Bu Nasıl Muhteşem Bir Tasarımdır Dedirtecek 10 Çiçek Türü

Şifalı Bitkiler 27 Aralık 2015

Çiçekleri herkes sever de bunlar bir başka muhteşem. Allahın muhteşem tasarımlarından birer nadide örnek. Bakmaya doyamayacağınız, ve koparmaya kıyamayacağınız türden. Bu çiçeklerin görüntüleri gerçekten çiçeğe benzemiyor. Başka canlıları hayvanları andırıyor. Ama dalında birer çiçek işte. Bu muhteşem güzellikleri görüp de hayran kalmamak elde değil. Kimisi kundaktaki bir bebeğe, kimisi ise maymuna benziyor. ama her birisi kendi alanında muhteşem görüntüye sahip. Eminim ki, burada göreceğiniz çiçekleri daha önce hiç görmediniz ya da duymadınız. Şimdi sıkı durun. dünyanın en muhteşem ve en nadide 10 çiçeğini sizlere sunacağım.

Kundaktaki Bebek Orkideler

kundaktaki_bebek_orkide_cicegi

Yukarıdaki görsele dikkatli baktığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Çünkü bu orkideler gerçekten de kundağa sarılmış bebek gibi görünüyorlar. Venezuella,Kolombiya,Ekvator gibi sıcak ve nemli ülkelerde yetişiyor.

Kelebek Orkide

kelebek_orkide_cicegi

Bakıldığında kelebekten çok rengarenk bir kuşu andırıyor bu çiçek bana göre. Kelebek orkide olarak adlandırılan bu muhteşem çiçeğin renkleri insanı kendinden geçiriyor.

Uçan Ördek

ucan_ordek_cicegi

Bakar bakmaz gagası ve kanatları ile bir ördeği andıran çiçeğimizin adı da uçan ördek çiçeği zaten. Avusturlyada yetişen bu çiçek tıpkı yükselen bir ördeğe benziyor.

Öpücük Çiçeği

opucuk_cicegi

İşte size dünyanın en ilgin bir diğer çiçeği. Öpücük çiçeği. Görüntü olarak öpücük veren bir dudağa benzeyen bu çiçek tropikal ormanlarda yetişiyor.

Çöl Bezelyesi

col_bezelyesi_cicegi

Avusturalyaya özgü bu çiçeğin çiçekleri adeta uzaylıları andırıyor. Sevsek mi kaçsak mı ?

Çıplak Adam Orkide

ciplak_adam_orkide_cicegi

İşte size yine ilginç bir orkide türü. Bu çiçeğimizin adı çıplak adam. Görüntüsü ile müstehçen bulunansa da çiçeğin de yapacak bir şeyi yok. Üstelik son derece de güzel renklere sahip.

Deniz yıldızı Çiçeği

deniz_yildizi_cicegi

Çiçeğin görünüşüne bakıp nasıl muhteşem göründüğünü düşünebilirsiniz. Ama çiçeğin görüntüsü ile aynı oranda tezat oluşturacak öyle bir özelliği var ki, bence bu çiçeğe yaklaşmak bile istemezsiniz. son derece kötü bir kokusu olan bu çiçeğe bu özelliğinden dolayı leş çiçeği de deniliyor.

Maymun Yüzlü Orkide

maymun_yuzlu_orkide_cicegi

Görsele bakıp da bunun photo shop olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu çiçek gerçek. Farklı renkleri bulunan maymun yüzlü orkide her bir türünde farklı bir maymunun türünün yüzüne sahip.

Arı Orkide

ari_orkide_cicegi

Karşıdan bakıldığında tıpkı arıyı andıran bu orkide türü arı orkide olarak biliniyor.

Kumru Orkidesi

kumru_orkide_cicegi

Ne varsa orkidelerde var. Çeşit çeşit renk renk. Bu çiçeğimizin adı da kumru orkidesi. Beyaz bir yatakta yatan kumru görüntüsünden dolayı bu ismi almış.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bu Nasıl Muhteşem Bir Tasarımdır Dedirtecek 10 Çiçek Türü” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar