DİYETİSYEN DR GÜRKAN KUBİLAY SORULARINIZI YANITLIYOR

Dr Gürkan Kubilay, Dahiliye Uzmanı olasına rağmen, Almış olduğu akapunktur eğitimi sayesinde zayıflama ve kilo kontrolü konusunda çalışmaya başlamış. Öncelikle Gürkan Kubilayın sağlıklı beslenme ve zayıflama konusundaki önerilerini hatırlatalım. Sonra da sizlerden gelen sorulara verdiği yanıtlara bakalım.
-Sık sık ve az az günde 5 öğün yemeliyiz
-Her gün yürüyüŞ yapmalıyız

-Porsiyonlarımızı 2 den 1 re indirmeliyiz
-Bölgesel zayıflamak için spor yapmalıyız
-Günde en az 2litre su içmeliyiz
-Evdeki tartıları kaldırmalıyız
-Yemek için değil yaşamak için yemeliyiz
-Yavaş yemeliyiz ve çok çiğnemeliyiz
SORU : Beni Akupunktur iğneleri mi zayıflatacak?
CEVAP : Hayır, Akupunktur ve onu uygulamak için kullanılan iğneler zayıflatma amacına yönelik kullanılmaz.Onların size faydası daha önce binlerce kez önünüze getirilen , ancak yapamadığınız, tahammül edemediğiniz diet listelerini kolayca yapabilmenizi sağlamaktır. Çünkü gittiğiniz her hekim, ya da dietisyen size zayıflamanız için gerekli olan tek şeyi, yani diet listelerini vermek zorundadır. Ancak, o listeye nasıl tahammül edeceğinizi sorduğunuzda verecekleri cevap ‘’Dişini sıkacaksın’’ olacaktır. İşte Akupunktur sayesinde dişlerinizi sıkmadan, güle oynaya, stressiz, mide yanmasız, acıkmadan bu listeleri kolayca yapabileceksiniz.
SORU : Sistemin uygulanışı sırasında kliniğinizde ne kadar kalmak gerekecek?
CEVAP: İlk seans bizim için önemlidir.İlk seansta önce tıbbi sorgulama yapılır.Kan tahlilleri istenir.Size uygun kulak akupunktur haritanız çıkarılır.Size sistemle ilgili 15-20 dk. sürecek bir konferans verilir.Kulak noktalarınızın sterilizasyonu yapılır.İğneleriniz takılır ve bir sonraki randevunuzu aldıktan sonra işleminiz biter.İkinci seanstan itibaren işlemleriniz çok daha kısa sürer.Birinci seansın dışındaki diğer seanslarda size,geçen haftanın nasıl geçtiği ,şikayetlerinizin olup olmadığı sorulur.Sizin söylediklerinize göre yapılan değerlendirme sonucu yeni iğneleriniz takılır.İkinci seansta işlemleriniz birkaç dakika sürer.
SORU : Eğer bende kalp ya da mide hastalığı veya başka bir sorun varsa Akupunktur yaptırabilir miyim?
CEVAP: Kliniğimizde Akupunktur seansına alınmadan önce doktorlarımız tarafından sizlere sağlık durumunuzla ilgili,kilo alma nedenlerinizle ilgili sorulan sorular zayıflama periyodunuzu etkileyecek olan sorulardır.Bu soruların dışında da problemleriniz olabilir,ancak bunlar bizim tedavimizi fazla etkilemeyeceği için endişe etmenize gerek yoktur.Ayrıca Dr. Gürkan Kubilay bir İç Hastalıkları uzmanı olduğu için bu problemlerinizin giderilmesinde de size yardımcı olacaktır.
SORU : Sistem sırasında 7 günden fazla bir yere gitmemiz gerektiğinde ne yapacağız?
CEVAP: Sistemin en önemli noktası budur.Örneğin 15 gün tatile gideceksiniz veya ailenizin bir bireyi rahatsız ve 20 gün ayrı kalacaksınız.Ya da 20 kg verdiniz,sıkıldınız,biraz dinlenmek istiyorsunuz,bu durumda ayrılacağınız günden önce geldiğiniz son randevunuzda bize bunu belirtiyorsunuz.Aynı seansta önce normal iğnelerinizi takıyoruz,sonra da sol kulağınızda özel bir noktaya tek bir tane “Manyetik Bilye”takıyoruz.7 gün sonra iğnelerin etkisi geçtiği için onları kulağınızdan çıkarıyorsunuz.Bilyenize ise bize tekrar gelene kadar dokunmuyorsunuz.Bilye,açlık hissini iğneler kadar bastıramaz, ancak 7 gün sonra akupunktur etkisinin vücuttan uzaklaşmasını engeller,dolayısıyla 15-20 gün sonra gelseniz bile tedaviye kaldığımız yerden devam ederiz. Bilye takılmadan yapılacak ayrılmalarda hem kilo alma riski olabilir hem de tedaviye ikinci başladığımızda direnç gelişebilir.Bilye takılan seanslarda iğneleriniz de takılır.Ancak sizden sadece bilye ücreti alınır.İğne ücretinizi Kubilay Sağlık Hizmetleri karşılar.
SORU : Sabah 1 salata,öğlen bir domates ,akşam bir tabak yoğurt yiyorum.Çok hızlı zayıfladım,mutluyum, ama doğru mu yapıyorum?
CEVAP: Kesinlikle yanlış yapıyorsunuz,siz sadece zayıflamaya çalışıyor,asla doğru yemeyi öğrenmiyorsunuz.Doğal yeme biçiminden uzak olan bu garip yeme biçimini normal hayatınızda devam ettirebilir misiniz?Elbette hayır.Öyleyse gerçek hayatımıza daha uygun,sonradan da rahatça uygulayabileceğimiz listeleri uygulayın ki daha sonra da vücudunuz bunu sıkılmadan yapabilsin.Unutmayın ki kiloyu çok vermeye çalışmak sizi geçici bir süre mutlu eder,ancak sonrasında tekrar aşırı yemeye başlayarak ,hayal kırıklığı yaşarsınız,ayrıca hızlı kilo vermenizin vücuda birçok zararı olacaktır.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DİYETİSYEN DR GÜRKAN KUBİLAY SORULARINIZI YANITLIYOR” hakkında 43 yorum var

 • Tuğba Çark

  Gürkan bey ben 14 yıldır tip1 diabet hastasıyım insulin kullanıyorum ve aşırı kilo aldım ben zayıflamak ve insulinden kurtulmak istiyorum

  1. admin

   Tuğba Hanım öncelikle geçmiş olsun Acil şifalar dilerim. Bu web sayfası Sayın Gürkan Kubilay ile organik bağı olan bir web sayfası değildir. Sadece bilgilendirme amaçlı kuruluştur. Gürkan Kubilay’ın resmi web sayfasından kendisine ulaşmanız gerekmektedir.

 • nevil doğanay

  yaşım 62 boyun 1.50 belimden ameliyat olduktan sonra 10 kilo birden aldım şuan 72 kilodayım sağlıklı bir şekilde nasıl zayıflarım şimdiden teşekkürler kolay gelsin

 • betul akgun

  Bn bir yıl oldu diyetisyen yardımıyla diyet yapıyorum ama son beş aydır kg veremiyorum doktorum metebilizmamin yavaşladığını söyledi bana yardımcı öneriler

  1. admin

   Sayın okurumuz. Diyetisyeninizinde dediği gibi bazı zamanlarda metabolizma yavaşlar ve kilo verme yavaşlar. Diyetisyeninizinde önerisi ile metabolizmayı hızlandıracak bitkisel çaylardan kullanabilirsiniz. METEABOLİZMA HIZLANDIRICI BİTKİLER Buradaki makalemizn size yardımı olacağını düşünüyorum.

 • Anli Muge

  Dogum kiloları mi ne yaptıysam veremedim ne yapmaliyim.

  1. admin

   Merhabalar. Öncelikle Bu sayfa Gürkan Kubilay’a ait bir sayfa değildir. Bilgilendirme amaçlı kurulmuş şahsi bir sayfadır. Kilo sorununuza gelince öncelikle belirtmem gereken şey beslenme şeklinizi değiştirmeniz gerektiği. Buğday ürünlerini hayatınızdan çıkarmanız gerekli. Bir de özellikle bağırsak temizliği şart.Bağırsaklarda bulunan mantarlar ve kötü bakteriler kilo vermenizi önler. Ayrıca eğer çok stresli bir haya yaşıyorsanız böbreküstü bezlerinden salgılanan adrenalin de kilo vermenizi önler. Eğer kilo vermek istiyorsanız lütfen severa76@gmail.com veya 5058162276 nolu whatsap numarasından bana ulaşın. İsmim Aslı Sever

 • irem albayrak

  Benim hidroksi vit. D degerim 18.29 ve ayrica demir eksikligimde var 16 yasindayim ve 63 kiloyum ve bir turlu zayiflayamiyorum nolur bana yardim edin

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar