Cilt Güzelliği İçin Şifali Bitkiler

Cilt güzelliği asırlar boyu, tüm kadınlar için önemli bir unsur olmuş ve dönemine göre de farklı cilt güzellik sırları uygulanmıştır. Ama bazı cilt bakım sırları var ki, eski zamanlardan bu tarafa hala güzelliği korumak konusunda kadınların bir numaralı yardımsı olarak hala günümüzde geçerliliğini korumaktadır. Bu doğal güzellik sırları ile, şifalı bitkilerden faydalanılarak yapılan ve hala da kadınların güzelliğini korumasına yardımcı olan şifalı bitkiler konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.Pek çoğunu duyduğunu ve hatta belkide uyguladığınız, cilt güzelliği için şifalı bitkiler konulu makalemizde, hiç duymadığınız şifalı bitkiler ile de cilt güzelliği nasıl sağlanır konusunda sizlere bilgiler vermek istedik. Şifalı bitkiler sadece pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmanızı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda istenmeyen tüyler için doğal yöntem arayan kadınlara da çok fazda sağlıyor. Aşağıda isimlerini ve kullanım şekillerini anlatacağımız cilt bakımı ve güzellik sırları arasından size uyan pek çok öneri olduğunu göreceksiniz. Dilerseniz hemen konumuza geçelim ve doğal cilt bakımı ve doğal güzellik sırları konusunda sizlere faydalı bilgiler vermeye başlayalım.

cilt_guzelligi_icin_sifali_bitkilerCilt Güzelliği İçin Şifalı Bitkiler

Cilt güzelliği için şifalı bitkilerle, saçlarınızı daha hızlı uzatabilir, pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olabilir, istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Zırnık

Egzama tam tedavisi olmayan bir cilt hastalığı. Zırnık iç yağı ile merhem yapılırsa yara ve egzamaya iyi gelir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolu Kırmızı Zırnık

İşte size istenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yolu. Tüylerinizden kurtulmak için de iyi bir çözüm olan zırnık için bir tarifimiz var. Kırmızı zırnık, merhem sütüyle merhem yapılırsa , kıl diplerine sürülürse bir daha çıkmaz.

Zambak

Lekesiz ve parlak bir cilt istiyorsanız zambak suyunu Suyu yüzünüze sürerseniz cilde parlaklık verir, lekeleri yok eder.

Zeytinyağıistenmeyen_tuylerden_kurtulmanin_dogal_yolu

Vücudumuza ve sağlığımıza yararları saymakla bitmiyor zeytin yağının. Bu yazımızda saçlar için yararıdan bahsedeceğiz. Saf zeytinyağı cildi ve saçları yumuşatır, besler, cilt hastalıklarını giderir. Saç dibi kaslarını geliştirir. Saçların renginde kalmasını sağlar, dökülmeyi durdurur.

Yaban pancarı

Çözümleyici ve gözenekleri açıcı bir özelliği vardır. Siyah cinsinde vücuttaki maddeleri tutucu özelliği mevcuttur. Saç, sakal dökülmesine, yüzdeki çillere, yüzdeki çillere , saç kepeklenmesine , sivilcelere karşı suyu sürüldüğünde faydalıdır.

Yavşan otu

saç bakımında ideal bir bitkidir. Suda kaynatılıp suyuyla saç yıkamak saçları canlandırır.

Yasemin Çiçeği

Bir kaç rahatsızlığa birden iyi gelir.Güçlü bir antidepresan, Antiseptik, hücre yenileyici özelliği vardır

dogal_guzellik_sirlari_cilt_bakimiYabani Menekşe

Cilt hastalıkları egzama ve akneye iyi gelir.

Şalgam

Yiyecek ve içecek olarak tüketilen şalgam aynı zamanda saçlar açısından oldukça yararlı. Şalgam yakılarak külleri , zeytin yağı ile merhem yapılıp kıl diplerine sürülürse kırılma olmadan saçlar uzar.. Şalgam suyuyla saçını yıkayan birisinin saçları beyazlamaz. Şalgam tohumu suda kaynatılıp saçlar yıkanırsa sağlığına kavuşur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Cilt Güzelliği İçin Şifali Bitkiler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3877
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1585

Sponsor Bağlantılar