DR İBRAHİM SARAÇOĞLU EGZAMA VE SİĞİLLER İÇİN BİTKİSEL KÜR

Egzama rahatsızlığı olanalr ve siğillerinden kurtulamayanlar bu yazımızı dikkatle okuyun. Televizyondan izleyemeyenler ive not alamayanlar için biz yeniden yayınlıyoruz.14.05.2008 tarihinde seda sayan ın programındaİbrahim Saraçoğlu Ezgamadan siğillere kadar pek çok konuda bitkisel kür tarifi verdi.
EGZAMA İÇİN DUT KURUSU KÜRÜ :
Yara haline gelmiş egzeme için beyaz dut kurusu kürü öneren doktor kürü şöyle tarif ediyor.
kaynamakta olan yarım litre suyun içine 5 yemek kaşığı kadar, beyaz dut kurusunu atıp 5-6 dak. kadar kaynatıyoruz.kaynadıktan sonra biraz ılınmasını bekliyoruz. (ama tamamen soğutmuyoruz). elinizin dayanabileceği sıcaklıktaki suyun içinde elinizi bekletin .diğer elinizdede varsa bu suyu tekrar ısıtıp aynı işlemi yine uygulayın. bu kürü haftada 2-3 defa uygulayın.
SİĞİLLER İÇİN: siğillere karşı etkili olan sütleğen bitkisi ve incir yaprağı sütü dür. ama bunlardan çok daha etkili bir bitki vardır ve buda söğüt yaprağıdır.
SÜTLEĞEN: özellikle akdenizde yetişir. karadenizde de vardır. bu sütleğen yaprağını kırıp siğillerin üzerine sürün sakın ama sakın ağzınıza değdirmeyin. çünkü zehirli ve etkisi çok güçlü bir bitkidir.
İNCİR YAPRAĞI SÜTÜ: aynı işlemi incir yaprağı ilede yapabilirsiniz.
SÖĞÜT YAPRAĞI: özellikle su kenarında yetişmiş olan söğütlerin yaprağı tercih edilmelidir. bu yaprağı elinizde ezip daha sonra siğillerin üzerine sürün göreceksinizki birkaç saat sonra siğiller küçülmeye başlayacaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DR İBRAHİM SARAÇOĞLU EGZAMA VE SİĞİLLER İÇİN BİTKİSEL KÜR” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar