DÜZENLİ BİR MUTFAK İÇİN ÖNERİLER

Dekorasyon 04 Ekim 2009

Mutfak, hanımların ve son dönemlerde, beylerin, en fazla vakit geçirdikleri bir mekan. Mutfağın düzenli olması, sizin de işlerinizi en kısa zamanda, bitirerek, kendinize vakit ayırabilmeniz için, önemeli ve gerekli bir unsur. Mutfakta düzen sağlamak için, sizlere önerilerimiz ;
* Raflarınızı düzenlerken, satın aldığınız ürünleri kullanım tarihi sırasına göre, en eskiden en yeniye doğru, sıralı bir şekilde yerleştirebilirsiniz.
* Kiler dolaplar için, en doğru yerleşim alt dolapların bitimi ya da köşeleridir. Özellikle kayar kapak tercih ederseniz, içine ulaşmanız kolay olur. Kavanozlar, kuru gıda kutuları, makarna ve bisküvi paketlerini dolap içi çekmecelere koyarsanız, hem daha sağlıklı saklamış olursunuz, hem de kullanım tarihlerini daha iyi takip ederek, yiyecek israfını önleyebilirsiniz. En üst raflara daha az tercih ettiklerinizi yerleştirebilirsiniz.
* Katlanır paketler, dikey yerleştirdiğinizde daha az yer tutacaktır.
* Yeterince raf alanınız yoksa, tezgah arası borulara asacağınız minik sepetler, soğan, sarımsak gibi açıkta sakladığınız yiyecekler için ideal bir çözüm olacaktır.
* Kuru gıdalarınız için, şık ve dekoratif saklama kavanozlarını tercih edebilirsiniz. Ancak yağlanıp, tozlanmamaları için, pişirme bölümünden biraz uzakta yerleştirmenizde yarar var.
* Sıcak suda erittiğiniz mayayı, içlerinde artık yiyecek kokuları oluşmuş kavanoz ve kaplarda 12 saat boyunca bekletirseniz, istenmeyen kokulardan kurtulmuş olursunuz.
* Rustik tarzda bir mutfağınız varsa, gıdalarınızı kavanoz ve4 kutularıyla birlikte, raflı dolap ya da çekmece içlerinde saklayabilirsiniz. Böylece hava sirkülasyonu kolayca sağlanmış olduğundan ve direkt ışık görmediğinden, yiyecekleriniz bozulmaz.
* Tam çekilebilen çekmece sistemleri, dolap derinliklerinde % 100 kullanım sağlayarak, atıl olanların ortaya çıkmasını önlüyor. Uzun süreli saklama gerektiren yiyecekleriniz için, sağlıklı bir ortam yaratırken, deterjanlar gibi göze hoş görünmeyen malzemelerin, saklanmasında da son derece kullanışlı olacaktır.
* Alt mutfak dolaplarınızın, kör köşe bölümlerine yerleştireceğiniz döner tel sepetli sistemlere, tencere, tava ve kaselerinizi yerleştirebilirsiniz.
* Mutfağınızda yeterince alan varsa, ada ünitesi kullanabilirsiniz. Çalışma tezgahına ek olarak kullanacağınız ada tezgahın alt kısmını da depolama için kullanabilirsiniz. Çekmece dolaplar ve kiler mekanizmaları tercih edebileceğiniz gibi, açık rafla dekoratif bölümler de yaratabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DÜZENLİ BİR MUTFAK İÇİN ÖNERİLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri

08 Mart 2017
831

Sponsor Bağlantılar