Delibal Filminin Senaryosu Çalıntı mı ?

Tv-Sinema-Magazin 29 Aralık 2015

Çağatay Ulusoy hayranlarının merakla beklediği Delibal Filmi 25 aralık tarihinde vizyona girdi. Başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun oynadığı Delibal flmi, Barış ve Fusun Adlı iki ünüversite öğrencisinin aşkını konu alan bir film. Ay Yapım tarafından lanse edilen Delibal filmi ile ilgili müthiş bir iddia ortaya atıldı. Delibal filminin senaryosunun çalıntı olduğu söylentisi ortada dolaşmaya başladı. 2012 yılında çekilen Moonu 3 adlı Hint filmi ile senaryosunun birebir benzeştiği iddia ediliyor. Hatta her iki filmin afişleri bile neredeyse aynı.

delibal_filmi

Moonu 3 filminde de tıpkı Delibal filminde olduğu gibi iki üniversite öğrencisi birbirlerine ilk görüşte aşık oluyorlar. Her iki filmde de gençlerden birisi psikolojik bir hastalığa yakalanıyor. Delibal film ekibi Gülay Avşar’ın programına konuk olarak katılmış ve yönetmen Ali Bilgin Delibal filminin başka bir filmden alıntı olduğunu açıklamıştı. Ama hangi filmden alıntı yapıldığı konusunda bilgi vermemişti. Hikayeyi uyarlayıp farklı bir tat kattık demişti. Fakat her iki filmi izleyenler Delibal’ın Moonu 3 filminden alıntı birebir kopyası olduğunu belirtiyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Delibal Filminin Senaryosu Çalıntı mı ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Burak Deniz Kimdir?

Burak Deniz Kimdir?

12 Şubat 2017
1241

Sponsor Bağlantılar