CHİNA OEL (ÇİN YAĞI) VE FAYDALARI

Şifalı Bitkisel Yağlar 20 Kasım 2008

Almanyada keşfedilmiş olan çin yağı, son 4 yılda en faydalaı bitkisel yağ seçilmiş. Çünkü, son derece doğal ve zararsız olan, nane özünden imal edilen bu yağ, hem büyüklerde, hem de bebeklerde, rahatlıkla kullanılabiliyor.
ÇİN YAĞININ FAYDALARI :
* Migren ve baş ağrısı sorunlarında etkilidir.
* Diş ve diş eti rahatsızlıklarında kullanılır.
*  Özellikle kış aylarında, üst solunum yolu hastalıkları, grip, nezle, öksürük, burun tıkanmaları ve ses boğukluğu durumlarında faydalıdır.
* Kas gevşetici özelliği vardır. * Antibakteriyel ve antiseptik özelliklerinden dolayı da, bu nane özünü soba ve kalorifer üzerindeki su kabına ilave ederek, ev ve işyerlerinde kullanmak mümkün.
* Lokal anestezik özelliği vardır.
* Nefes açıcıdır.
KULLANIM ŞEKLİ : İnhalatöre 3-4 damla damlatılarak buruna çekilip ya da sıcak su içerisine damlatılarak buğu yapıldığında, nezleye ve üst solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geliyor.1-2 damla kullanmak yeterli oluyor. Kas gevşetici özelliğiyle, masajla birlikte gerilmiş sinir ve kasları gevşeterek bünyenin rahatlamasını sağlıyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“CHİNA OEL (ÇİN YAĞI) VE FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar