DİYETİSYEN YASEMİN SANCAK

Diyetisyen Yasemin Sancak
Diyetisyen Yasemin Sancak

Diyetisyen Yasemin Sancak

Güzelleştiren Yiyecekler, Güzelleştiren Besinler,Diyetisyen Yasemin Sancak,Yasemin Sancak Diyetisyen, Doktorum Programı Yasemin Sancak,Ton Balığının Zararları
Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Sancak,9 Haziran tarihinde, Doktorum Programına konuk olarak katıldı ve beslenme konusunda, çok önemli açıklamalarda bulundu. Diyetisyen Yasemin Sancak, Özellikle, sağlık bir beslenme ile, saç ve cilt problemlerine de çözüm bulunabileceğini açıkladı.
Güzellik için Doğru beslenme üzerine yapılan söyleşide, Diyetisyen Yasemin Sancak, Hangi Yiyeceğin, neye fayda sağladığı konusunda aydınlatıcı bilgiler verdi.
Güzelleştiren Yiyecekler, Güzelleştiren Besinler
Parlak saçlar için,Dişleri beyazlatmak için,Güçlü tırnaklar için Pürüzsüz ve güzel bir cilt için,Güçlü hafıza için  gerekli besinleri Yasemin Sancak ın ağzından dinleyelim.
Parlak saçlar için; fasülye tüketilmesi gerektiğini belirtenYasemin  Sancak, “Fasülye protein kaynağıdır. Saçlar için de doku yapımını destekleyen, onaran, tamir eden özelliği buradan gelir. Haftada bir kez – iki kez mutlaka tüketilmesi gereken besin türü. Ancak pişirirken yağ miktarına dikkat edilmeli” dedi.
Dişleri beyazlatmak için; Dişleri beyazlatmanın Doğal yolu  kereviz diyen Yasemin Sancak, Sancak, “Haftada bir – iki kez tüketilebilir. Hatta dişlere faydası açısından ara öğün gibi çiğken de ısırıp yiyerek diş sağlığımız destekleme şansımız var” dedi.
Güçlü tırnaklar için ; ceviz öneren Yasemin  Sancak, “İçerisinde biyotin var. Biyotin tırnak yapısını destekleyen, yapıyı kuvvetlendiren, kırılmalara karşı koruyan bir öge. Yine besinle almak çok daha faydalı ancak dozuna ve miktarına dikkat edilmeli. Yağlı bir besin olduğu için, mesela günde iki tane ceviz tüketildiğinde tırnak sağlığındaki farkı görebilirsiniz” şeklinde konuştu. Sancak, limonun da tırnaklara faydalı olduğunu söyledi.
Pürüzsüz ve güzel bir cilt için ; kabak yemeyi tavsiye eden Yasemin  Sancak, “İçindeki su cilde iyi geliyor. Tükettiğiniz sıvının dışında, besinlerin içinden alınan suyun önemi çok daha büyük. Çünkü hücreler arasında tutunuyor bu su. Ve derinin nemlenmesini, dolgun olmasını, daha canlı, daha diri olmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı. Sancak, kabak sevmeyenler için ise, rendelenmiş şekilde hafif pişirilmesi yada çiğ olarak yoğurtla tüketilmesi önerisinde bulundu.
Güçlü hafıza için ;  balık yiyin diyen  Yasemin Sancak, daha yağlı bağlıkların vücut için daha iyi olduğunu belirterek, bu noktada somon balığı yenmesini tavsiye etti. Sancak,haftada iki kez, toplamda 330 gram miktarda balık tüketilmesinin çok önemli olduğunu belirtti.
Yasemin Sancak yararlı besinlerden bahsederken, Zararlı Besinleri de Unutmadı. Ton Balığının Zararları hakkında bilgi verdi
Pek çoğumuzun bildiğinin aksine, ton balığının yarardan çok zarar verdiği, özellikle de Çocukların ve hamilelerin Tüketmememsi gerektiğini açıklayan Yasemin Sancak, “Mümkünse ton balığından, kılıç balığından uzak durulmalı. Çünkü içerisinde çocuklarda beyin gelişimini olumsuz etkileyecek, hamilelikte de tüketilmemesi bu yüzden önerilen bazı ağır metaller var.” şeklinde konuştu.
Güzelleştiren Yiyecekler, Güzelleştiren Besinler,Diyetisyen Yasemin Sancak,Yasemin Sancak Diyetisyen, Doktorum Programı Yasemin Sancak,Ton Balığının Zararları,Parlak saçlar için,Dişleri beyazlatmak için,Güçlü tırnaklar için Pürüzsüz ve güzel bir cilt için,Güçlü hafıza için

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DİYETİSYEN YASEMİN SANCAK” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar