ÇEKMECELER NASIL DÜZENLENİR ?

Dekorasyon 19 Ekim 2012

Çekmeceler Nasıl Düzenlenir ?
Çekmeceler Nasıl Düzenlenmeli,Çekmeceler Nasıl Düzenlenir,Dağınık Çekmeceler,Çekmeceleri Düzenlemek İçin

Pek insanın ortak sorunu dağınık çekmeceler. Düzenlense bile bir süre sonra eskisinden beter hale gelir. Peki Çekmeceler nasıl düzenlenir. Derli toplu hale getirilir? Çekmeceleri düzenlemek için size basit fakat etkili çözümler sunmak istiyoruz.

Çekmeceler Nasıl DüzenlenmeliÇekmeceler Nasıl Düzenlenmeli,Çekmeceler Nasıl Düzenlenir,Dağınık Çekmeceler,Çekmeceleri Düzenlemek İçin
* Çekmeceleri Düzenlemek İçin en önemli kural, sınıflamaktır.  Her şeyi sınıflandırın. Bunun için en klasik yöntem tel dosyalardır. Farklı kalınlık, malzeme ve boyda seçenek mevcuttur. Üstelik her konu başlığı için farklı renkte dosya kullanabilirsiniz.
* İşe, içini kolayca düzenleyebileceğiniz çekmeceli ya da raflı bir dolap bulmakla başlayın. Ancak tüm dosyaları düzenli bir biçimde içine alması ve açtığınızda dilediğinize kolay ulaşabilmeniz önemlidir. Eğer dolap, olması gerekenden fazla yüksekse, zamanla yine dağılabilir.
* Sıra geldi evrakları sınıflandırmaya.. Önce kaç dosya gerektiğini hesaplayın. Su, yakıt, elektrik, telefon gibi… Daha sonra kira kontratı, aylık ödemeler ve vergi gibi evrakları, ev için yapılan ödemeler olarak sınıflandırabilirsiniz.
* Eğer serbest meslek sahibiyseniz, işiniz için yaptığınız ödemeleri bir dosyada toplamak, takip açısından önem kazanacaktır. Bazı ödemeler, sabit olarak her yıl devam eder. Bu yüzden onarlı ayrı bölümde istiflemeniz iyi olacaktır.
* Her dosya için farklı bir etiket kullanabilirsiniz. Eğer kendinden yapışkanlılar zamanla düşüyorsa, dosyanın rengi de bu konuda iyi bir seçim olur.
* Dosyalama işleminiz bittikten sonra, çekmece içini nasıl düzenleyeceğiniz de önemlidir. Eğer şeffaf dosyalar kullanıyorsanız, her dosya arasında karton etiketler kullanabilirsiniz. Böylece evrak ararken zorlanmazsınız.
Bu işlemleri cihazların garanti belgeleri, kullanım kılavuzları, doktor raporları için de kullanabilirsiniz.
Çekmeceler Nasıl Düzenlenmeli,Çekmeceler Nasıl Düzenlenir,Dağınık Çekmeceler,Çekmeceleri Düzenlemek İçin

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ÇEKMECELER NASIL DÜZENLENİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri

08 Mart 2017
809

Sponsor Bağlantılar