ÇAYIN FAYDALARI

Çayın Faydaları
Çayın Faydaları

Çayın Faydaları

Eldeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar, Eldeki Balık Kokusu Nasıl Giderilir,Eldeki Soğan Kokusu Nasıl Giderilir,Elde Soğan Kokusunu Ne Giderir,Ayak kokusu nasıl Giderilir,Ayak Kokusuna Doğal Çözüm,Buzdolabı Koku Giderici,Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir,Buzdolabı Kokusunu Gidermek İçin
Çayın Faydaları,Çayın Yararları,Çayın Faydası,Çayın Cilde Faydaları,Çayın Cilde Faydası,Çayın Zararları,Çayın Cilde Zararları,siyah çay,siyah çayın cilde faydaları,siyah çayın cilde faydaları nelerdir,siyah çayın cilde kullanımı,siyah çayın cilde yararları, siyah çayın cilde zararları, siyah çayla cilt bakımı, siyah çayla güzellik,

Çay milli içeceğimiz desek yeri var. Çok sevilen ve çok faydalı olan çay, aynı zamanda, pratik sağlık iksiri de olabiliyor. Çayın Faydaları ve çayın cilde faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.
Çayın Faydaları,Çayın Yararları,Çayın Faydası,Çayın Cilde Faydaları,Çayın Cilde Faydası,Çayın Zararları,Çayın Cilde Zararları,siyah çay,siyah çayın cilde faydaları,siyah çayın cilde faydaları nelerdir,siyah çayın cilde kullanımı,siyah çayın cilde yararları, siyah çayın cilde zararları, siyah çayla cilt bakımı, siyah çayla güzellik
*Ayak kokusu nasıl Giderilir,Ayak Kokusuna Doğal Çözüm
Ilık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.
Boğaz ağrısı Nasıl Geçer, Boğaz ağrıları için Çay Gargarası:
Posaları süzülp soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara olarak kullanılır.
Buzdolabı Koku Giderici,Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir,Buzdolabı Kokusunu Gidermek İçin
Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.
Cildiniz çok yağlı ise;
Banyodan çıkmadan son su olarak bir çaydanlık çay ile teninizi oğuşturun, cildinizdeki fazla yağın giderilmesine yardımcı olur.
Derinizdeki yaraların temizlenmesi
Çayı, derinizdeki yaraların temizlenmesi ve antibiyotik etki göstermesi için pamukla tatbik ederek kullanabilirsiniz.
Eldeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar,Eldeki Balık Kokusu Nasıl Giderilir,Eldeki Soğan Kokusu Nasıl Giderilir,Elde Soğan Kokusunu Ne Giderir
Balık ayıkladınız, ellerinizi sabunla yıkadınız ve hala balık kokuyor. Ya da soğan soydunuz, soğan kokuyor. işte kurtarıcınız yine çay. Elinizi demli çayla yıkayın. Bakın bakalım hiç koku kalmış mı?
Gözünüz çapak mı yapıyor?
Kaynamış çayı bir tasa koyup buharı gözünüze gelecek biçimde başınızı üstüne koyun. Ya da ılık çaya batırılmış gözlerinize ve etrafına tatbik edin.
*Saçınız mat mı?
Siyah çay antioksidan etkisi ile kuru saçlara bakım yapar. Evde demlediğimiz koyu çayı durulama suyu olarak banyodan çıkarken saçımıza dökmek kuru saçlarımıza bakım sağlayıp canlı ve parlak görünmesini sağlar.Saçınızı şampuanladıktan sonra son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın. Bakın saçlarınız nasıl ışıl ışılıyor.
Yemek yerken dilinizi mi ısırdınız?
Yine ilacı demlikteki çaydır. Ağzınızı günde üç defa çalkalayın, diliniz dokuz yerine üç günde iyileşecektir.
*Çay antiseptik özelliği ile vücutta çıkan çiban için iyileşme sağlar. Bir bardak sıcak su içinde beklettiğimiz poşet çayı ılık olarak çıban yara üzerine koyup sabaha kadar bekletin yaranın aktığını ve iyileştiğini göreceksiniz.
*Emziren anneler için göğüs uçlarındaki çatlaklar için tedavi edici özelliği vardır. Sıcak suda 5 dakika kadar bekletilen poşet çay emzirme sonrası göğüs ucuna koyularak bekletilir. Göğüsteki ağrı ve çatlaklarınızı azaltacaktır.
*Sabah kalktığınızda gözlerinizde şişlikler oluşmuş ve göz altlarınızda morluklar oluşmuşsa yada gözlerde çapaklanma varsa çay çok iyi gelecektir. Sıcak suda bekletilen poşet çay gözlere kapatılıp bir süre bekletilir. Gözlerinizin dinlendiğini ve parlak bir güzellik aldığını göreceksiniz.
*Akşam özel bir yemeğe davetlisiniz ve dekolte kıyafetinizle bronz görünmek istiyorsunuz. Geçici bir bronzluk sağlamak için çay ideal bir seçim olacaktır. Püskürtmeli bir kabın (camsil kabı gibi) içine demlenmiş koyu çayı koyup tüm vucudunuza püskürtün ve kurumaya bırakın bronz bir cilde sahip olsuğunuzu göreceksiniz.
Çayın Zararları,Çayın Cilde Zararları,Siyah Çayın Zararları,Siyah Çayın Cilde Zararları
Çayın Faydaları yanında bazı zararları da mevcut. Çatın İçinde bulunan Tanen Maddesi, Demir emilimini Azaltır. bu da Kansızlığa neden olur. Halsizlik,cilt solgunluğu ve güçsüzlük gibi durumlara sebep olur. Ayrıca, Düşük Tansiyon problemi olanlar, çok fazla çay tüketmemelidir.
Çayın Faydaları,Çayın Yararları,Çayın Faydası,Çayın Cilde Faydaları,Çayın Cilde Faydası,Çayın Zararları,Çayın Cilde Zararları,siyah çay,siyah çayın cilde faydaları,siyah çayın cilde faydaları nelerdir,siyah çayın cilde kullanımı,siyah çayın cilde yararları, siyah çayın cilde zararları, siyah çayla cilt bakımı, siyah çayla güzellik,Eldeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar, Eldeki Balık Kokusu Nasıl Giderilir,Eldeki Soğan Kokusu Nasıl Giderilir,Elde Soğan Kokusunu Ne Giderir,Ayak kokusu nasıl Giderilir,Ayak Kokusuna Doğal Çözüm,Buzdolabı Koku Giderici,Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir,Buzdolabı Kokusunu Gidermek İçin

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ÇAYIN FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
5784

Sponsor Bağlantılar