Bulaşık Makinesinde Yemek Yapmak

Yemek yapmak elbette hemen hemen her kadını ve pek çok erkeğin bildiği bir iştir. Genellikle gazlı ocakta ya da elektrikli ocakta yemek yapılır. Ama son dönemlerin gözde pişirme yöntemleri bildiğimiz olağan pişirme yöntemlerini ekarte eden cinsten. Bulaşık makinesinde yemek yapmak. Yurt dışında oldukça yaygın bir yöntem olan bulaşık makinesinde yemek pişirmek işi, yavaş yavaş ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı desek yanlış olmaz sanırım. üstelik bulaşık makinesinde yemek pişirmek yiyeceklerin besin değerinin kaybolmasını önlediği için de son derece sağlıklı bir pişirme yöntemi olarak görülüyor. Örneğin taze balık, et  veya sebze bulaşık makinesinde pişirilir ise, kendi öz suyunu ve dolayısıyla besin değerini kaybetmeden son derece sağlıklı bir şekilde pişirilmiş oluyor. Ülkemizdeki uzmanlar da, sağlıklı pişirme yöntemi olarak gördükleri bulaşık makinesinde yemek pişirme işini her ev hanımına mutlaka öneriyorlar.

Bulaşık Makinesinde Yemek Pişirmek

bulasik_makinesinde_yemek_yapimi

Bulaşık makinesinde yemek pişirme fikri İtalyan bir bayan aşçıya ait. İtalya’da başlayan bulaşık makinesinde yemek pişirme serüveni tüm dünyaya yayıldı. Tabi ülkemizde bu ilginç pişirme yönteminde haberdar oldu. Bulaşık makinesinde bulaşıklarınızı yıkarken, neden aynı zamanda yemeklerinizi de pişirmeyesiniz. Buradaki en önemli konu, bulaşık yıkarken bulaşık makinesine deterjan konuluyor olması. Bulaşık makinenize bulaşıklarınızı her zaman olduğu gibi yerleştirip deterjan gözüne deterjanı ekleyin. Yemeklerinizi de cam kavanozlara koyup, ağzını sıkıca kapatın ve bulaşık makinenize yerleştirin. Bu sayede içine deterjan veya su girmeyecektir.

bulasik_makinesinde_yemek_pisirmek

Bulaşık makinesinde yemek pişirme fikri hem çocuklarınız için hem de diyet yapanlar için son derece güvenilirdir. Hem yağsız pişirme sağlandığı için, hem de besin değerlerini kaybolmadığından dolayı son derece sağlıklı ve zararsız.70 derecelik sıcaklıkta, kendi öz suyunu ve besin değerin kaybetmeden ağır ağır pişen yemeğin lezzeti de bir ayrı güzel oluyormuş bizden söylemesi. Bulaşık makinesinde ister et, ister tavuk, ister balık, ister sebze yemekleri yapın. Tercih tamamen sizin damak zevkinize kalmış.

Bulaşık Makinesinde Turşu Yapımı

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bulaşık Makinesinde Yemek Yapmak” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
Evde Tavuk Tantuni Yapımı

Evde Tavuk Tantuni Yapımı

07 Nisan 2017
1559

Sponsor Bağlantılar