DEKORASYON İÇİN GEREKLİ 4 ADIM

Dekorasyon 29 Eylül 2009

Bir yeri dekore etmek, yeniden düzenlemek, dünyanın en keyifli işlerinden birisidir. Eğer, profesyonel yardım almadan, kendi evinizi kendiniz dekore etmek istiyorsanız, dekorasyon için gerekli 4 adımı uygulayarak işe başlayabilirsiniz.
1- DUVARLARVE TAVAN  : Dekorasyonun ilk adımı duvarlar ve tavandır. Tavanlara, desen, duvarlara ise, duvarkağıdı ve boya kullanmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, tavanın yüksekliğidir. Eğer olması gerekenden daha yüksek bir tavana sahipseniz, koyu renge boyayarak daha alçak bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık renge boyamak ise, tam tersi bir etki yaratır. Duvar ve tavanlarda bir ayrıntıyı vurgulamak isterseniz, hakim olan rengin kontrast rengini uygulayabilirsiniz, böylece o ayrıntıyı ön plana çıkarabilirsiniz.
2- ZEMİN DÖŞEMLERİ : Dekorasyonda, 2. önemli adım zeminlerdir. Taş, seramik, duvardan duvara halı gib, sayısız yer döşemesi seçeneğiniz var. Üstelik tüm bunlarda, sayısız desen seçeneğiniz de mevcut. Zevkinize hitap eden döşeme seçeneklerinden hangisini kullanacağınız size kalmış.
3-MOBİLYA VE PERDELER: 3. adım, mobilya ve perde seçimi. Kanepe ve sandalyelerinizin döşemelerinde seçtiğiniz desenler, perdelerinizin hangi desen kombinasyonundan oluşacağı da yine karar vermeniz gereken önemli noktalardandır. Sadece, çizgilerden oluşan bir desen konsepti mi görmek istersiniz yoksa çiçekli ve puantiyeli desenlerin bir arada olduğu bir konsept mi? Karar ve zevk sizin.
4- AKSESUARALAR : Bir mekanı dekore etikten sonra değişiklik yapması en kolay ve pratik olan unsur aksesuarlardır. Bir resim, halı ya da kilim, abajur, vazo gibi objeler, bir mekanın genel havasını bir çırpıda değiştirebilir. Seçeceğiniz aksesuarlar, aynı zamanda, sizin hayat tarzınızı da ortaya koyacaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DEKORASYON İÇİN GEREKLİ 4 ADIM” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri

08 Mart 2017
765

Sponsor Bağlantılar