DR ENDER SARAÇTAN KARADUT

Dr Ender Saraç 09 Kasım 2008

Verdiği bilgiler ile bizleri sağlıklı bir yaşam advet eden Dr Ender saraçın bu günki programının diğer konusu karaduttu. Ender Bey Mor renkli meyveleri tüketmek gerektiğini ve sağlık açısından çok yararlı olduğıunu her fırsatta bizlere anlatıyor zaten. Karadut, Özellikle antioksidan olduğundan, kansere karşı son derece etkilidir.Yüksek oranda C vitamini içerir.Çiğ tüketilen meyve sebzelerdeki C vitamini çok daha faydalıdır. Ender Saraça göre, Mor renkli meyvler her zaman çok daha sağlıklı ve yararlıdır.
AĞIZDA GEÇMEYEN AFTLARA KARŞI KARADUT : Ender Saraç özellikle çocuklardaki ve tabi büyüklerdeki ağız yaralarına karşı karadutu tavsiye ediyor. Kara dutu ağızdaki yaranın üzerien bastırın ve pastil şeklinde emerek yiyin. Çok faydalaı olduğunu göreceksiniz.
Karadutu meyve olarak yiyemiyor iseniz kaynatıp şurup olarak da tüketebilirsiniz.
KARADUT ÇAYI
Hazır karaduttan bahsetmişken size bir de karadut çayı tarifi vereleim. Ama bu tarif Ender Saraça ait değil.
Gerekli malzemeler :
Kara dut, Ebegümeci, Çuha çiçeği, Nane, Bal, Kayışkıran otu
HAZIRLANIŞI :
* Taze kara duttan bir fincan kara dut suyu hazırlanır. Birer tutam ebegümeci, çuha çiçeği, yarımşar tutam nane ile kayışkıran otu, dut suyu ile birlikte kaynatılır. Hazırlanan çay, bal ile tatlandırılarak yemek sonrası bir bardak içilir.
* Kabızı geçirmekte, kansızlığı gidermede ve kandaki şeker miktarını düşürmekte kara dut çayının etkin ya­rarları vardır.
* Kara dut çayı ayrıca, ağızda ve boğazda oluşan ya­raları da iyileştirir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DR ENDER SARAÇTAN KARADUT” Konulu yazıdaki yorumlar

 • Karol

  HUSEYIN ALI BESIR diyor ki:Hocam iyi gunler ben kapenyedirim icin sizleri rahatsiz ediyorum kapenyedirim 84 yasindadir burda londrada 8 ay evvel barsak ameliyati (Kanserden) oldu basarili da oldu ama 2 hafta evvel Dr;kontrolunden gecti ve kara cigerdede sicrama gormus (yapilan c.t ve temokrafi.den sonra)sordum caresi yokmu diye malesef dediler cunku ameliyattan sonra iki defa HARD ATACK gecirdi vede yasi itibariyle HOCAM sizi gecen hafta televizyonda gordum vede samimi oldugunuza kana;at getirdim acaba bizlere yardimci olabilirmisiniz? beni cevaplarsaniz sevirim saygi ve Hurmetler Sunarim HUSEYIN ARTUGLU TEL 00447501183096

 • İlginizi Çekebilir
  Rastık Çekmenin Faydaları

  Rastık Çekmenin Faydaları

  16 Şubat 2015
  4580
  ENDER SARAÇ GÖBEK ERİTME

  ENDER SARAÇ GÖBEK ERİTME

  24 Ağustos 2010
  2387

  Sponsor Bağlantılar