Defne Yaprağını Yakıp 10 Dakika Bekleyin!Çok Huzurlu Olacaksınız

Günce/Aktuel 01 Mart 2017

Bazı evlere girdiğinizde duyduğunuz o muhteşem koku aslında huzurun kokusudur. Huzurun da kokusu mu olur demeyin. Evet huzurun kokusu vardır. Daha doğrusu bazı kokular insanlara huzur verir ve ruhsal açıdan rahatlatırç Peki o evlerdeki huzur veren muhteşem kokunun sırrı nedir sizce? Eğer ne olduğunu bilemediyseniz ben size hemen söleyeyim. O huzur veren koku defne kokusu.

defne_yapragi

Defne yapraklarının en çok bilinen özelliklerinden bir tanesi, insanların ruh halini iyileştirmesidir. Genellikle yemeklerde ve çorbalarda tat vermesi için kullanılan defne yaprakları Antik Yunan ve Roma dönemlerinde tıbbi amaçlı kullanılan bir bitki olarak bilinir. Defne yaprakları günümüzde sadece yemeklere tat vermek amaçlı değil, aynı zamanda ruh halini iyileştirmek için de kullanılmakta. Aynı zamanda defne yaprakları günümüzde, umut, başarı ve kahramanlık simgesi haline gelmiş bir bitkidir.

defne_yapragi_faydalari

Defne yapraklarının faydaları arasında; sakinleştirmek, ağrı kesmek, böbrek taşlarını önlemek, iltihap sökmek, anti bakteriyel olmak, içerdiği okaliptol maddesi ile nezle ve gribi iyileştirmek gibi pek çok fayda sayılabilir. Sağlık açısından bu kadar faydalı olan defne yaprağı evinizde de ufak mucizeler sağlar. İhtiyacınız olan tek şey kurutulmuş defne yaprağı ve çelik bir kap. Yapmanız gereken şey ise, çelik kabın üzerinde ya da içinde defne yapraklarını yakmak.

defne_yapragi_tutsusu

Defne yaprağı tutuştuğu andan itibaren odaya son derece ferahlatıcı bir koku sinecek. Defne yaprağının rahatlatan ve hzur veren bu özelliği metil öjenil ile ilgili. Evinizi muhteşem kokması ve kendinizi ruhen daha rahat hissetmeniz, sağlığınız açısından da inanılmaz faydalı bir durum.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Defne Yaprağını Yakıp 10 Dakika Bekleyin!Çok Huzurlu Olacaksınız” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2158

Sponsor Bağlantılar