DR ENDER SARAÇTAN CİLT GÜZELLİĞİ İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ

Dr Ender Saraç 29 Ekim 2008
Beslenme, her konuda olduğu gibi, cilt güzelliği açısından da önemli bir faktör. Dr Ender saraç cilt gzelliği konusunda, beslenmenin önemini, beslenme önerilerini bizlere her fırsatta anlatıyor. Özellikle başta katıksız su olmak üzere bol miktarda sıvı almak, aşırı asitli, acılı, baharatlı gıdalardan uzak durmak, taze süt ve süt ürünlerini bol miktarda tüketmek, mandalina, kırmızı dolmalık biber, salatalık, balkabağı, havuç, kayısı, şeftali, tuzsuz kuruyemişler, yeşil yapraklı sebzeler ve zeytin yağını bolca tüketmek, sabah akşam kısa süreli güneşlenmek ama uzun süreli güneş ışınlarında kaçınmak, cilde doğal preparatlarla düzenli bakım yapmak, mimik kaslarını çok zorlamadan kullanmak genelde cilt güzelliğini olumlu etkiler.
CİLT GÜZELLİĞİNDE ŞİFALI YAĞLARIN KULLANILMASI : Haricen sürülen aloe vera jellerinin, A-E vitaminli kremlerinin, jojoba yağının,susam ve zeytinyağının, gül suyunun, kayısı yağının, salatalık özlerinin, omega-3 içeren bitkisel yağların, Evening primerose oil’in kişinin özelliklerine göre çok faydası vardır. Susam yapı ve aloe vera jellinin birebir oranda karıştırılıp, her gün masaj yapılarak cilde yedirilmesinin bile çok yararı vardır.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DR ENDER SARAÇTAN CİLT GÜZELLİĞİ İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Rastık Çekmenin Faydaları

Rastık Çekmenin Faydaları

16 Şubat 2015
4575
ENDER SARAÇ GÖBEK ERİTME

ENDER SARAÇ GÖBEK ERİTME

24 Ağustos 2010
2384

Sponsor Bağlantılar