Brezilya Fönü Saça Zarar Veriyor mu?

Evde Saç Bakımı 28 Mart 2016

Saçlarınızın uyusanız da, yıkasanız da, denize veya havuza girip çıksanız da her daim fönlü ve bakımlı olması kulağa çok hoş geliyor değil mi? Düşünsenize kuaföre gidip fön çektirmek ya da evde saçlarınızı düzleştirmek gibi bir derdiniz yok. Saçlarınızı fönlemek için vakit ayırmanızda da gerek yok. Çünkü saçlarınız hep fönlü ve kuaförden çıkmış gibi. ulağa böyle söyleyince çok güzel geliyor. Bu nasıl bir hayal gücüdür diyebilirsiniz. Ama bu söylediklerim tamamen olabilir şeyler. Nasıl mı Kalıcı fön olarak bilinen Brezilya fönü sayesinde elbette. Eğer dümdüz saçları seviyorsanız ve sürekli olarak bu düz saçlarınızla yaşamaya hazırsanız kalıcı fön sizin için iyi bir alternatif olabilir. Peki bu kalıcı fön ya da namı diğer Brezilya fönü saçlara ve sağlığa zararlı mıdır?

Brezilya Fönü Yapılışı

brezilya_fonu

Kalıcı fön işlemi yapılmadan önce saç analizi yapılarak saçın sağlık durumuna bakılır ve brezilya fönü yapılıp yapılamayacağına karar verilir. Eğer saçlar yıpranmış ise kalıcı fön işlemi uygulamadan önce saçların daha sağlıklı bir hale gelmesi için saç bakım işlemi uygulanır. Saça koruyucu bir sprey sıkılarak saçlar taranır. Saça dümdüz görünüm verecek olan ürün saça sürülüp bekletilir. Yeterli bekleme süresi sonunda saçlar yıkanıp ve hem nemden hem de ısıdan koruyacak olan sprey yeniden saçlara sıkılır. Ardından da kağıt inceliğinde ayrılan saç tutamlarını düzleştirme işlemine geçilir. İşlem süresi saçın uzunluğuna göre 1-1,5 saat olabilmektedir. Düzleştirilen saça, sabitleyici süt sürülerek beklenir. Ardından saç durulanarak kurutulur ve son bakımı yapılır.

Brezilya Fönü Saçlar28a ve Sağlığa Zararlı mı?

brezilya_fonu_zararlimi

Saçlar kalıcı fön ile düzleştirildikten sonra, 3 gün boyunca yıkanmamalı, saçında klips ya da toka kullanılmamalıdır. Kalıcı Fön işlemi 8 ay süre ile saçlarınızın sürekli fönlü olmasının sağlar. Yaz ayları için oldukça iyi bir fikir gibi görünüyor.Brezilya fönü, saçlarınızın elektriklenmeden dümdüz görünmesini sağladığı gibi, saçın yapısındaki mineralleri de güçlendirerek daha sağlıklı bir görünümde olmasını sağlar. Fakat işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Eğer bilmeyen bir kişi tarafından yapılır ise, kimyasalların yanlış karıştırılmasına bağlı olarak, saçlarda yanma, saç dökülmesi, saç derisinde ciddi hasarlar ve kel kalma tehlikesi vardır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Brezilya Fönü Saça Zarar Veriyor mu?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar