ÇAMUR BANYOLARI VE ÇAMUR MASKESİ

Sevgili hanımlar, çamur banyolarını, pek çok defa duymuşsunuzdur. Pek çok insan, sağlık ve güzellik adına, çamur banyosu yapıyor. Pek çoğu da, bu banyolardan çok fayda gördüğünden bahsediyor. Çamur banyosunu kendi evinizde yapmaya ne dersiniz…
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 tatlı kaşığı kil,
* 1 tatlı kaşığı mısır unu,
* 2 tatlı kaşığı süt (sivilceli cilt ise su),
* 4 damla lavanta,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzameleri bir kapta karıştırıp cilde sürülür ve 7-10 dakika beklettikten sonra yıkanır.Daha sonra pamukla yüzünüzü biberiye yağı sürün 7 dakika bekledikten sonra yıkayınız.
Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliğinden dolayı dolaşım problemlerinde (ör. selülit tedavisinde), antiseptik (mikroorganizmanın çoğalmasını engelleyen) özelliğinden dolayı akne tedavisinde kullanılmaktadır.

Çamur banyosu hem ruhumuzu hem de bedenimizi inanılmaz rahatlatıyor.nasıl mı uygulayacağız? aktarlardan satın aldığımız çamuru sıcak suyla doldurduğumuz küvetin içine boşaltıyoruz. Sonrada bu suyun içinde 25-30 dakika masaj yaparak vücudumuzu ve ruhumuzu rahatlatıyoruz.faydaları o kadar çok ki; bir antioksidan olduğu için gençleşme sağlayıp yaşlanmayı geciktirir. Cildimizdeki ölü hücre ve kirli deriyi attığı için sıkılaştırmma sağlar. Adet sancılarımızın azalmasını sağlar. Hormonlarımızı dengeler. Kas kemik problemlerimize çözüm olur. Yorgunluğumuzu alır, uyku düzeni sağlar, bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir.
Çamur banyosunu vücudumuza uygularken bir kaç noktaya dikkat etmemiz gerekir ki bunlar: Banyodan sonra serin bir duş alınmalı ve çamur banyosu sırasında sabun ve duş jeli gibi temizleyiciler kullanılmamalıdır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ÇAMUR BANYOLARI VE ÇAMUR MASKESİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3877
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1585

Sponsor Bağlantılar