ERKEKLER İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ

Sağlık 03 Ekim 2012

Erkekler İçin Beslenme Önerileri
Erkekler İçin,Erkekler İçin Sağlık,Erkekler İçin Sağlıklı Beslenme,Erkekler İçin Sağlıklı Zayıflama, Erkekler İçin Beslenme Önerileri,Erkekler İçin Faydalı Besinler

Beslenme konusunda, erkekler ve kadınlar bazı zamanlarda farklı besinleri tercih etmelidirler. Bu hem sağlık açısından, hem de form tutmak açısından önemli bir konudur. Bu makalemizde, erkekler için beslenme önerileri yanısıra, erkekler için faydalı besinler hakkında da bilgiler bulabileceksiniz..

Erkekler İçin Beslenme ÖnerileriErkekler İçin,Erkekler İçin Sağlık,Erkekler İçin Sağlıklı Beslenme,Erkekler İçin Sağlıklı Zayıflama, Erkekler İçin Beslenme Önerileri,Erkekler İçin Faydalı Besinler
Sardalya :  Sardalya kalbiniz koruyan Omega-3 kaynağıdır. Ekonomik, protein deposu ve düşük yağlı yiyecek sardalyanın konservelerini de tercih edebilirsiniz. Tuzsuz olanları tercih edin ve kemiklerinizi korumak için önerilen düzeyde kalsiyum alın. Sardalya ile harika salatalarda hazırlayıp yiyebilirsiniz.
Kuruyemişler : Selenyum kaynağı kuru yemişler erkeklerde prostat kanseri oluşumunu önler. Selenyum günde 400 mg’dan fazla alınırsa toksik etki gösterebilir. Doğru miktarda karışık kuruyemişler tüketerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.
Susam : Susam, seks ilaçları gibi çok pahalı değil, güvenlidir ve reçete edilmesine gerek yoktur. Susam aminoasit bakımından zengindir, kan akışını hızlandırır. Bu sebeple de cinsel gücü artırıcı özelliği vardır. Salatalarınıza ve yiyeceklerinize susam ekleyebilirsiniz.
Blueberry (Mavi Yemiş) :  Hafızayı güçlendirici özelliği bulunan, Mavi yemişin faydaları saymakla bitmiyor. Mavi renginde adeta sihirli bir güç mevcut gibi. Koyu mavi yemişler hafızanızı negatif etkilerden koruyan “flavonoids” içerir. Beyin hücrelerini güçlendirir. Taze olanlarını tüketin ve tatlandırılmamış olarak tüketin. Kaymaksız yoğurt ve mısır gevreği ekleyerek de yiyebilirsiniz.
Mercimek :  Lif ve protein bakımından zengin yiyecek mercimek, enerji kaynağıdır. Mercimek iyi bir B vitamini, hücrelere oksijen taşınmasın yardımcı olan demir kaynağıdır. Çorba ve yemek olarak tüketebilirsiniz.
Yulaf :  Lif bakımından zengin karbonhidratlar yulaf ya da edamame kan şekerinizi dengede tutarak iyi hissetmenizi sağlar. Edamame aynı zamanda protein, sabit kan şekeri ve omega-3 asitleri içerir. Edamame yemeklerini Japon yemeği yapan restoranlarda bulabilirsiniz. Çok tuzlu olmamasına özen gösterin. Haşalayarak yemeniz uygun olur.
Erkekler İçin,Erkekler İçin Sağlık,Erkekler İçin Sağlıklı Beslenme,Erkekler İçin Sağlıklı Zayıflama, Erkekler İçin Beslenme Önerileri,Erkekler İçin Faydalı Besinler

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ERKEKLER İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar