Elekten Dekoratif Raf Yapımı

Dekorasyon 30 Eylül 2015

Eskilerde un elemek için kullanılan elekler günümüzde yine çok moda. ama bir farkla. Günümüzde bu elekler un elemek için değil dekoratif raf yapmak için kullanılıyor. Evet yanlış okumadınız. Dekoratif raf yapmak için. Evlerimizde artık ağır hantal eşyalar yerine dekoratif ve kullanım açısından çok fonksiyonlu olan eşyalar tercih ediliyor. Özellikle dekoratif raflar hem hoş bir görüntü sergiliyor, hem de elimizin altındaki gerekli olan ufak tefek eşyaların ortadan kolaylıkla kaldırılmasını sağlıyor. Evde kendinizin de kolaylıkla yapabileceği ve duvarına monte edebileceği dekoratif raflar sizin de çok hoşunuza gidecek. Bu rafları dilerseniz çalışma odanıza, dilerseniz oturma odanıza, dilerseniz balkonunuza, dilerseniz banyonuza, dilerseniz de mutfağınıza monte edebilir ve mekanlarınıza farklılık katabilirsiniz. Şimdi Elekten raf yapımı için gerekli malzemeleri sayalım. Ardından da elekten raf yapımı konusunda sizlere detaylı bilgiler verelim.

elekten_raf_yapimi

Elekten Raf Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 45 cm çapında ahşap elek,
  • 43 cm uzunluğunda ahşap rap,
  • Vernik,
  • Halat

elekten_dekoratif_raf_yapimi

Elekten Ahşap Raf Yapımı

Ahşaptan dekoratif eşyalar üretirken ilk yapılması gereken işlem, vernikleme işlemidir. Siz de öncelikle ahşap eleği ve rafları vernikleyerek işe başlayın. Bu işlemden sonra 24 saat kuruması için elekleri ve rafları bekletin. Elek kuruduktan sonra, ara rafı eleğin içine sıkıştırarak oturtun.Dilerseniz rafların altına, dolap içinde kullanılan küçük pin çiviler çakarak destekleyebilirsiniz. Rafınız hazır.

dekoratif_raf_yapimi

Şimdi bu rafları asmak için dilerseniz halat kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, eleğin üzerine, aralarında 30 cm uzaklık bulunan ve kullanacağınız halatın kalınlığı ile eş ebatta  iki adet delik açmak. Halatı deliklerden geçirdikten sonra, sağlam bir düğüm atın ve rafınızı kullanmak istediğiniz duvara asın. Elek rafı halatla asmak istemezseniz, arkasına gizli bir askı da yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Elekten Dekoratif Raf Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri

08 Mart 2017
864

Sponsor Bağlantılar