DR İBRAHİM SARAÇOĞLU ZAYIFLAMA HAPI

23 Nisan 2008 tarihinde Seda Sayanın Programında konuşan Dr İbrahim Saraçoğlu bir zayıflama hapından bahsetti. Bahsettiği hap MAXİ L-CARNİTİNE. Aslında bir vitamin olan bu hapın özelliği vücutta depolanan yağların enerjiye çevrilmesinde önemli bir rol oynuyor. Hipo glisemiyi önlüyor, kalbi güçlendiriyor ve kalp krizini önlüyor. L Carnitinevücuttaki esansiyel amino asit olan L-İysine ve L-methionine’den sentezlenir ve bu işlem sırasında yeterli miktarda vitamin B3, B6, C ve demir bulunmalıdır. L-carnitinr yetersizliğinde yağın büyük bir kısmı yakılamaz. Hücrede birikir ya da trigliserit olarak kana karışır.
L-carnitine ayrıca zayıflama diyeti sırasında ketonların birikerek asitik kan oluşmasını da engeller. Ketosis denen bu durum engellenmez ise kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi minerallerin kaybına yol açar ve ileri aşamalarda daha tehlikeli sağlık sorunlarına yol açabilir.
L- carnitine kalp için koruyucudur. Yapılan çalışmalarda kalp hastalarının egzersiz dayanıklılığını artırdığını ve süresini uzattığı görülmüştür. L-carnitine bunun yanında bunun yanında nitrogliserin birikmesini ve kalp krizi riskini de azaltır. L-carnitinenin besin kaynakları et ve süt ürünleridir. Sebze, meyve ve tahıllarda bulunmaz ya da çok az miktarlarda bulunur, o yüzden vejeteryanlar için önemli bir takviyedir. L-carnitine özellikle spor yapan kişilerde yağ yakımını hızlandırmaktadır.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DR İBRAHİM SARAÇOĞLU ZAYIFLAMA HAPI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar