Dudaklar İçin Bakım Önerileri

Cilt Bakımı ve Güzellik 29 Aralık 2014

Bakımlı olmak sadece yüz bakımını içeren bir deyim değil elbette. Bakımlı olmak denilince akla, vücudunuzun her yeri gelmeli. Yüzüne bakım yapıp da dudaklarını ihmal eden bayanlar. Bu şekilde kusursuz görünümü yakalamanız mümkün değil elbette. Düşünseniz muhteşem bir makyaj ve çok bakımlı bir kadının çatlamış, derileri kavlamış dudakları olduğunu.. Sizde yaptığı diğer bakımların önemi var mı ? Bakımlı dudaklar da en az bakımlı yüzünüz kadar dikkat çeker. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu makalemizde, dudak bakımı için bazı öneriler sunmak istiyoruz. Bu sayede yaptığınız makyajın da kurssuz görüneceğine emin olabilirsiniz.

Dudak Bakımı

  • Cildimiz gibi dudaklarımız da eşsizdi ve ilgi ile bakım yapılması gerekir. Burada yapmanız gereken en önemli şey, dudak yalama alışkanlığınız var ise, onu bir kenara bırakmak. Çünkü dudaklarımız diğer cilt bölgelerindeki gibi 16 katmandan değil 3 katmandan oluşuyor. Bu sebeple de yıpranmaya daha müsait. Dudak yalama işlemi sırasında dudağın nemlendiği düşünülse de bu sadece o anlık bir iştir. Ve en önemlisi, dilinizle dudağınıza yayılan tükürük, yiyecekleri parçalama görevinde olduğu için, dudaklarınıza da zarar veriyor olması doğaldır.
  • dudak_bakimiDiğer önemli bir konu ise, dudaklarınızı sağa sola çekiştirerek veya ısırarak zarar verme huyunuzdan vazgeçmeniz gerektiğidir. Dudaklarınız ve tüm bedeniniz için bol bol su içmeniz çok fayda sağlayacaktır.
  • Dudaklarınızı özellikle soğuktan korumak amacı ile dudaklar için özel üretilmiş kremler kullanmanız çok fayda sağlayacaktır. Yaz mevsimi için ise, 15 faktörlük dudak koruma kremi çok işinize yarayacaktır.
  • Dudakların hassas yapısı nedeni ile çok çabuk çatladığını unutmayın. Bu sebeple de dudak için kozmetik ürün seçerken nemlendirici özelliği bulunanları seçin.
  • Nefes alma işlemini ağızdan değil burundan yapın. Yani burundan derin nefes alıp ağızdan aldığınız nefesi geri verin.
  • E ve B vitaminleri cilt dostudur. Bu sebeple de dudaklarınız için çok iyi birer bakım ürünü olacaktır. Yemek öğünlerinde, B ve E vitamini barındıran besinlerden tüketmeniz cilt sağlığınıza ve dudaklarınıza çok iyi gelecektir.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dudaklar İçin Bakım Önerileri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3877
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1585

Sponsor Bağlantılar