ÇAY İLE GELEN GÜZELLİK VE SAĞLIK

Çayımızı afiyetle içtif. Dibinde kalanı da bir işe yaramaz diye dökmek istiyoruz. Ama çayımızın kullanılmayan bu kısmının, sağlık ve güzellik iksi durumunda olduğunu biliyor muydunuz?  Bu nasıl olacak diye soran okurlarımıza cevabımız aşağıda.
* Matsa üzülmeyin.  Saçınızı şampuanladıktan sonra son durulama suyu olarak, bir çaydanlık ılık çayla durulayın. Bakın saçlarınız nasıl ışıl ışılıyor .
* Ayağınız mı kokuyorsa çözüm yine artık çaylarınızda. Ilık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.
* Artan çayınız iyi bir boğaz antiseptiğidir. Boğaz ağrılarında Posaları süzüp soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara olarak kullanılır.
* Cildiniz çok mu yağlıysa, çay ile temizlemeyi deneyin.  Banyodan çıkmadan son su olarak bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, balsam vazifesi görün.
* Derinizdeki yaraların temizlenmesi için çay iyi bir pansuman malzemesi olabilir. Çayı, derinizdeki yaraların temizlenmesi ve antibiyotik etki göstermesi için pamukla tatbik ederek kullanabilirsiniz.
* Eliniz balık, soğan kokuyorsa, atık çaylarınızla bu sorunu halledebilirsiniz.  Balık ayıkladınız, ellerinizi sabunla yıkadınız ve hala balık kokuyor. Ya da soğan soydunuz, soğan kokuyor. işte kurtarıcınız yine çay. Elinizi demli çayla yıkayın. Kokudan eser kalmayacak.
* Gözünüz çapak mı yapıyor? Kaynamış çayı, bir tasa koyup buharı gözünüze gelecek biçimde başınızı üstüne koyun. Ya da ılık çaya batırılmış gözlerinize ve etrafına tatbik edin.
Yemek yerken dilinizi mi ısırdınız? Yine ilacı demlikteki çaydır. Ağzınızı günde üç defa çalkalayın, diliniz dokuz yerine üç günde iyileşecektir.
* Buzdolabınız koku mu yapıyor? Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ÇAY İLE GELEN GÜZELLİK VE SAĞLIK” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3657

Sponsor Bağlantılar