu tip kıyafetlere çok fazla para verildiğini biliyoruz. Gelin herp birlikte, bohem sitili kıyafetlerin olmazsa olması olan püf noktaları inceleyelim.
Baharat Tonları ve Desenler ; Bohem stilini en iyi anlatan terim baharat tonları olsa gerek. Bir çok rengi içeren  giyim parçaları çoğunlukla desenleriyle dikkat çekiyor.  Bohem stilinin ana desenlerini sayacak olursak,  şal desen, çiçekli desen, batik/ombre kumaşlar, tribal ve suzani desenler en başta yer alıyor.
Maxi Boy Etek ve Elbiseler ;  Bohem stilinde olmazsa olmaz diyebileceğimiz iki unsur Maxi etek ve elbiseler. Bohem stiline sahip olan stil ikonları yaz-kış demeden uzun etekleri ve elbiseleriyle boy gösteriyorlar.
Püsküllü Aksesuarlar ; Püskül de bir diğer bohem tarzı ana parçası.. Püsküllü çantalar, ceketler ya da botlar bohem stilinin önemli aksesuarlarından… Özellikle püsküllü süet aksesuarlar  bohem stilinde önemli bir yere sahip.
Örgü ve Danteller ;  Bohem stili denilince  ilk akla gelen parçalar arasında tığ işi örgüler ve danteler. Bohem tarzı kıyafetlerde de sıklıkla görmek mümkün.
Şapka ve Takılar ;  Fedora, kovboy şapkaları ve volanlı şapkalar bohem stilinde oldukça önemli bir yere sahip. Yazın hasır şapkaların da bu stilde sık sık kullanıla. Bohem stilinin bir diğer önemli aksesuarı takılar… Şapka dışında bir bohemin dolabında mutlaka saç bandı, eşarp ve çiçekli taç gibi saç aksesuarların bulunması gerekir. Takı olarak ise ;  üst üste takılan bilezik ve kolyeler, tüy şeklinde ya da tüyden yapılmış takılar da sıklıkla kullanılmaktadır. Bunlar dışında, doğal taşlar ve tahta boncuklardan yapılmış takılar sık sık tercih edilmektedir.
Bohem Botlar ; Açık renkli süet yarım botlar bohem şıklığının demirbaşlarından denilebilir. Tahta topuklu bot ve çizmeler de bohem stilinde en sık kullanılan parçalar arasında yer almaktadır. Genellikle kahve ve bej tonlarının tercih edildiği ayakkabı seçiminde süetin yanı sıra, deri parçalar da tercih edilmektdir.. Ayrıca klasikleşmiş kovboy botlarının da bu stilde önemli bir yeri olduğunu hatırlatmak gerek…
Kimono ceketler, kaftan elbiseler de bu tarzın tamamlayıcıları arasında yer almaktadır.
Bohem tarzında etnik kıyafetler oldukça sık j-kullanılmaktadır. Busebeple de Türk işi bir kaftan elbiseden tutun da, Japonların meşhur kimonosuna kadar pek çok kıyafet tercih edilebilir.
Flare ve İspanyol Paça Pantolon ; Eğer siz de bohem tarzını benimsemişseniz, dolabınızda mutlaka Flare ya da İspanyol paça pantolonlara mutlaka yer vermelisiniz.  70’lerin en önemli kıyafetleri arasında yer alan bu tarz pantolonlar, şüphesiz aynı dönemdeki Bohemian stili için de vazgeçilmez parçalardan biri olmuştur.
Bohem Nedir,Bohem Giyim Tarzı,Bohem Tarzı Kıyafetler,Bohem Giyim Tarzı Ne Demek,Bohem Giyim Tarzı Nasıl Olur,Bohem Yaşam Tarzı Nedir,Boho Chic Tarzı Nedir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bohem Giyim Tarzı Nedir ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar