Dünyanın En Pahalı 10 Topuklu Ayakkabısı

ayakkabi 09 Ocak 2017

Bütün kadınlar ayakkabılara aşıktır. Hele topuklu ayakkabılara.. Ben kendi şahsıma ayakkabı tutkunu olmayan bir kadın olabileceğini düşünmüyorum. Tüm kadınlar istinasız ayakkabı sever ve gördükleri beğendikleri her ayakkabıyı almak isterler. Üstelik bu durum tüm dünya çapındaki kadınlar için geçerli bir durum. Ünlülerin de tıpkı diğer kadınlar gibi topuklu ayakkabı tutkusu var. Onların bizden biraz daha farklı bir durumu var. Giydikleri topuklu ayakkabılara servet ödüyorlar. Ve gerçekten servet değerinde ayakkabılar da üretiliyor. bu gün sizlere dünyanın en pahalı stiletto topuklu ayakkabıları hakkında yaptığım araştırma sonuçlarını aktaracağım. Değeri milyon dolarlarla ölçülen ayakkabılar ünlülerin de ayaklarını süslüyor.

Bu Ayakkabıların Fiyatları 216 Bin Dolar

dunyanin_en_pahali_topuklu_ayakkabilari

Eternal Diamond adındaki topuklu ayakkabıların değeri 216 bin dolar. Borgezie mağazası tarafından sipariş usulu olarak kadınların beğenisine sunulmuş olan bu muhteşem ve özel tasarım için dirma tam tamına 1000 (bin) yıl garanti veriyor. 3 yıllık bir arge çalışması sonucu ortaya çıkan bu modelin sipariş verildikten sonra yapılması 1 ay sürüyor.

Borgezeie Tarafından Üretilen Bu Topuklu Ayakkabı 331 Bin 450 Dolar

dunyanin_en_pahali_topuklu_ayakkabisi

Borgezeie mağazasının Eternal Diamond modelinden 4 yıl sonra ortaya çıkan “Diamond Princess Constellation her kadın ayakkabısına elmas sloganı ile yola çıkmış bir model. Bu ayakkabıda 1290 adet elmas kullanılmış. Ayrıca katı platin ve 18 ayar altın le son şekli verildi. Tüm bu mücevherlerin topuk kısmına montajı 3 hafta gibi bir zaman alıyor.

Diamond Dream Modelinin Fiyatı 500 Bin Dolar

dunyanin_en_pahali_ayakkabilari

Tanınmış ayakkabı tasarımcı Stuart Weitzman Diamond Dream adlı modeli için, mücevher tasarımcılarıyla çalıştı. Ayakkabının üzerinde 30 karatlık 1420 adet elmas mevcut. Ayakkabının bilek kısımları tamamen elmaslarla donatılmış.

Milyon Dolarlık Ayakkabı

dunyanin_en_pahali_ayakkabisi_fiyatalari

Yine Stuart Weitzman tarafından üretilmiş olan milyon dolarlık ayakkabının adı Retro Rose. Bu model, 1940’lı yıllarda Hollywood yıldızlarının vazgeçilmez T kayışından ilham alarak tasarlanmış. Her ayakkabıda ipeksi altın topuk ve tepesinde 100 karatlık 1800 adet elmasla dizayn edilmiş olan bir gül mevcut.

1 Milyon Dolarlık Ayakkabılar Marilyn Monroe

Marilyn_monroe_ayakkabilari
Lüks, şık ve elmaslı ayakkabılar denildiğinde ilk akla gelen firma Stuart Weitzman.  Swarovski kristalleri ile bezenmiş bir top gül ile Marilyn Monroe stilettoları adını almış olan bu muhteşem tasarımın fiyatı 1 milyon dolar.

1 Milyon 90 Bin Dolar Fiyatıyla Platin Guild

en_pahali_stiletto_ayakkabilar

Platin Guild de Stuart Weitzman tarafından üretilmiş bir ayakkabı. Yiyatı 1 milyon 90 dolar.  Ayak bileğine kadar kayışları bulunan platin ayakkabı, 464 armut ve yuvarlak Kwiat elmasları ile donatılmış.

1 Milyon 600 Bin Dolarlık Topuklu Ayakkabı Ruby Slippers

dunyanin_en_pahali_stiletto_ayakkabilari

Ruby Slippers Stuart Weitzman “tarafından üretilmiş bir stiletto ayakkabı modeli. Model Oz Büyücüsü filminden esinlenerek tasarlanmış. Topuğu saf platin olan Ruby Slippers, kırmızı zaten ile kaplanmış. Birçift Ruby Slippers 642 adet Birmanya yakutu ile bezenmiş  ve bu yakutların toplam ağırlığı 123.33 karat.

2 Milyon Dolarlık Külkedisi Stiletto Ayakkabılar

sindirella_ayakkabilari

Sindirellanın cam ayakkabılarından esinlenere Külkedisi Stiletto Stuart Weitzman tarafından üretilmiş ve 2 milyon dolar fiyatında bir ayakkabı. Cindirella ayakkabılarında 565 adet ve 55 karat ağırlığında elmaslar bulunuyor. Görüntüsü bir terliği andıran bu servet değerindeki ayakkabının üzerinde,İtalyan deri üzerine tutturulmuş 1 milyon dolar değerinde tek bir 5 karatlık Amaretto elmas da bulunuyor.

2 Milyon Dolarlık Bir Başka Ayakkabı da Tanzanite

milyon_dolarlik_ayakkabilar

Fiyatı milyon dolarlarla ölçülen ve giymesi bile cesaret isteyen bu ayakkabıların üreticisi yine Stuart Weitzman. Tanzanit, Afrika’nın nadide mavi tanzanit taşları ile ve ayak bileğindeki kayışlarında bulunan 185 karatlık elmaslar ile her kadının hayalini süsleyecek bir ayakkabı. Ayrıca ayak bandında da 28 karatlık elmaslar mevcut.Ama giymeye kıyabilirler mi o tartışılır.

3 Milyon Dolarlık Rita Hayworth Modeli

Rita_Hayworth_ayakkabilari

Stuart Weitzman tarafından 1940’lı yılların yıldızı Rita Haywort’dan esinlenerek üretilen bu modelin fiyatı 3 milyon dolar.Ve dünyanın en pahalı topuklu ayakkabısı. Elmas, safir ve yakutlarla süslü olan Rita Haywort modeli muhteşem görüntüsü ile rüya gibi bir ayakkabı.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dünyanın En Pahalı 10 Topuklu Ayakkabısı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı Adları

Topuklu Ayakkabı Adları

26 Şubat 2017
1464

Sponsor Bağlantılar