Buzdolabınızın Kapağı Kapanmıyorsa Bir de Bu yöntemi Deneyin !

Pratik Bilgiler 24 Nisan 2017

Buzdolabı bizim için hayati öneme sahip eşyalardan bir tanesi. İlk aldığınız zaman elbette bir sorun yok ama, zamanla özellikle dolap kapağındaki lastik sorun çıkarmaya başlıyor. Tam anlamıyla kapanmayan buz dolabı görevini yeteri kadar yapamadı için hem içindekiler bozuluyor, hem de buzdolabının ömrü kısalıyor.Eğer sizin de buzdolabınızın kapağı kapanmıyor ise size önereceğim yöntem mutlaka denemenizi öneririm.Bu yöntem sayesinde sayesinde eskisi gibi olacak.

buzdolabinin_kapagi_kapanmiyor

Öncelikle ketıla ya da çaydanlığa suyu koyarak  kaynatın. Su kaynadıktan sonra, yerdeki halıyı toplayıp, kalınca bir havlu ya da bez serin. Ardından suyu dolabın kapağı kapalı olacak şekilde üst kısmından başlayarak yan kısımlara doğru yavaş yavaş dökün. Bu işlemi yaparken suyun çok fazla akmasına müsade etmeyin. Lastiklerin ara kısmına dökün. Bu sayede dolabın içine su gitmemiş olur.Tüm dolap lastiğine sıcak suyun temas ettiğinden emin olun. Su dökme işlemi bittikten sonra dolabın kapağını hafif bastırarak kapatın. Bu işlemden sonra 15 dakika dolap kapağını kesinlikle açmayın. 15 dakikanın sonunda dolabınızın lastikleri görevini gerektiği yapar hale gelecektir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Buzdolabınızın Kapağı Kapanmıyorsa Bir de Bu yöntemi Deneyin !” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
953
Nehir Turları

Nehir Turları

07 Mayıs 2019
751

Sponsor Bağlantılar