Dr İbrahim Saraçoğlundan Elma ve Kayısı Kürü

Elma ve kayısıyı, cildi güzelleştiren meyveler olarak tanımlamak mümkün. Dr İbrahim Saraçoğlu da bu meyvelerin, güzelleştirme özelliğinden faydalanarak, harika bir cilt bakım önerisi hazırlamış. Seda Sayanın programında elma kayısı kürünü anlatan İbrahim Saraçoğlunun bu harika kürünü, bir kez de biz yayınlıyoruz. Kaçıranlar için öncelikle elma kayısı kürünün/kreminin faydalarını anlatalım.

Elma ve Kayısı Kürünün Faydaları

Elma Ve kayısı kürü/kremi, cildi pürüzsüz, parlak ve canlı bir hale getirir. Gençleştirir.

Elma Kayısı Kürü İçin Gereken Malzemeler

  • 1 adet orta boy sert bir elma,
  • 4 adet sert kayısı gerekli,
  • 5-6 yemek kaşığı su,

elma_ve_kayisi_maskesi

Elma Kayısı Kürünün Yapılışı

Elmanın kabuklarını incecik soyup, içindeki çekirdeklerinin bulunduğu iskeleti temizleyin. Kayısının çekirdeklerini çıkarıp kabuklarını soymadan 5-6 kaşık su ile 5-6 dakika kaynatın. Sonra rondodan geçirerek püre haline getirin. Elinizde yaklaşık bir kahve fincanı kadar püre olacaktır. Bu püreyi göz çevreniz hariç bütün yüzünüze sürüp 45 dakika bekletin. Sonra ılık su ve arkasından soğuk su ile cildinizi temizleyin. Haftada bir uygulanmalıdır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dr İbrahim Saraçoğlundan Elma ve Kayısı Kürü” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar